Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

Anderton

Lovcov myšlienok som videl tesne po Útoku z hlbín, takže som už bol správne Harlinovsky naladený. Triler je to dobrý, ale na to, aby ste dokázali upútať v tomto populárnom žánri, kde už divák videl všetko a je pripravený na akýkoľvek šokujúci zvrat, vám nestačí ani takéto cool obsadenie, ak nemáte nejaké skryté eso v rukáve, po ktorom divákovi spadne sánka. Lovcom toto tiež chýba, ale na sobotný neskorý večer je to fajn. ()

Seag

Mením svoje predošlé hodnotehie s 3* na 4*.Pozrel som si to ešte raz, a poviem vám že je to nárez. Pri tomto záhadnom krimi trhilleri som sa naozaj pobavil. Myslim že najlepší film čo sa týka filmografie LL Cool J.Jediný mínus ktorý by som tomuto filmu vytkvel je malý priestor pre Vala Kilmera.Proste, malý nadpriemer, nič viac, nič menej. ()

Lima

„Naprosto zhovadilý scenář, který se zvrtává v parodii na sebe sama. Skupinka lidí na izolovaném místě, terorizovaná záhadným vrahem - no kolikrát už to tady bylo, vše navíc mixnuté pořádnou porcí klišé a rádoby překvapivým odhalením. Některé promyšlené mordy jsou jak vystřižené z Nezvratného osudu, ale zatímco tam se daly brát s nadhledem, zde jsou myšleny smrtelně vážně a několik scén dělají z tohoto thrilleru nechtěnou komedii. Ještěže Harlinova režie činí tuto scenáristickou demenci aspoň trochu koukatelnou, ale stejně nechápu snahu kdysi tak vynikajícího akčního tvůrce mrhat síly na něčem takovém, v posledních letech pod sebou systematicky podřezává větev a jde mu to bohužel opravdu zdárně.“ ()

fallangell

Tomuhle nametu by sluselo spis serialove podani, i ten strih by tomu odpovidal. Ale zbesile zabijeni skupiny agentu FBI, mezi kterymi je jeden vetsi posuk nez ten druhy, kdy vlastne o nic nejde, jelikoz je uplne jedno kdo prezije. Vam k srdci moc nepriroste a kratka stopaz tohoto filmu se tak stava strasne dlouhou. ()

prsvl

Film o tom jak se agenti FBI jedou vycvičit na ostrov (který je 80 km vzdálený od pevniny) a najednou je někdo, jednoho po druhym, začne vyvražďovat. Že už to tu bylo? Ano jedná se opravdu o klasickou vyvražďovačku. Přesto má tento film něco do sebe. Bavil mě od začátku do konce a do poslední chvíle jsem si nebyl jistý vrahem, i proto, že se tu objevuje hodně zvratů (i když nějaká odhalení jsou klišé). ()

• Renny Harlin film niekoľkokrát upravil a prerobil. Harlin povedal: "Thrillery sa vo veľkej miere spoliehajú na tempo a niekedy nájdenie správneho načasovania a interpunkcie v scéne si môže vyžadovať niekoľko pokusov." (Arsenal83)
  • Vo filme sa niekoľkokrát objaví fínska vlajka alebo odkaz na Fínsko, ako ochranná známka režiséra Rennyho Harlina. (Arsenal83)