Řidič

Řidič je vyhledávaný specialista na nelegální práce: řídí auta, která odvážejí lupiče z místa zločinu. Jeho výjimečný talent mu zatím dopomohl k tomu, aby nebyl chycen a zatčen. Po jedné z dalších honiček s policií se však jednomu z detektivů podaří jej konečně zadržet. Řidič dostává na výběr - buď půjde do vězení, nebo bude osvobozen za předpokladu, že pomůže usvědčit ostatní lupiče... (oficiální text distributora)

Tsunami_X

Našláplé a solidně nasnímané automobilové honičky těžko vykompenzují strnulé herecké výkony a teatrální snahu o jakousi odcizenost (minimalizování dialogů, anonymita postav) - na to je jich příliš málo. Stejně tak hard & dirty atmosféra funguje, díky zmiňovanému sabotování hereckého osazenstva, jen tak napůl. Největším problémem je však nakonec přehnaná snaha řezat co to dá, protože nám tak z vajec (čti koulí) vznikla omeleta, kterou Hill zapomněl opepřit. ()

dobytek

Řidič, ten tvrdej chleba má... Hádal bych, že tento film posloužil jako předloha pro stejnojmennou hru z roku 1999 od GT Interactive. Ve filmu jsou 2 celkem dobrý honičky (hned na začátku a pak úplně na konci), který se nesou přesně v duchu 70. let. Do zatáček se jezdí bokem, V8ky burácej, pneumatky pískaj a vytvářej kouřový efekty, lítaj poklice a samozřejmě nemůže chybět nějaká ta úzká ulička, kde jsou naskládaný prázdný krabice a auto skrz ně efektně projede. Bohužel v tý finální honičce je teda doslova epic fail, kdy hlavní postava chvíli jede s manuálem s řazenim na podlaze a chvíli s automatem s voličem pod volantem a ještě u toho automatu předstírá, že se tam snaží cosi nakvedlat... Jinak zbytek filmu zůstal tak trochu ve stínu těch honiček. Celý se to snaží vypadat drsně jak šmirglpapír, ale o postavách se divák prakticky nic nedozví, takže těžko si k někomu získat nějaký sympatie. Herci jsou nevýrazný, ale to je možná daný i tim, že moc neměli, co hrát. Trochu přísnější měřítko snese akorát Bruce Dern. Já osobně mam pro tyhle 70´s kriminální filmy velkou slabost a obvykle je hodnotim vysoko. Tady jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdama. Nakonec dávám 3 za tu zmiňovanou stupidní chybu v závěrečný honičce. 65% ()

Martin741

Reziser Walter Hill natocil vskutku posobivy, pekny film o autonahanackach a o istom soferovi, ktoreho stvarnil Ryan O´Neal /Love Story, Papirovy Mesic, prilis Vzdaleny Most/. Film ma akysi dej a hlavne spustu autonahanaciek, takze divak sa ani chvilu nebude nudit. Film ma svoje silne atributy /minimalisticka hudba, anonymne prostredie Velkomesta a scena vo vlaku/, pre ktore sa oplati snimok si zohnat a pozriet. 77 % ()

emma53

Kvůli bezvadnému zakončení se mně přece jen moc nechce jít do vyšších pater, protože tam na mě bylo až moc automobilových honiček a stříleček a já se přece jen víc soustředila na Ryana . Přemýšlela jsem, kde jsem ho sakryš viděla a pak na krásnou Isabelle, kde jsem její kvality zaregistrovala už v jiných filmech, například ve Vražedném létě. A Ryana v kouzelném snímku, který mně vypadnul z hlavy Co dál, doktore? Ale rozhodně se mu nedá upřít, že řidiče zahrál taky suprově. ()

movie

Jestli ste si zamilovali úvodní honičku z filmu DRIVE, tak mám pro vás špatnou zprávu. Je téměř kompletně vykradená z úvodu THE DRIVER, ach jo. A teď už k samotnému filmu - pro mě technická a atmosférická extáze. Honičky a akční scény jsou zvládnuté naprosto skvěle, na rok 1978 naprostá paráda, tady si Hill vyhrál a třeba závěrečná naháněčka je skutečně hodně dlouhá, ale precizní s hodně dobrým finále. Horší je to se scénářem, třeba logiku a informonost policejního štábu si nedokážu vysvětlit a proč se polda Bruce Dern snaží řidiče Ryana O'Neala nachytat zrovna takovýmhle zvláštním způsobem je pro mě taky dost nevysvětlitelné, ale budiž - na atmosféře filmu to neubírá ani trochu. Doporučuju! ()

• Ve filmu je možné jednou přímo a třikrát díky pohybu řidičovy (Ryan O'Neal) ruky zpozorovat, že červený pick-up má manuální řazení na podlaze vozidla. V závěrečné honičce je však v několika záběrech vidět zařazení zpátečky i dopředné jízdy pákou automatické převodovky pod volantem. Scény tak musely být patrně natočeny v jiném voze, navíc bez pasažérky, což prozrazuje prázdné sedadlo spolujezdce. (tulakfelix)
  • V závěrečné honičce řidič (Ryan O'Neal) kočíruje červený pick-up Chevrolet C10 ročník 1973. (tulakfelix)

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)