Legion

USA, (2017–2019), 24 h 19 min (Minutáž: 41–68 min)

Noah Hawley

Jeff Russo

Dan Stevens, Katie Aselton, Rachel Keller, Amber Midthunder, Aubrey Plaza, Jean Smart, Hamish Linklater, Mackenzie Gray, Bill Irwin, Scott Lawrence (více)

David Haller (Dan Stevens) alias Legion je mutant se schopnostmi mimo lidské chápání. Trpí řadou psychických poruch a má rozštěpenou osobnost. Každá jeho osobnost navíc ovládá jinou z jeho schopností. David se snaží udržet při smyslech, ale začíná z toho být unavený a když se to chystá vzdát, potká dívku svých snů. (Harroc)

Helo

Sice se to chvílema táhne jak sopel z dětskýho rypáku, ale odměnou za trpělivost je precizní vypiplanost téměř každýho záběru a momentu, vypiplanost, jakou jsem u filmu, natož seriálu, neviděl už hodně dlouho. Psycho-hororově-akční-retro-scifi, který totálně vybočuje z řady ostatních komiksovek. Jen jsem měl problém s prakticky neznatelným zapojením do X-men světa, protože seriál prostě působí úplně jinačím dojmem a v zásadě postrádá jakýkoli odkazy na kterejkoli z filmů (až na slovo "mutant" a pak jeden spoileroidní flashback). Tohle se MCU zatím daří líp. ()

holub109

Jedinečný komiksový seriál, odehrávající se v psychiatrické léčebně, který vypráví o synovi Charlese Xaviera Davidovi. Velmi psychologický nádech seriálu značně pomáhá. I přes pomalejší rozjezd a mírnější tempo jsem se seriálem naprosto spokojený. Skvělé herecké výkony a celkové zpracování hlavní postavy bylo opravdu výtečné, objevování a zlepšování jeho schopností také. Velmi mě potěšil i easter egg a Xavierovým křeslem. Na další sérii se už nemůžu dočkat. 1. série - 90% ()

LizianShaw

První seriál spadající do světa X-Menů a jak se jim povedl! Možná tam žádné X-Meny neuvidíme, ale jsou tam jistojistě zajímaví mutanti. Seriál je dost při zemi, takže žádné zachraňování světa nečekejte. A to mi vůbec nevadí. Legion už zaujme, perfektně obsazeným Danem Stevensem, který Davidovo psychické problémy zvládá velmi dobře. Tak se dostáváme k tónu seriálu: mnohdy je to takové to sci-fi na přemýšlení, ale pak (uvnitř Davdovo mysli) vtrhnou na scénu skvělé psycho, mnohdy až hororové scény, a má to dokonalý soundtrack, takže napětí je zaručené. Seriál to možná není moc akční, ale efekty jsou ohromující. Jinak negativ moc není: druhá a třetí epizoda, mi připadaly docela pomalé, a Ptonomy mi také nepřipadá moc zajímavý. Jinak ale skvělý start, k dalším X-Menovským seriálům. Pilot v psychickém ústavu byl vydařený a velmi dobrý začátek série. 90% ()

evilmind

Jeden ze seriálů, na které se není možné dívat po jednotlivých episodách, ale je nutné sjet najednou - protože až pak to jako celek dává (v obou sezonách) docela smysl. Jednotlivé díly jsou ovšem totální úlet, a v podstatě triviální dějovou linii dokážou autoři natahovat různými astrálně/snovými sekvencemi v podstatě libovolně dlouho, a občas je i pro fanouška s otevřenou myslí obtížné na jejich hru přistoupit. Monstrum z první sezony je úžasné, jen škoda relativně malého prostoru, jakého se mu dostává. ()

• Obrazy v galerii pocházejí od rakouského secesního umělce Egona Schieleho. (NiWi)
  • Jedním z úhlavních nepřátel Charlese Xaviera a Davida Hallera je Amahl Farouk, Shadow King. Ten se prvně objevil v „Uncanny X-Men #117“ z roku 1979 a vzešel z hlav Chrise Claremonta a Johna Byrneho. Jedná se o starodávného mutanta s telepatickými schopnostmi. Je schopen vyvolat posedlost a je nesmrtelný. V komiksu ve 30. letech 20.století také spolupracoval s členy Hydry (Baron Strucker a Geist) na svržení Edwarda VIII. z anglického trůnu a dosadit na trůn Hitlerova sympatizanta. Byl také hlavní postavou v tzv. Psi-War I. i II. (3T)
  • V komiksech je David Haller (Dan Stevens) synem Charlese Xaviera a Gabrielle Haller. (Hedy)

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

17.07.2018

Známý komiks Y: Poslední z mužů vyprávějící o apokalyptickém světě, kde v jeden moment s výjimkou hlavní postavy zemřeli všichni savci s chromozomem Y, se v Hollywoodu pokoušeli adaptovat už delší… (více)

Režisér Atlanty a temné sci-fi

Režisér Atlanty a temné sci-fi

15.06.2018

Režisér klipu This is America a několika epizod seriálu Atlanta Hiro Murai se chystá na svůj filmový debut. Tím by mělo být temné sci-fi Man Alive podle scénáře Davida Roberta Mitchella (Neutečeš).… (více)

Doctor Doom bude mít vlastní film?

Doctor Doom bude mít vlastní film?

21.07.2017

Hollywoodská studia se momentálně snaží vyždímat comicsové značky na maximum. Místo klasických filmů se slavnými hrdiny se proto uhýbá i k těm méně známým a sem tam dojde i na záporáky. Loni dostali… (více)