Reklama

Reklama

Soumrak templářů

(seriál)
Trailer 2
USA, (2017–2019), 12 h 54 min (Minutáž: 40–48 min)

Hudba:

Natalie Holt

Hrají:

Tom Cullen, Bobby Schofield, Jim Carter, Sabrina Bartlett, Julian Ovenden, Sarah-Sofie Boussnina, Padraic Delaney, Simon Merrells, Olivia Ross, Akin Gazi (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Templářští rytíři byli nejmocnější, nejbohatší a nejzáhadnější vojenský řád středověku, pověřený ochrannou nejcennější křesťanské relikvie – Svatého grálu – a ukrývající tajemství schopná způsobit velkou zkázu. Seriál Soumrak templářů se noří hluboko do utajovaného světa tohoto legendárního bratrstva válečnických mnichů. Od jejich bitev ve Svaté zemi přes složité vztahy s králem Francie až po zradu, která nakonec vedla k jejich tragickému zániku, příběh templářských rytířů nebyl dosud nikdy odvyprávěn tak uceleně jako nyní. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (62)

cpt.Lynch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál v mnoha ohledech velmi hloupý a hlavně ne historický. Z historie si bere leda to, že byl nějaký středověk, v něm nějací Templáři, kolem kterých bylo mnoho tajemství a byly nějací králové a královny… Historické chyby ve všem. Tu v kostýmech, tam zase v šermířské technice, onde třeba v dobových faktech. Ale hlavně v absolutním zkreslení středověké společnosti, rytířských řádů a chování lidí, ať urozených, či neurozených v době středověku. A ti saracéni… Zápletky a scénář šitý na míru hlupákům a zralé spíše do céčkového fantasy seriálu. Hlavní hrdina krajně nesympatický, některé ostatní postavy fajn. České lokace fajn. Někdy slušná výprava. Koukat na to jako kostýmovanou oddechovou tak se to dá přežít. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Celý Knightfall je jeden velký bizár. Kromě toho, že to je lehce fantasy, které si vše vykládá jak potřebuje, s tím, že tam je klasický zápletka "kam čert nemůže tam nastrčí bábu". To, že to má lehce ulítlou vizáž je jedna věc, ale to, že seriál má scénář jako kdyby ho psal totální amatér je věc druhá. Natočení s touto infantilností jde ruku v ruce. V podstatě to trochu vypadá jako kdyby to měl být seriál pro děti a na poslední chvíli se rozhodli, že to bude historický "mástrpís" za několik miliónů. Jediné, co mohu hodnotit pozitivně byl poslední díl, který byl alespoň suprově natočen. Tím končím. Jinak to byl tvrdý průměr, kde akce vypadala jako komedie, neuvěřitelný plot twist a mindfuck spíše měl roušku trapnosti a tuposti. Je smutné, že když se konečně History channel rozhodl po asi pěti letech udělat svůj další seriál tak to dopadlo takto katastrofálně. Je hodně, co zlepšovat. Mimochodem je hodně zajímavé, že na produkci seriálu se podílel někdo jako Jeremy Renner. 2. série: Druhá série byla trochu v začátku bolest. Už jenom kvůli tomu, že první série byla logické a tak nějak i herecké utrpení. History si však potřebuje vyšlapat nějakou tvůrčí cestičku, která by je dokázala poslat někam dál, než udělali Vikings. Tenhle start se jim ale podařil. Proto první série Knightfall byl v celku šok, protože to oproti tomu byla dětská plácanice z modelíny a holuby z nosu. O to větší je překvapení, že druhá série se zbavila neduhů minulé sezóny a stala se alespoň technicky plnohodnotnějším kusem. Co se týče příběhu samotného, jde už spíše o subjektivní záležitost. Seriál vás vlastně motivuje k tomu, aby jste se zajímali o skutečnou historii, protože tu zde budete hledat jenom těžko. Ale co si budeme, Vikings jsou v tomto stejní. Seriál vás může překvapit svým zlepšením a pozornost si zaslouží. Drží se však v nějakém určitém středu, který není ani vyloženě špatný, ani uchvacující. Zapsat si další díly do kalendáře se sluší. Ale jestli půjde o kvalitu a dobrou zábavu je otázkou. ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nakonec jsem moc rád, že jsem včera tenhle seriál dokoukal. Většinou to zabalím v průběhu prvních dílů, ale tady jsem vydržel a za to sebe bezmezně obdivuju. Jako nějaká historická exkurze do dějin absolutně nefunguje, herci jsou hodně špatní a totéž lze říct i o výpravě, která to mohla aspoň vizuálně zachránit, ale stal se pravý opak. Všichni jsou pěkně až kýčovitě oblečeni, hezky upraveni a tahle působí celý Soumrak templářů. Jako zoufalý pokus na sebe upozornit za každou cenu i s nevěrohodnými historickými fakty a scénářem, ze kterého se mi chtělo na konci úplně brečet. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle je moje nejoblíbenější část středověku. Věk rytířů, chlapů co byli fakt třída. Elita. Žádný oplechovaný panáci v turnajovém brnění, ale do drátěnek oblečení skuteční zabijáci. Na seroš od HBO jsem se moc těšil, ale pak měl tak nějak pocit jako bych sledoval středověkou PC hru Medieval total War II, kde kromě naskriptovaných masových scén (a že jich tam moc není) jsou jen krapet lepší hraná intra. Celkově to na mně i z hlediska děje (a to mám o tomto řádu i jeho konci něco načteno) působí velmi lacině a jako takový dobrodružný film pro odrostlejší mládež, něco ve stylo Robina Hooda co běžel v TV v osmdesátých letech... Dnes dokoukán poslední díl a zůstanu u průměrného hodnocení a to dokonce slabšího! Poslední díl byl historicky hodně volný a kdo by čekal něco víc o tom jak a proč skončili Templáři, tak se to nedozví vůbec... Je fakt, že od poloviny začal být film i napínavý, ale porovnání se skutečností ať raději nikdo nědělá! Ano, Navarra resp. hrad tam byl náš Zvíkov. Od HBO jsem čekal jiný level... :-( . Tři jednoručáky. * * * ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Zrak klouže po rytířích s jasně červenými kříži na pláštích, mám rád všehochuť faktů, mystiky a fantazie. I s tím vším, čemu lidé říkají Svatý Grál, jak známo, snad pohár, ze kterého pil Ježíš Kristus při poslední večeři. Ta legenda už trochu vybledla, ale hledači ne, neboť vědí, že všechno je možné. Ona celá historka se mi líbí, má to kouzlo Artušových rytířů. I to je důvod, proč a jak se na to dívám. ()

Galerie (245)

Zajímavosti (8)

  • Na konci epizody stojí na pergamentu ukrytém ve Svatém grálu jména, mezi nimiž je i jméno hlavní postavy Landryho du Lauzon, mistra templu v Paříži. (Arcikaiser)
  • Navarra je ve skutečnosti jihočeský hrad Zvíkov. (hynous)
  • Autorem interiérové dekorace dobové Paříže je filmový architekt Ondřej Nekvasil. Kulisa vznikala deset týdnů a zaplnila 30 tisíc metrů čtverečních. (kytka.patrik)

Reklama

Reklama