Reklama

Reklama

Sabotáž

  • Velká Británie Sabotage (více)
Trailer

Obsahy(1)

Špionážny thriller o žene, ktorá vo svojom láskavom manželovi, manažérovi kina (Oscar Homolka), odhalí nebezpečného kriminálnika, chystajúceho bombovú sabotáž v londýnskom metre. V USA bol v dobe svojej premiéry film uvedený pod názvom THE WOMAN ALONE. (POMO)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Namiesto komentáru informácia zo zákulisia: Hitchcock ľutoval poňatie kľúčovej scény filmu, pretože mal s obecenstvom akési nepísané pravidlo, že neublíži nikomu, ku komu cez film prejavoval sympatie. Na druhej strane tento aj na dnešnú dobu prekvapivý moment robí zo Sabotage dodnes zaujímavý film aj v rámci bohatej Hitchovej tvorby. Ja mám rovnako rád aj tie jeho nie až tak populárne a známe kúsky, vrátane Sabotáže. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

"Hitchcockovina" se všemi patřičnými ingrediencemi.Budete vhozeni rovnou do rozjetého vlaku, rychle se rozkoukejte, seznamte s cestujícími a už se před Vámi odvíjí celá krajina příběhu o vyšetřování připravovaného teroristického útoku v Londýně. I když to jsem začal docela nešťastně ,ono vyšetřování hraje spíš druhé housle, podstatnější je postupně budovaná atmosféra elektrizujícího napětí, které napomáhá zejména výkon Oscara Homolky v roli vykonavatele útoku. Vlak s naším příběhem nabírá na obrátkách , dostane se nám obvyklých "hitchcockovských" záběrů na hodiny a vlastní finále je ,nejen na svou dobu, odvážné a kruté... Mohu to uzavřít tak, že jsem opět viděl velmi dobrou mistrovu práci, která neztrácí téměř nic ze své atraktivity ani po tolika letech. ()

Reklama

pepo 

všechny recenze uživatele

Dosť sklamanie. Hitchcock na pol plynu. Málo hravé, v prvej polovici málo napínavé, v druhej až príliš skratkovité a všetky postavy na čele s asi najneschopnejším agentom v histórii Scotland Yardu nezaujímavé. Má to samozrejme pár výborných scén a jeden megaprekvapivý moment ale aj tak jeden z 3 najslabších Hitchovich filmov čo som videl. 7/10 hlavne za scénu s prenosom bomby, ktorá robí česť menu svojho režiséra. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Po pravdě jsem příjemně zaskočená tím, že pan Hitchcock tento snímek přivedl na svět v roce 1936, zdá se mi to prostě neuvěřitelné..  Jedná se o jízdu drsnou a nesmlouvavou, upřímně řečeno mi vyrazil dech.. Příběh mladé ženy (mimochodem Sylvia Sidneyová je jako půvabná okatá panenka, míněno pochvalně, líbila se mi), jejího malého brášky a manžela mě vtáhnul na první dobrou a jak se to rozjelo, tak jsem byla napnutá jak struna, jak to celé dopadne.. Drobné výtky si nechám od cesty, vůbec nejsou podstatné... ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Tentokráte Charles Bennett adaptoval pro Hitche román Josepha Conrada z roku 1907 The Secret Agent: A Simple Tale, který se odehrává v roce 1886. Změny tedy byly skutečně značné a nebudu zřejmě první, koho napadlo při tom strhujícím finále, že jde jen o novou (leč výbornou) variaci na Blackmail (první setkání Bennetta a Hitche, 1929). V pozdějších adaptacích se filmaři znovu vrací s dějem do 19. století, je to zkrátka otázka pojetí. Každopádně nijak zvlášť nelituji, že tentokráte Donat nemohl a hlavní roli vytvořil jiný Kordův oblíbenec, Loder (pozdější manžel Hedy Lamarr). Parádní výkony podávají Rakušan Homolka s Američankou Sidney. A samozřejmě ten malý klučina Desmond Tester je též velmi autentický. Nebudu nicméně zakrývat, že mi bylo zdaleka nejlépe v prostorách toho průchozího komorního kina na rohu. Velmi chytře bylo zakomponováno do děje i atmosféry. Na závěr se mohu jen podivovat nad těmi výkyvy kvality, které stíhaly ve 30. letech všechny ty špionážní filmy dělané sériově jak Baťovy cvičky. Inu, byl to trend a jako takový se musel nasytit. Jednou byl výsledek jako zde velmi dobrý, jindy laciný. A to za kamerou i před ní mohli často stát titíž. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (8)

  • Film je volně inspirován románem „Tajný agent „Josepha Conrada. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)
  • Sidney se na spolupráci s Hitchcockem, který byl v té chvíli nejslavnějším britským režisérem, těšila. Ve skutečnosti totiž ona sama byla tím pravým důvodem, proč tento film měl vůbec vzniknout. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)
  • Záběr, ve kterém nechce revizor malého chlapce pustit do tramvaje s filmovým pásem, byl použit ve filmu Hanební pancharti (2009). (For Fun)

Reklama

Reklama