Cyklus mikrokomedií se odehrává v obci Jetelín pár kilometrů za Prahou. Hlavními hrdiny jsou čtyři kamarádi, kteří společně vyrůstali ve čtyřech sousedících domcích. Dnes už je jim kolem čtyřicítky, většina si založila rodiny, ale pořád žijí blízko sebe, všechno o sobě vědí, několikrát denně se vídají, navštěvují a scházejí v hospodě. Pomáhají si a podporují se navzájem, taky si ale nezřídka lezou na nervy. (TV Prima)

Diskuze

Uživatel honajz smazal svůj příspěvek.

(hodnocení, recenze)

Mě stačila jen reklama a už mě to nebavilo. Na první díl jsem se vůbec nedívala jsem docela zvědavá jakou to bude mít sledovanost a oblíbenost.

stanslon

stanslon (hodnocení, recenze)

Ona si snad nechala udělat prsa i Jitka Ježková? Nebo jen tak ke stáru zmacatěla?

Castrator (hodnocení, recenze)

Zbyisek

Dík za odpověď, nezaškrtl jsem sledování vůbec.

V noci podívám na reprízu, neviděl jsem to teď. Jak to vypadá? Naplnil seriál první epizodou očekávání a je to sračka roku, nebo to bude pouze nominace na sračku roku?

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Zdá se mi to, nebo je to hraná verze Čtyřlístku? Jan Šťastný - Myšpulín, Richard Genzer - Bobík, Jiří Hána - Pinďa a Jitka Ježková - Fifinka?

na příspěvěk reagoval easer07, obrkolodej

ClintEastwood

ClintEastwood (hodnocení, recenze)

Už z upoutávek je zřejmé, že toto bude další žhavý kandidát na nejhorší seriál roku. Navíc ty přeplácané studiové kulisy. Brrr...

Tom Hardy

Tom Hardy (hodnocení, recenze)

Termín mikrokomedie se tu zavedl především proto, že televize i autoři nechtěli moc operovat s pojmem sitcom a zase to není klasický seriál, protože je primárně komediální. Termín mikrokomedie se pak prý používal někdy v devadesátkách pro podobnou televizní tvorbu a proto ho prima zvolila i jako propagační žánrový termín...

na příspěvěk reagoval Zbyisek

SimpanzJi

Četl jsem, že tvůrci věří v úspěch a doufají, že z toho bude nekonečný seriál.... Pokud ale v září změní vysílací čas, tak to jedině pochopím. Kdyby tohle vysílali pondělí až čtvrtek, už jim nezbyde čas na všechna Opilá kuřata a Přístavy...

SimpanzJi (hodnocení, recenze)

Ještě nevíme you kolik to bude mít dílů. Jasných je zatím šestnáct (tedy do 25.8.), a poté by měl prý údajně seriál pokračovat v jiném vysílacím čase.

na příspěvěk reagoval Zbyisek

Zbyisek (hodnocení, recenze)

Dle programu TV Prima je zřejmé, že to opravdu bude mít kolem 25 minut. Takže tím je to vyřešené.

Castrator

Nemyslel jsem, že "mikro" musí být do 15 minut. To jsem myslel jen tak obecně obrazně, že bych čekal nějakou krátkou stopáž, třeba do 15 minut. Běžně seriály mají kolem 22 minut a mikro jim nikdo neříká. Tak mě to jen zarazilo a čekám nějakou velmi krátkou stopáž.

Ale prý se snad dřív všemu, co nebylo celovečerní, říkalo mikro - což by i odpovídalo tomu, co píše SimpanzJi :-)

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Zbyisek

Teď jsem to viděl a slyšel na Primě, v upoutávce. Pamatuju, kdy filmům o Indy Jonesovi v upoutávce říkali "komiks" (myslím, že na Nově). Oni si se správným označením hlavu nelámou.

Že je mikro označení pro film. díla do 15 minut se dá najít kde?

na příspěvěk reagoval SimpanzJi, Zbyisek

SimpanzJi

Díky. Věřím informaci, že to bude mít 25 minut. Spíš zpochybňuju tvrzení "mikrokomedie". Nějak mi zatím uniká důvod pro použití slova "mikro".

Zbyisek (hodnocení, recenze)

Jaká má být stopáž jednoho dílu? Zde se píše 25 minut, což ale rozhodně nekoresponduje s oficiálním označením znějícím  "cyklus mikrokomedií". Čekal jsem do 15 minut, aby se to dalo považovat za "mikro".

na příspěvěk reagoval SimpanzJi, Castrator

SimpanzJi (hodnocení, recenze)

Vysílá se už od pondělí prvního srpna 2016, a to každý všední den..