Reklama

Reklama

Timeless

(seriál)
Trailer
USA, (2016–2018), 20 h 4 min (Minutáž: 42–86 min)

Hudba:

Robert Duncan

Hrají:

Abigail Spencer, Matt Lanter, Malcolm Barrett, Matt Frewer, Goran Višnjič, Sakina Jaffrey, Paterson Joseph, Claudia Doumit, Hiro Kanagawa, Aiden Longworth (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(27)

Obsahy(1)

Historik, voják a programátor se pustí do cestování časem, aby sledovali zločince, kteří chtějí narušit časové kontinuum. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

misterz 

všechny recenze uživatele

Jeden z mojich najobľúbenejších námetov - motív cestovania v čase. Sľuboval som si veľa, no moje očakávania sa nenaplnili. Nebol som síce vyslovene nespokojný, avšak čakal som niečo zaujímavejšie... Hlavný nosný príbeh o tajnej organizácii Rittenhouse a o tom, ako chce ovládnuť svet mi prišla až moc detinská a nedomyslená, akoby bola zbúchaná na rýchlo na kolene... Čo sa týka jednotlivých výletov do minulosti a s nimi spojených časových paradoxov, niektoré diely sa mi páčili viac, niektoré menej, no v zásade som bol spokojný, nenudil som sa. Len škoda, že tá americká história je tak malá, takže viac ako do konca 17. storočia sa divák aj tak nedostane. Podľa mňa by bol seriál omnoho lepšie prijatý divákmi, keby celá myšlienka o ovládnutí sveta dostala globálnejší rámec a cestovanie do minulosti by sa obohatilo a spestrilo o ďalšie krajiny so širším záberom do minulosti. Bolo by viac zábavy a viac zaujímavých časových paradoxov. Lepší priemer. 65/100 ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Trojice agentů honí napříč časem padoucha a zachraňuje lidstvo. Takže nic složitého. Ale to by nevadilo a dalo by se přehlédnout i to, že je to naivní a místy až blbé. Jenže to by se tu musela sejít charismatičtější herecká sestava a náhledy do minulosti by nesměly působit tak lacině a teď tím nemyslím jen výpravu. Protože mám cestování v čase rád, vydržel jsem do pátého dílu, ale dál už to nešlo. Vyšší měřítko splňuje jen pilot. 30% ()

Reklama

MoiJe 

všechny recenze uživatele

Komplet. Druha seria uz bola prekombinovana do nudna, ale ako celok podareny serial. A co je uber chvalihodne je ze pribeh s ukoncenim serialu plne uzavreli. // Zatial do S01e10: trochu skoda, ze sa obmadzuju na americku historiu a tiez ze nevidime nasledky v sucasnosti castejsie. Inak ale dobre sa sledujuca oddychovka. ()

carly 

všechny recenze uživatele

V niektorých momentoch to držia maximálne sympatické postavy a úžasné herecké výkony. Ale väčšinou je to zaujímavý pohľad na americkú históriu a trochu strašidelný pohľad na to, čo niektorí ľudia považujú za ideálny svet. Mimo toho, že na svetlo vyťahujú mnohé postavy, na ktoré by história radšej zabudla, to má aj pridaný bonus, keď vidíme postavy fangirl, keď stretnú svoje idoly. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Není to žádný zázrak. Záporů je daleko víc než kladů a tak začnu s nimi. V seriálu se cestuje časem, bohužel jen do minulosti USA + událostí předcházející jejich jejich vzniku, čili cca 250 let zpět. Takže žádný středověk, žádná Římská říše, žádná renesance. Možná časem scenáristům dojdou nápady, nebo naopak změní zápletku a vyznění epizod. Bylo by to potřeba, protože z nich čiší naivita, lehká topornost a jakýsi odér devadesátých let. Timeless trochu připomíná Sliders. Ten se mohl opřít o nosnější zápletku, protože výpravy do alternativní reality nabízejí větší volnost než provařené historické události. A také měl sympatičtější ansábl. Jediné v čem Timeless konkuruje, je role charismatické brunetky. Abigail Spencer se Sabrině Lloyd v klidu vyrovná. ()

Galerie (572)

Zajímavosti (3)

  • Stanice NBC, na které se seriál vysílá, se dostala do soudního sporu s tvůrci španělského seriálu El ministerio del tiempo (od r. 2015), kteří ji nařkli z plagiátorství. El ministerio del tiempo sleduje trojici hrdinů snažících se zachránit historii cestováním v čase. (Pria)
  • Během úvodní znělky každého dílu se v posledních čtyřech písmenech názvu Timeless objeví rok, do kterého bude tým cestovat. (Pria)

Reklama

Reklama