Právník se špatnou pověstí zjistí, že mu jde po krku pomstychtivý kriminálník. Připraví se proto na jeho útok, jenže zdání často klame. (Netflix)

Kenneth

Naštěstí se celý film nese v humorné rovině, jinak by to byla blbost. Humor obstarává Hartnell v roli zlodějíčka Hacketta a je ve filmu jednoznačně největším přínosem. Lom sice hraje tradičně velmi dobře, ale má tam vážnější roli a funguje tam spíše jako nadhazovač. ()

Necrotongue

Když to vezmu kolem a kolem, nešlo o žádnou úžasnou záležitost a tři pěticípé by byly velmi slušným hodnocením, jenže mě tento filmový dědeček jaksi zvláštně bavil. Šlo v podstatě jen o další z typických, britských komorních detektivek / kriminálek, u nichž si divák nemusí zrovna zadřít mozkové závity, aby záhy odhalil, kdo je zahradníkem, děj mě ale rozhodně nenudil, dialogy byly kvalitně napsány i odprezentovány, potěšilo mě i obsazení jednotlivých rolí, přičemž pro mě byl jasnou hvězdou Herbert Lom, který si střihnul dalšího slizkého zmetka, jenž byl celou dobu na ránu, a já jsem se jen utvrdil v názoru, že šlo o skvělého herce. Propojení kriminálního žánru s humorem jsem se v tomto případě obával, ukázalo se ale, že šlo o obavy neopodstatněné, protože tvůrci v oblasti humoru netlačili na pilu a spáchali záležitost, která mi velmi sedla. / Poučení: Zapojení plynu a elektřiny nechávej zásadně na odbornících. ()