Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(7)

Nelítostný bandita terorizuje Divoký západ při pátrání po bývalém členovi svého gangu, který začal nový život v tichém městě, kde žijí jen ženy. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (168)

Fr 

všechny recenze uživatele

„ TY JSI JEŠTĚ NEPŘIŠEL NA TO, KDE JSI? ROZHLÉDNI SE. TAM NAHOŘE, TAM NENÍ NIKDO, KDY BY BDĚL NAD TEBOU, ANI NAD TVÝMI DĚTMI“… /// Godless pro mě byl od prvního dílu návykovou událostí! Kromě příběhu zaujmou výbornou filmařinou. Nádherný scenérie i hudební motivy navozují tu správnou atmosféru a připomenou všechno, proč máme westerny rádi. Zobrazuje historii, vypovídající o statečnosti mnoha mužů a žen, kteří se vydali osidlovat americký pohraničí a přestože je postaven na krvi a krutosti, kontrastuje s Leoneovým „Pro pár dolarů navíc (1965)“, slavnou špageťárnou, ve který život neměl žádnou hodnotu. Já z toho cejtím lásku ke starejm westernům, v nichž kombinaci statečnosti a bystrosti doporučuje devět z deseti šerifů. P.S.: Navíc Jeff Daniels je jedním z nejcharismatičtějších padouchů (nejen) Divokýho západu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Směr mi ukazuje amputovaná ruka. 2.) Potřebuju se naučit zkrotit divokýho koně. 3.) Thx za titule „J.e.t.h.r.o“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Až dosud jsem ohledně seriálových minisérií neměl jasno, ale to dnes padlo. Godles určil nejvyšší kvalitativní laťku pro jiná obdobná díla. Westerny mám rád. A obzvláště mám rád jejich novou vlnu, která se o klasiky tohoto dnes již mrtvého žánru otírá a formátuje je novým stylem. Godless ukazuje vše, co mám na těchto dílech tak rád. Drsné prostředí, atmosféru, skvěle napsané charaktery (většinou spíše mužské, zde ale i ženské) a samozřejmě děj, který se kolikrát ubírá nezvyklými cestičkami, i když jejich cíl je vám jasný. Zde se sešlo k dokonalému úplně vše. Jeff Daniels jako ultimátní padouch (kdepak, už to dávno není ten dobrák z Pleasantvillu. A protikladem mu je též výborný Jack O'Connell. Jmenovat dokonalé herce a herečky (např. Michelle Dockery) tu nemá ani smysl, protože bych rovnou mohl opsat celý casting. Scott Frank pod patronátem Stevena Soderbergha vytvořil dílo, které si jistě rád opět připomenu a doporučím jej mnohým svým přátelům. A pokud si toto čtete a neviděli jste to, vřele doporučuji, neb by Vám mohl uniknout jeden z nejlepších kousků z divokého západu. 95% ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Tak tento seriál bol teda fakt niečo. Netflix vie niekedy neskutočne prekvapiť. Hneď od úvodu to má grády, je to dejovo prepracované, dravé, drsné, neľútostné, ma to výborné postavy a ani na chvíľu tu nemáme nejaké slabšie miesta a postupne nám flashbacky vysvetľujú čím si hlavne postavy prešli, proste bravúrne prapracované. Moc mi sedela aj technická stránka prevedenia, vizuálne poňatie. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Já nechápu kam ten svět spěje. Každý seriál v poslední době jede těžce na stopáž, děj nula. Toto dílo má tempo i náplň televizní kovbojky, což vlastně v Netflix je, takže OK. Čekání na to, že se něco stane- to je oč tu běží. Řemeslo je mizerné, scénář bez nápadu, tempo zoufale pomalé. 60% je i možná moc, ale tento týden tu byly i horší kousky. ()

Lischai 

všechny recenze uživatele

Western, jak má být. Vlastně až melancholicky posmutnělý příběh tichého desperáda se srdcem ze zlata, co chce napravit staré chyby a odprásknout šéfa svého bývalého gangu, do čehož se připletou bezbranní obyvatelé hornického městečka. Čekejte krásnou hudbu, spoustu ženských postav s charakterem, občas nějakou tu brutální přestřelku. A pokud jste na trochu té lásky, budete celou dobu fandit nevyřčeným citům desperáda a cool paní z Downton Abbey; a nedá vám to spát, dokud nezjistíte, jak to s nimi v té závěrečné přestřelce dopadne. Umře jeden? Nikdo? Oba spolu? Aha, aha? Nazdar za osm hodin. ()

Galerie (259)

Zajímavosti (3)

  • Námezdní pistolník Ed Logan vypadá (a to nejen obličejem, ale i oblečením a hlavně charakteristickým kloboukem s úzkou zaoblenou krempou) jako o cca 14 let starší verze námezdního pistolníka Butlera z westernového filmu Krajina Střelců (2003). Obě role ztvárnil herec Kim Coates, takže jde o zcela zjevný záměr tvůrců Godless a pocta staršímu westernu. (Sidarius)
  • Mnoho jmen odkazuje na slavné westernové nebo westernově laděné filmy a zároveň souvisí se scenáristou a režisérem snímku Scottem Frankem. Hlavní záporná postava se jmenuje Frank, tedy stejně, jako hlavní záporák v Tenkrát na Západě (1968), a je to také příjmení scenáristy a režiséra filmu. Hlavní kladná postava (ne bez poskvrnky) má příjmení Goode (což odkazuje na film Hodný, zlý a ošklivý, 1966) a hlavní námezdní pistolník těžařské společnosti má příjmení Logan, což je odkaz na westernově laděný komiksový film Logan (2017) (na jehož scénáři se Scott Frank podílel). (Sidarius)
  • Hlavní motiv minisérie není smyšlený. Scenárista a režisér filmu Scott Frank při pátrání v historii Nového Mexika našel několik případů, kdy se podobná tragédie ve zdejších důlních městečkách skutečně stala. Ta myšlenka města bez mužů ho nadchla natolik, že se rozhodl ji použít jako hlavní motiv pro svůj chystaný western. (Sidarius)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Idris Elba míří na Divoký západ

Idris Elba míří na Divoký západ

21.11.2019

Netflix zaznamenal na poli drsných westernů poměrně solidní úspěch se svojí minisérií Godless od Scotta Franka a nyní se tak chystá na druhé kolo. Tentokrát vsadí na film The Harder They Fall, v němž… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (více)

Reklama

Reklama