Hellraiser III: Peklo na Zemi

• Česko Zplozenec pekla 3: Peklo na zemi (neoficiální název) (více)

Peklo otevřelo své chřtány a vpustilo démony do našeho světa. Když si zhýralý playboy P. J. koupí podivnou skulpturu, ve které lze rozeznat obrysy zvláštní lidské hlavy pobité hřeby, netuší, že tenhle netradiční kus umění mu navždy změní život. Poté, co je Pinhead oživen a přiveden do našeho Světa, musí mu P. J. vodit krvavé lidské oběti. Na stopu tajemství prokleté „Kostky“ se tentokráte vydává reportérka Joey, která se musí vypořádat se zcela novou skvadrou pekelných démonů. (Řitka video)

ledzepfan

Scénář je vystavěný stejně prvoplánově jako to nejtuctovější porno.... Kecy-kecy, špatná zápletka a hurá na akci... Bohužel, právě akce je to co třetí Hellraiser těžce nezvládá a přitom se ambiciózně vrhá například do krvavých orgií v nočním klubu. Takový potenciál a tolik naprázdno vyhořelého střelného prachu.. ufffff... Od režie, přes triky, návrhy masek (cd cenobit? ..jakože fakt?), atd. vše naprosto selhává v momentě kdy (pokud zůstaneme u té porno analogie) spadne župan z prsaté ženské, které polonahý a svalnatý instalatér přišel prošťouchnout trubky.. Tři hvězdy (s odřenýma ušima i zádama) jen proto, že v hellraiserovské sérii je pár mnóhem horších kousků. ()

Honzek

Po shlédnutí prvních dvou dílů musí ode mě třetí dostat zákonitě čtyři hvězdy ač to místy vypadalo, že to tak nebude. Příběh nebyl úplně hloupý, celkem dobré herecké výkony, povedená hudba a hlavně inovace jako například nový pekelníci. Už jsem se začínal bát, že se mi žádný díl nebude líbit tak, jak bych požadoval. Těším se, ale zároveň se trochu obávám, co nabídne čtyřka, ale jdu hned do ní. ()

B!shop

Z prvnich trech dilu jasne nejslabsi a to ze dvou duvodu. Rozjede se to poradne az v zaverecny pulhodince a celej dej je tak trochu prekombinovanej a slatanoidni. Nicmene akce na diskotece, novy Cenobiti a brutalni zabery jsou fajn a dojde i na nejaky osvetleni vzniku Pinheada. Sice to neni buhvijak strasidelny, ale par scen stoji za to a rozhodne skvela zabava. ()

Zayl

Neměnná zkušenost, že s počtem pokračování klesá i kvalita, platí i v tomto případě. Trojka je oproti prvním dvou dílům slabší, naštěstí však stále dost dobrá, balancující někde na hranici průměrnosti. Atmosféra už je dávno v tahu, což se kompenzuje ve spádu a v soustředění především na jatka. Nejpamětihodnější je asi scéna z kostela a vůbec celá druhá polovina filmu zachraňuje částečně dost velkou nudu z poloviny první. ()

Xmilden

Tajemno odstraněno, cákanců neskutečné množství. Trošku nerozumím obalu kde jsou vyobrazeni Cenobité, kteří zde nehrají, namísto nich jsou zde vytvořeni noví, ale nejsou nijak zvášť úchvatní. Možná ten rekreační kameraman co má objektiv místo oka. Doug Bradley opět ukazuje svoji civilní přívětivou tvář. Kdo má rád atmosférické horory ten ještě ani při tomhle díle nemůže sáhnout vedle. 60% ()

• Kapela v Kotelně je Armored Saint s písní "Hanging Judge". (Dr Lizal)
  • Režisér Anthony Hickox se ve filmu objeví jako voják ve Vietnamu. (HellFire)