Proslulý archeolog Robert Burns (STEVEN SEAGAL) najde ve starověkých ruinách východní Číny vzácné artefakty. Měly by být zrestaurovány, ale čínská mafie Tong má vlastní plány. Burns zjistí, že mafie využívá cenné památky jako schránky k pašování drog do zámoří. Od té chvíle si nemůže být jistý životem. Je falešně obviněn ze smrti svého asistenta a uvězněn. Po propuštění je zapojen do vládního plánu na likvidaci mafie a stává se návnadou v nastražené pasti... (oficiální text distributora)

Terter odpad!

Obtloustlý (jak jinak) Steven Seagal v roli archeologa s trochu pohnutou minulostí (jak jinak) rozbíjí čínskou mafii. V tom mu pomáhá (jak jinak) krásná mladá žena. Kupodivu ale Steven není tím nejhorším na celém tomhle bijáku. Co totálně rozbíjíí tenhle film, je jeho scénář - tedy ne, že by seagalovky kdy oplývaly nějakou originalitou nebo hloubkou, ale tady je to opravdu ukázka scénaristické impotence. Pro příklad nemusím chodit daleko: když na začátku filmu Burns prchá se svou kolegyní v autě, jeden z pronásledovatelů pronese: "musíme je zastavit, než se dostanou na hranici." Během této několikaminutové "akční sekvence" ten samý padouch tuhle větu zopakuje ještě asi dvacetkrát, asi aby opravdu každý pochopil, že je musí zastavit, než se dostanou na hranice. Víc snad není třeba dodávat. ()

sniper18

Po neúspešnom Na pokraji smrti sa už Seagalova kariéra definitívne presunula na videotrh, odkiaľ sa už vlastne nikdy nedostal a tak za tie roky vyprodukoval množstvo filmov rozličných kvalít. A Zabijak, ktorý je jedným z jeho prvých videofilmov síce určite nepatrí medzi tie najkvalitnejšie z nich, ale rozhodne medzi tie najzábavnejšie. Zápletka vo svojom úplnom základe je štandard, muž s tajomnou minulosťou, ktorý zistí, čo nemá, kvôli čomu príde o manželku a tak sa ju rozhodne pomstiť, ale to prevedenie je teda poriadne podivné. Hlavne to celé pôsobí úplne neprirodzene, skoro, akoby sa film odohrával v nejakej alternatívnej realite, hlavne tou zvláštnou atmosférou. Aj napriek tomu, že tu Seagal stojí proti niekoľkým mafiánskym klanom, tak bojuje takmer výhradne proti ich šéfom a niektoré scény ma vôbec nebavili, napríklad taká návšteva tetovacieho salóna, alebo viacero nudných dialógov, ale inak si film väčšinu času udržuje svižné tempo a slušnú úroveň zábavnosti a tak ma to celkom bavilo. Pomerne spokojný som aj po akčnej stránke, ktorá je postavená na súbojoch a tie sa vydarili. Samozrejme sa nemôžu porovnávať s akciou v Seagalových starších filmoch, ale je ich pomerne dosť, majú slušnú choreografiu, nechýbajú zlomeniny a Seagala v nich väčšinu času vidno, pričom predvedie aj dostatok výborných chvatov. Najviac mi sadol súboj s dvojicou mníchov, ale vlastne na všetky súboje sa dobre pozerá. Ale mimo nich už nie je o čo stáť, film síce ponúkne až dve automobilové naháňačky, ale ani jedna ma nebavila, k tomu nejaký ten umelý výbuch a padne pár výstrelov, ale o plnohodnotnej prestrelke sa tu určite hovoriť nedá. Čo sa týka obsadenia, Steven Seagal má stále charizmy na rozdávanie a v akcii nemá problém, celkom ma bavila aj dvojica policajtov Corey Johnson a Michelle Goh, no ich línia mohla byť zaujímavejšia, ale záporáci pôsobia dosť zvláštne, väčšinu času len sedia pri stole a rozprávajú sa, ale náhodou to pôsobí pomerne originálne a vtipne. Režijne a technicky je film ale na tom veľmi zle, aj napriek pomerne slušnému rozpočtu má teda biedny vizuál, nielen zlými efektami a výberom lokácií, aj keď pár interiérov nie je najhorších, ale viaceré scény sú aj po stránke logiky úplne mimo, napríklad správanie sa lietadla počas zisťovania informácií z pilota. Toto si teda mali tvorcovia ustrážiť, takto to vyzerá ako ten najväčší brak. Takže v tomto prípade úplne chápem tie slabé prijatia, Zabijak je po mnohých stránkach objektívne poriadna katastrofa, ale ja si ho aj tak celkom užívam, zápletka o pomste, čínska mafia, Seagal v hlavnej úlohe a plno slušných súbojov, pri správnej nálade sa pri tom slušne zabavím. 74% ()

ArdathBay odpad!

Nejhorší film s "mužem s cejchou smrti". Dialogy by chtělo vysílat v audiu aby vynikla jejich naprostá demence. Obrovský stůl s Triádou, kterou postupně zabijí..hádejte kdo:) a závěrečná likvidace bosse je ultradementní. Doporučuji sledovat v dabingu, který dá "vyniknout" dialogům. Doufám, že se budete bavit minimálně stejně jako já. ()

Spooner odpad!

Po dlouhý době jsem se kouknul na nějakýho toho novějšího Seagala a opravdu jsem nestačil zírat. Zápletka je něco šílenýho, režisér je asi nějakej nevlastní Bollův brácha (jestli natočí Uwe něco se Seagalem, tak to teprve uvidíme to pravý dno) a choreografie akčních scén je kapitola sama pro sebe. Seagal někam přijde, naběhne na něj nějakej číňan, Seagal do něj strčí a chlápek odlítne na druhou stranu místnosti a už se nezvedne. To je tak většinou všechno,protože Seagal se kvůli pupku už ani neotočí a ten kabát taky dělá svý. Prostě hroznej shit, i když místy docela zábavnej. ()

Hadati

Tento film je buď nepochopenou parodií na akční filmy nebo se Seagal už totálně zbláznil. Dokoukal jsem jej jenom proto, že mě zajímalo, co za kraviny tam ještě bude. "Matrixovské efekty" byli k pláči, příběh byl absolutně nereálný. Potom, co Seagalovi zabili manželku jsem čekal alespoň nějaké projevení citu - bez reakce. Velká čínská mafie měla zřejmě velký nedostatek personálu, protože veškerou špinavou práci vykonávali bossové. Hlavní boss se rozhodl Seagala zabít tím, že založil požár ve vlastním sídle. Požár byl však tak pomalý, že si hlavní hrdina mohl zapálit doutník, vykouřit ho a potom v klidu odejít hlavními dveřmi, aniž by se mu cokoliv stalo. To, že v jednom souboji použili čínský kung-fu styl (létající bojovníci) už přesahovalo jakoukoliv soudnost. Jak něco takového můžou dát do běžného akčního filmu? Takových zhovadilostí bych tu mohl vyjmenovat spoustu a spoustu, ale myslím si, že obrázek jste si už udělali. Jednu hvězdičku dávám za dvě pěkné Číňanky, protože to bylo to jediné, na co se tam dalo koukat. ()

• Film se natáčel v Sofii v Bulharsku. (rafix)