Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

trojkolka

Jak řekl papoušek "vítr do plachet, vítr do plachet" a v tomto duchu se nese celý film, který mi vykouzlí úsměv na tváři pokaždé od začátku až do konce, kdykoli si ho pustím. Nádherná Elizabeth, okouzlující Will a správně ujetý Jack. Hudba a kostýmy si zasluhují obrovskou pochvalu a už se těším, až si ho pustím znovu :-) ()

soukyd33

Zábava, akce, herecké výkony super, příběh, a dobrá hudba. Není důvod si myslet, že by to šlo natočit ještě lépe. Doporučuji. Hvězdiček 5***** ()

antolikopoli

Sériu Pirátov z Karibiku mám veľmi rád, videl som ju niekoľko krát a stále ma baví. Preto som medzi moje obľúbené filmy zaradil aj tento pilotný snímok. Popravde ani neviem kto odviedol lepšiu prácu, či to boli herci, pán režisér alebo scénaristi. Asi sa tu nenájde nikto kto by nepoznal slávneho Jacka Sparrowa, teda pardon kapitána Jacka Sparrowa. Snímok plný vtipu, prepracovaného prostredia a výborných hereckých výkonov. Ak si pirát tak ním buď a ak nie tak sa nim staň. To je asi tak všetko k tomu. Jasných 5* ()

KuceraJohny

Parádní start jedné skvělé série. Disney je zkrátka machr při tvorbě filmů, které dokáží oslovit širší publikum. Piráti z karibiku jsou úžasně zábavná jízda, která nechává plyn celou stopáž pěkně u podlahy. Neskutečný Johnny Depp v hlavní roli to celé řídí a Orlando Bloom, který si opět drží svůj standard a hraje typově stejnou postavu jako vždy po jeho boku. Oba dva doplňuje krásná Keira Knightley a Geofrrey Rush jako Barbossa je skvělý zaporak. Celý film doprovází hezké tajemno a také hrozba ze dvou stran. Do té doby než přišli Piráti z Karibiku nebyl žádný pořádný pirátský film a Disney toho náramně využil a přinesl nám tuto skvělou podívanou, která mě baví i po 17 letech a věřím že mě bude bavit ještě hodně dlouho. Plus když má film legendární soundtrack vždy o nějaký stupínek stoupne a v tomto případě se dá mluvit jako o jednou z nejlepších. ()

Feacher

Začátek úžasné série filmů, hlavně tedy prvních třech dílů. Celá série je srdeční záležitost, takže nemohu jinak! ()

Janoss98

Piráti jsou film, na který se dá koukat pořád! Stačí jen zmáčknout tlačítko play a zábava může začít. Co víc k tomu říct?  Johnny Depp v hlavní roli šíleného piráta, který se dokáže dostat i z těch největších problémů, když je potřeba. Tohle ale není zdaleka vše, to jsem ještě nezmínil herce, jako třeba: Geoffrey Rush, Orlando Bloom a nebo Keira Knightley. Tohle vše podložené jedním z nejsilnějších soundtracků od Hans Zimmer. Mám pocit, že lepší už to ani být nemohlo :) 95% ()

Bogrant

Vždy som okolo Pirátov len tak preplával a až po rokoch som sa rozhodol k nim doplávať s plným nasadením. A treba povedať, že po všetkých tých ohlasoch som čakal omnoho viac. Jednotka je ešte originálna a dobrá rozprávka s odviazaným Deppom a spoznávaním nemenej zaujímavých postáv, ale príbehovo šedá, s prvou nárazovou vlnou potopená záležitosť. ()

Mistr119

Musím dát maximální hodnocení. :) Zpočátku filmu jsem si říkal, jestli si zaslouží vůbec 3*, ale tenhle film kromě toho, že je velkofilm, pozornost opravdu zaslouží! :) Ústředním motivem je kontrast cti a dobrého srdce, zejména ústředních hrdinů vtipného Jacka Sparowa a hledání identity Williama Turnera a zjištění, že být pirátem nemusí být nutně synonymem k slovu "zlý". :) ()

Skylwalker42

Příběhová linie je klasická béčkovina. Vše to stojí na hereckém umu Johnnyho Deppa, který podal úžasný výkon a zdá se že zde našel. A hudba je již ikonická. ()

Little_Sawy

Kapitán, Jack Sparrow! Piráti z Karibiku, první díl, mě tutově zlhtl do sebe, do té špinavé kultúře medzi pirátmi a lordstvami. Romantická, zábavná, koukatelná pirátovská filmařina, kde hrá Johnny Depp, s Orlandom Bloomem, kde soupeří medzi dobrém a zlem, a kde náhle musí spojiť síly aby dokázali ubrániť svou čest, resp Černou Perlu, a zabrániť Barbarosovi, ať dá posledný zlatý medailón do truhlice a spůsobí tak, že Piráti budou smrtelní. ()

MartinNewman

Kolem roku 2000 vzniklo spousta velkých výpravných filmů a hitů jako Pán prstenů, Matrix, Harry Potter, ale nikdy by mě nenapadlo že někdo přijde se sérií o pirátech když víme jak filmy na toto téma dopadají, viz. takový čin od Reny Harlina. Načančaná továrna na vymývání mozků Disney ale přišel s tímto nápadem, najal kupu dobrých herců, Gore Verbinskiho, dal do toho hromadu peněz a povedlo se. Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly je zábavná, vizualně nadupaná  akční podívaná nevídaných rozměrů, postavená přiznejme si to na famozním výkonu Johnny Deppa a jeho skvělém pojetí piráta. Jeho mimika a hraní dali zcela nový rozměr filmům o pirátech a byť to nemá s realitou nic společného, tak v první řadě splňuje to, co se od filmu tohot ražení očekává a tím je zábava a oddych. To film splnil dokonale a i když může mít tisíc lidí tisíc chutí, mě to sedlo a dávám tomu plných 5 bodů. ()

Naby

Viděl jsem to poprvé až v tomhle roce (2022) a byla to standa i zábava. Lehce nadprumerný akční film, vyplněný dobrým humorem. Na dnešní dobu trochu chybí kvalita (4k, Dolby Vision a Atmos atp.). Nicméně i tak to bylo dostatečně zábavný. Jinak dnes už celosvětově známá hudba, samozřejmě super. Pro děti bych řekl, že taky docela dobrý, asi nemusí čekat, až jim bude 12. Doporučení teda všem rodinkám i s dětma, pobaví se pak celá rodina. Celkem 3,8* ()

Dusty56

Až na čtvrtý pokus mi to sedlo a to ale hodně. Děj je zajímavý, zároveň je to podáváno s notnou dávkou humoru a herecké obsazení je fantastický. Celá čtveřice - Depp, Rush, Bloom a Knightley předvádí fantastický výkon, z nichž minimálně Depp se pro tuhle roli narodil. ()

babuška

tak jsem to po dlouhý době sjel celé, no a budu hodnotit, takže jednička má koule a nenudí, spád, muzika, výprava, 4/80% ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert