Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Montgomery Brewster je neúspěšný baseballista, který právě zjistil, že je příbuzným zesnulého multimilionáře Rupert Horna. Pradědeček mu odkázal majetek v hodnotě 300 milionů. Má to pouze jeden háček - během příštích 30 dnů musí utratit 30 milionů. Když se mu to podaří, dostane celých 300 milionů. Zdá se to jednoduché. Pozor, ale má to svá pravidla. Peníze nesmí utratit za žádné hmotné statky, na konci nesmí vlastnit o nic víc než na jejím začátku. Vzhledem k intrikám správců to nebude mít jednoduché, naštěstí má na své straně chytrou přítelkyni a věrného spoluhráče. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (66)

brzozin 

všechny recenze uživatele

Jako dítě jsem tenhle film doslova hltal. Bylo to v době, kdy televize byly plné filmů z 80. let a tenhle patřil k mým nejoblíbenějším. Námět se točí kolem toho, jak se velké peníze (snad sen všech lidí) změní v noční můru. Bohužel dnes s odstupem času a poněkud vytříbenějším vkusem už musím říci, že jde je o solidní průměr. Richar Pryor mi nikdy jako komediální idol nepřišel. Ve filmu je sice díky originálnímu námětu prostor pro jednu vtipnou scénu za druhou. Nicméně tento potenciál není v podstatě vůbec využit. Pryor ani jeho parťák Candy se nezmohli na nic víc, než na kupu oplzlých rádobyvtipných výkřiků, pitvoření se, vyblbování. O hudbě nebo kameře se raději nezmiňuji. A ten hrozný český dabing film zabíjí definitivně. Ty tři hvězdy jsou za originální a vtipný námět a vzpomínky z dětství, ()

Diamant 

všechny recenze uživatele

Pradedko mohol vymyslieť niečo lepšie na prevýchovu svojho dospelého pravnuka. Z iného pohľadu nám však film môže poslúžiť ako obraz možno nepochopiteľného, no predsa múdreho konania: Múdri ľudia sa vzdávajú toho, čo má menšiu hodnotu, aby získali to, čo je vzácnejšie. A nemyslíme tu len na hmotné bohatstvo, existuje predsa ešte aj iné a oveľa hodnotnejšie bohatstvo... ()

Reklama

Sygauras 

všechny recenze uživatele

Nesmála jsem se asi tak jako ostatní, ale pobavilo jak musel utratit tolik peněz aby mohl získat ještě víc. Zvláštní film, u kterého ta sranda zase nebyla tak velká jak bych očekávala. Richard Pryor, bude pro mě, vždy ten slepý týpek co se dal dohromady z hluchým, a pak spolu komlikovaly život jednomu poldovi. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Jednou to asi muselo přijít a poprvé mě nějaký film od Waltera Hilla zklamal... Brewsterovy milióny skoro vůbec neobsahují typický Walterův styl ani atmosféru, humor mají výrazně odlišný, tentokrát jen malá dávka hudby Ry Coodera zapadne v spleti notorických orchestrálek, natočeno je to (až na jednu geniální scénu s dlouhým video vzkazem starého dědka) naprosto rutinně a celé mi to připadalo jako průměrná rodinná komedie, kterou mohl natočit kdekdo jiný a možná (v případě režiséra vyloženě specializovaného na čisté komedie) i lépe. Námět o výhře 30ti miliónů a výzvě minout je za vybraný čas vzbuzoval očekávání nad vším, co se bude dít, dojde na více vtipných či zábavných scén, ale k mnoha z nim jsem se musel prodírat ve víru polonudného průměru a nakonec souhlasím s uživatelem Zagros, který svůj koment trefně uzavřel: Největším plusem filmu bylo to, jak jsme si všichni představovali, za co bychom to všechno dokázali sami utratit. Dvojice svérázně ujetého černocha a jeho tlustého kolegy mě sice spočátku bavila, ale do poloviny filmu se mi jejich humor okoukal. Nejlepší z hereckého obsazenství mi připadal Rick Moranis, který však tu má oproti Ohnivým ulicím jen dvě výrazné scény a pár štěků. Je celkem zajímavé, že hned po (dle mého názoru) nejslabším filmu Waltera Hilla následovaly v jeho tvorbě dva, které považuji od pana režiséra naopak za úplně nejlepší (Křižovatky a Extrémní předsudek). [60%] ()

sud 

všechny recenze uživatele

"Brewsterovy milióny" mám v paměti ještě z útlého dětství se slovenským dabingem Miroslava Nogy a Štefana Skrúcaného, kteří tomu vtiskli neopakovatelné grády. A ani teď, s o poznání slabším, ale ne špatným, českým dabingem, to má své kouzlo. Odpočinková komedie se zajímavým nápadem, nic víc, nic míň. 60%. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (2)

  • Toto je již sedmá filmová adaptace stejnojmenného románu George Barr McCutcheona z roku 1902. (mi-ib)

Reklama

Reklama