Prokletí domu slunečnic 2

• USA Messengers 2: The Scarecrow (více)

Farmář John Rollins (Norman Reedus) je obtěžkán celou řadou problémů - nedostatkem času na rodinu, dluhy a také vranami, požírajícími jeho nepříliš zdařilou úlohu. Kvůli nim vytáhne ze stodoly starého strašáka, který ho vran rychle zbaví, ale v jehož okolí také začnou umírat Johnovi nepřátelé. Samotný John se s každou takovou událostí také pomalu mění a ve chvíli, kdy se rozhodne strašáka zničit, je už možná příliš pozdě. (Elegnor)

Marsik

Ihned po Prokletí domu slunečnic 1 jsem si pustil dvojku. Tohle bylo o poznání horší. Příliš dlouho se film rozjížděl, v půli bylo pár lekacích scén, závěr podle mého nic moc. Strašák celý film docela naháněl hrůzu, v závěru byl k smíchu. Scéna, jak se ta holčina nechávala postříkávat vodou byla sice oku sympatická, ovšem sem se vůbec nehodila, to mi přišlo trochu mimo. 90 minut jsem ale bez šrámů dokoukal, ale tuhle dvojku si už fakt nedám. Když už se někdy rozhodnu pro Messengers, tak sáhnu určitě po prvním dílu. 50% ()

Smok

Mám pocit, že ma niekto podviedol. Slnečnice nikde, ani len vo vázičke v kuchyni, hororová atmosféra nikde, len nejaký strašiak (ten jediný za niečo stál) a samá kukurica. Čo má byť strašidelné na poli s kukuricou, to neviem, ale preventívne som si k filmu radšej popcorn nebral. Film je spichnutý v Bulharsku za 18 dní a tak to aj vyzerá. ()

ViktorEl

Veľký pokles smerom nadol oproti prvej časti. Síce ani jednotka nebola najlepšia, ale tam to zachraňovali aspoň slušné efekty a Kristen Stewart. Tento film už je nezaujímavý, bez žiadneho nápadu ani pointy, aká bola napr. v prvej časti. A vôbec okrem kukurice táto časť s jednotkou nemá nič spoločné. Slabý nudný horor.35% ()

MM_Ramone

Film "Kliatba domu slnečníc", ktorý v roku 2007 natočili hong kongskí bratia Danny Pang a Oxide Pang Chun si pamätám ako celkom podarený, pozerateľný, trojhviezdičkový duchársky horror. Preto, keď sa mi po rokoch dostala do rúk druhá časť "Kliatba domu slnečníc 2", tak som si ju bez váhania a zbytočných obáv pozrel. Réžie sa chopil Martin Bernewitz. Podarilo sa mu natočiť dosť dobré pokračovanie. Americký farmársky horror. Pozor na pekelného strašiaka! *** ()

JohnMiller

Snímka ktorá sa počas takmer celej dĺžky snaží napodobniť atmosféru Kubrickovho Shining . Mne to veľmi vadilo. Hlava rodiny ktorá pomaly stráca zdravý rozum a stáva sa násilným. V prvej polovici filmu však jeho správanie nemalo zmysel logika by sa v tom hľadala márne. Ten kto nevidel film Osvietenie však už tušil čo bude nasledovať. Tento film nie je odpad až tak by som ho nezatracoval. Má pár svetlých a strašidelných momentov ktoré mohli byť lepšie ale neurazili. Film zabíja hlavne nezmyselná zápletka. Farmár jednoducho nemôže žiť s takej malej pôdy... kúpiť si takú farmu a nažívať hoci v dlhoch. S tých pár akrov ktoré ukazujú v snímke nie ! !!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!! Trocha tajomný film sa v posledných minútach premení na bohapustí slasher kde zabíja strašiak klišé toho najhrubšieho zrna !!!!!!!!!!!!!KONIEC SPOILERU!!!!!!!! ()

• Film byl natočen v Bulharsku. (Holina)
  • Natočeno za 18 dní. (Holina)