Lacike

Koncom 80tych rokov Sly aj Arnie natocili pre nich netypicke buddy movie komedie a mna vzdy stvalo, ze vtedy ked boli este v spickovej forme, nespojili sily. Namiesto toho si vybrali inych partakov. Sly si vybral Russela a vytvorili rovnocennu dvojku a Arnie Belushiho a tu jednoznacne dominoval Arnie a Belushi cely cas pôsobi ako vtipny poskok. Arnie tu mal najskôr obstaravat hlavne akciu a na ukecanom Belushim mal spocivat humor, ale tie najlepsie hlasky ma nakoniec aj tak Arnie. Holt je zvyknuty zo svojich soloviek obstaravat aj humor a ide mu to aj tu perfektne. Ale inak je chemia medzi nimi slusna. Arnie ako soviet predvedie aj vtipnu rustinu a cely cas je strohy vdaka comu je dost zabavny. Belushi tu je skôr za blba, ale tiez vtipneho a vlastne ma nenapada vela filmov, v ktorych by podal lepsi vykon. Zaporak Ed O'Ross je dôstojnym protivnikom. Potesi aj par dalsich znamych hercov. Hnusny xicht Brion James tu ma zabavny vystup, Peter Boyle zahral v tej dobe netypickeho sefa, ktory neustale nevrieska na nasich hrdinov, ale vsetko berie s kludom, kraska Gina Gershon bola este neskutocne mlada, mihne sa tu aj nas milovany Otík János Bán a cim by bol Arnieho film v tej dobe bez camea Sven-Ole Thorsena. Zapletka je na tu dobu originalna. Sovietsky a americky polda musia riesit pripad. Dnes to uz pôsobi zastaralo, ale zaroven to ma vdaka tomuto spojeniu neopakovatelnu atmosferu. Takze je to cele zabavne, obsadenie je slusne ale ako celok mi to pripada trochu nezazivne. Chybaju mi tu poriadne akcne sceny. Mame tu nejake prestrelky a na konci slusnu nahanacku na autobusoch, ktoru pouzili aj v dalsich filmoch, ale nejak extra ma to neuchvatilo. Musim priznat, ze Slyov buddy movie pokus je o nieco zabavnejsi a ma aj lepsie akcne sceny. Ale zase ma Arnie väcsie svaly, co v tomto filme naplno dava na obdiv. V mojich ociach Červená horúčava naplno nevyuzila svoj potencial a vysledok je slusny standard asi ako väcsina filmov rutinera Waltera Hilla. 6/10. ()

jojinecko

Arnie a 80 roky, to je skrátka "paráda". Radosť pozrieť na ten kamenný ksicht a drsnosť, ktorá z neho len tak sršala:) Red Heat je akčné béčko ako vyšité, tentokrát aj výnimočne politicky korektné (rusi nie sú len zlí a amíci len tí najlepší). Dej samozrejme pritiahnutý za vlasy, skvelá naháňačka na busoch, finále pri ktorom nasraný Arnie vystúpi z hmly atď..Treba niečo viac na pobavenie??? :))) ()

Phobia

Po revoluci se mi tahle akční komedie strašně líbila (hrál v tom svalovec, střílelo se v tom, i na rvačky došlo, vtipné hlášky létaly éterem, prostě žůůůžo), ale čas běží, lidi stárnou, hodnoty se mění... Dnes už "Rudé horko" můžu sledovat jen se shovívavým úsměvem a nostalgickou slzou lesknoucí se v oku:-). Sentiment mi nedovolí hodnotit níž: 65% ()

lamps

Arnold je opět výborný, zbytečně nepřehrává a se svým motherfucker výrazem s přehledem zastíní vše v rozpětí od Moskvy až po Chicago. Jeho kapitalistický parťák Belushi, přestože svým vystupováním získá nějaké sympatie, už je zde jaksi jen kvůli většímu zviditelnění Arnoldovy ikoničnosti. Příběhově se pak jedná o jedno z těch průměrných osmdesátkových béček, kromě hromady mrtvých a zmrzačených zajímavé především tím, že chladného a zásadového Sověta zde hraje ztělesnění novodobého amerického snu - ale zaplaťpánbůh za to.. 60% ()

woody

Byl to jeden z mých prvních setkání se svalnatým Rakušákem a taky je to pro mě první film s honičkou(navíc dobrou a s autobusy).Plus ještě pár výborých přestřelek.A samozřejmě ty vtipy kdy se Rus podívá do kamery a zeptá se "Kdo je? Drsný Harry?" (to si vždycky představuji jak se u toho ti amerikáni v kiě dáví popcornem :-) ).A Otík jako sovětský oficír je nepřehlédnutelný :-)).Takže z 4* nostalgie. ()

• Autobusy, se kterými Rostavili (Ed O'Ross) a Danko (Arnold Schwarzenegger) svádějí závěrečnou honičku, nesou označení MCI (Motor Coach Industries) MC-7. V době natáčení spadala MCI pod společnost The Greyhound Corporation. Jako většina typů měly i MC-7 přezdívku Challenger. (Robbi)
  • Prvá polovica scény bitky v saune sa točila v budapeštianskych termálnych kúpeľoch Rudas a druhá v Rakúsku, pretože v Budapešti nemali sneh. (gogo76)
  • Při sražení autobusu vlakem není nikdo na řidičově místě, autobus je prázdný. (KOffi)

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy