Reklama

Reklama

Ochrana planety před žraločími tornády po pěti letech selhala. Nad Las Vegas se roztočí písečné tornádo, které s sebou opět přináší žraloky. Fin Shepard je nasazen do akce na záchranu planety. Tornádo se žene krajinou a zasáhlo i ropnou oblast. Texas je v plamenech. Další tornáda ničí vše, co jim stojí v cestě. Dobytčí, lávové, kamenné... a to nejhorší bude nukleární, které míří přímo na New York. Aston Reynolds, autor a majitel Astro X přišel na to, jak tornádo zastavit. Musí ho nějak ochladit, aby anuloval jadernou aktivitu. Existuje motor a kvantový generátor, který po spušětní zvedne vodu z vodopádů, nukleární hmota v tornádu se schladí a tím z něj udělá jen obyčejné tornádo, bez ničivé síly... (TV Barrandov)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (95)

borec999 

všechny recenze uživatele

Po 3ke, ktorá bola najlepším dielom prišla 4ka, ktorá sa v mojich očiach stala dielom najhorším. Možno som mal po 3ke, ktorú považujem za absolútny vrchol podobných šialeností až príliš veľké očakávania, možno som sa toho prejedol, každopádne to nefungovalo. Tvorcovia sa absolútne odviazali z reťaze a priniesli prekombinovanú ujetosť, ktorá nie je tak uvedomelá ako jej predchodcovia a až príliš tlačí na pílu. A ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Tara ako kyborg, používanie rôznych strojov, lietanie postáv, svetelné meče, chytanie padajúcich áut do rúk. To už je moc veľké sci fi aj na Sharknado a všetko to na mňa pôsobilo štýlom, že Ferrante a spol chceli za každú cenu posúvať hranice ďalej a ďalej až neustriehli tú správnu hranicu a skĺzli do trápnosti. Veľké sklamanie a 1* za slušnú deštrukciu Las Vegas v úvode a Oilnado, Cownado, resp. rôzne iné tornáda, ktoré boli jedinými novými prvkami ktoré ma v 4ke pobavili. 15% ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Po prvních dvou (ještě relativně seriózně pojatých) dílech této překvapivě populární ságy céčkové kvality se tvůrci konečně odhodlali jít cestou absurdně šílené bezhlavé debility, která se už nebere vážně ani trochu, což sérii pochopitelně svědčí. Žraloci ve vesmíru z třetího dílu jsou již překonáni, nastupují lávonáda, krávonáda, roponáda, ohňonáda a radioaktivní bleskonáda, která je pochopitelně potřeba hnát přes Niagarské vodopády, aby se z nich ta radioaktivita smyla. Logika na nule, aspoň se ale pořád něco děje a je to už tak moc dementní, že se na to dá díky tomu celkem zábavně koukat. Pokud tedy překousnete obecně amatérské a neumětelské zpracování od režie přes úroveň triků až po herecké (ne)výkony. ()

Reklama

Pepinec odpad!

