V zoufalé snaze utéci náhlé pandemii se Andy (Martin Freeman) a Kay (Susie Porter) schovávají na hausbótu s jejich jednoroční dcerkou Rosie. Stanou se ale oběťmi útoku, při kterém Kay zemře a Andy je infikován a zbývá mu jen 48 hodin, než se transformuje do jednoho z těch, kterým se tak dlouho snažili unikat. Andy se proto sám musí vydat na riskantní cestu k nalezení nového opatrovníka pro své dítě. (Eleazar)

MATTcz

Tak pocity z filmu jsou pozitivní, jedná se o postapokaliptický snímek z prostředí Austrálie. Infikovaní jsou hodně dobře znázornění, vypadají fakt hodně dobře, i když to od začátku vypadalo že mají kolem pusy marmeládu. Na filmu se mi líbí, že pro tento film použili nezvyklé prostředí, které jen tak v ''zombie'' filmech neuvidíme. A v takovéto roli vidět Martina Freemana, od kterého jsem zvyklý že hraje v dobrodružných či komediálních filmech, tak je velký respekt pro něho, protože takhle jsem ho já osobně ještě neviděl, takže palec nahoru. Dále se mi líbily vedlejší postavy, a to konkrétně Lorraine a Thoomi, které vyzařovali nějakým svým kouzlem a to hlavně poukazuji na Thoomi, která už od začátku působila tajemně, ale když se setkala poprvé s Andym, tak to byl jeden z nejoblíbenějších charakterů ve filmu. Film se mi líbil jak svým vizuálem, tak kamerovým zpracováním. Martin Freeman alespoň pro mě hodně stoupl, protože jak jsem psal výše, takto jsem ho ještě v podobné roli neviděl. Takže můžu jen doporučit, protože toto je něco tak zvláštního, co se jen tak nevidí. Veliký palec nahoru patří režisérům Benovi Howlingovi a Yolanda Ramke. ()

burg

Normálně by to bylo tak na tři hvězdy, ale protože Freemana mám fakt rád, konec byl senzační a emoce stříkaly z TV až ke gauči a hlavně: protože mě serou místní hateři, je to jasně za 5* ()

stuj

Sice je to krapet klišoidní, ale přes to to nakonec docela i vtáhlo. Komorní drámo v neutěšené situaci. ()

Dalajlada

Tento film není tak super jako jeho sedmiminutová předloha, ale i tak ji dokáže rozvést poměrně solidně. Prostředí Austrálie a Aboriginci jsou filmu již jen plusem. ()