všechny recenze uživatele

Do čtveřice žraločí Stýv se všema zatočí. V poušti ještě nebyli, i tam je však pobili. V galaktickém Vesmíru dojde snad už ke smíru. Díky Stývoj s rodinou můžu na dovolenou. /// Až budu zase někdy u moře, tak než vlezu do vody, pořádně se rozhlídnu, jestli není poblíž Stýv. Protože kde je Stýv, tam je i žralok. Nasrali jste mě, že Scerbová tu neukázala svoje dva herecký talenty, ale naštěstí rychle dorostla juniorka Ňúmenová, takže ve vašem případě za odměnu sesírám na vás mocné Shitnado! ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Jak mám sakra tuto podívanou seriózně, či smysluplně okomentovat? Hele, každopádně, že se ze Sharknada stane kultovní série, bylo jasné již od začátku, a celé je to vlastně jen o tom, kam jsou v podstatě tvůrci žraločích tornád schopni až zajít, kolik jsou toho schopni diváci ještě unést a otázkou tak jen zůstává, co je, a jestli je, tuto šílenost vlastně vůbec schopno něco zastavit. Ve čtvrtém díle tedy máme další smršť neuvěřitelných dialogů a scén, které si do té doby jen těžko dokázal ve filmu kdokoliv byť jen představit, tady jsou ovšem veškeré mantinely záměrně bořeny a opravdu jen musí každý s otevřenou hubou čučet, co všechno se v tom filmu vážně odehrává. Na nějakou logiku, soudnost a kvalitu v jakémkoliv ohledu tu tvůrci naprosto rezignovali, že měli minimální rozpočet je také absolutně nerozhodilo, prostě zde jen totálně brakovým způsobem zpracovávají své nejšílenější nápady, kterými přivádí svět v úžas a navíc se jim daří získávat do svých filmů i čím dál více známých béčkových „skoroherců“, zde tedy konkrétně „zazářili“ David Hasselhoff a Gary Busey, ikdyž hlavní atrakcí Sharknada i nadále zůstává Tara Reid, ta jede fakt na férovku 8D. Zápletku asi jinak nemá cenu moc rozebírat, to je prostě neřízená střela, kdy nemá nikdo šanci ani tušit, jakým směrem se celá ta šílenost zrovna v danou chvíli vydá, a úroveň efektů je pak naprosto nekompromisní, jen by mě tedy fakt zajímalo, jestli jsou i ony tak špatně zpracované záměrně, nebo za to může prostě jen tvůrčí a studiová zoufalost. Já v tom ale nyní, po čtvrtém díle, už spíš vidím vykalkulovanost a záměr, což není rozhodně vůbec dobře, uvidíme každopádně dál, s čím se ještě vytasí v pětce, já bych ale řekl, že sérii už dochází evidentně dech. Jen si pokládám otázku, zda-li je to dobře, či naopak, přeci jen na vytvoření něčeho takového nemá každý koule a nuda při tom také tedy rozhodně nehrozí. ()

tom.nosek 

všechny recenze uživatele

Čtyřka se bohužel stejně jako dvojka snaží být bombastičtější než předchozí díl. Opět se to bohužel nevyplácí, byť v tomto dílu najdeme některé opravdu dobré nápady (např. celkově parodie na Star Wars je podařená). Špatný nápad nebyl ani časový odstup od děje posledního dílu, ani myšlenka jiných "-nád" (pro úplnost: sharksandnado, bouldernado, oilnado, firenado, hailnado, cownado (!), lightningnado a nukenado). Dějově je to ovšem silně přeplácené a především Tara Reid a její postava mi neuvěřitelně leze na nervy... A přitom se jí mohli tak jednoduše zbavit po minulém dílu. Čtvrtému Sharknadu chyběla taktéž Cassie Scerbo alias Nova a také jiné postavy z minulých dílů. Nejlepší postavou tak kromě Steva Sanderse a The Hoffa není nikdo jiný než Al Roker z Today Show a jeho parádní analýzy všech forem Sharknád. ()

Galerie (102)

Zajímavosti (3)

  • Fin po príjazde do Kansas City dostane od známeho červené auto s menom Christine. Je to odkaz na horor z roku 1983 s totožným názvom Christine. (Marceloo)
  • Vo filme sa objavili dvaja atléti z najznámejšej MMA organizácie UFC. Na začiatku sa medzi novinármi objaví Roy Nelson a počas útoku žralokov v kasíne sa objaví Frank Mir. (Marceloo)
  • Ve filmu si zahrál cameo Corey Taylor, zpěvák skupin Slipknot a Stone Sour. Je oslovován jako „číslo 8“, což je narážka na Slipknot, kde všichni zakládající členové měli číselné označení a Taylor je právě „8“. (Schyzartis)

Reklama

Reklama