Reklama

Reklama

Je s námi konec?

  • Česko Před potopou aneb Je s námi konec? (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

National Geographic přináší strhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barack Obama nebo Elon Musk a další. (National Geographic)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (208)

Midori_Mike 

všechny recenze uživatele

Velký dík a respekt Leovi, takovéto lidi teď opravdu potřebujeme. Už je skutečně nejvyšší čas něco pro tu naši Zemi udělat. Nikdy nepochopím, proč velká část lidí věří raději mudrlantům typu Klaus nebo Trump, namísto opravdovým odborníkům, vědcům, kteří jsou 100x kompetentnější se k tomuto vyjadřovat. Faktických důkazů o globálním oteplování už "naštěstí" přibývá natolik, že již nebude možné to populisticky bez jakéhokoliv vysvětlení smést ze stolu s tím, že nic takového se neděje. Dokument doporučuji všem! ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Tento DiCapriův dokumentární počin má tu vlastnost, že vás donutí přemýšlet o našem světě. O tom, jak si jej vědomě i nevědomě ničíme a postupně si stahujeme smyčku kolem krku. Pakliže se něco v dohledné době nezmění, bude lidstvo litovat. Není sporu o tom, že se Země otepluje (kdo tvrdí, že ne, tak je buď slepý, nevnímavý či hloupý, neboť úbytek sněhu v posledních zimách a smazávání rozdílů mezi ročními obdobími je jasným důkazem toho, že se něco děje i v našem bezprostředním okolí), byť podobné cykly se v historii opakují (za Karla IV. se prý v oblasti Polabí pěstovaly melouny), je nutné si uvědomit, že v tehdejších dobách nedocházelo k masivnímu kácení deštných pralesů, neexistovaly monstrózní továrny, jaderné elektrárny, motorismus, letecká doprava, atd., tudíž člověk do přírody zasahoval daleko méně a přirozené cykly tedy nebyly tolik ovlivňovány lidským činitelem. Ale dost o tom. "Je s námi konec?" je záslužným počinem, který sice nic nezmění, ale na problémy je třeba upozorňovat a čím vážnější jsou, tím je potřeba být hlasitější a zapojovat do volání po změnách i známé tváře, jejichž slovo má, chtě nechtě, delší dozvuk než hlasy prostého lidu. Je příjemné, že i taková primadonka, jakou je Leonardo DiCaprio, není zabedněný a budoucnost života na modré planetě mu není lhostejný. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Stojíme u velkého bytového domu. Po fasádě teče při deštích voda, chybí pořádná rýna. Ostatní dumají, jak a kam ji ve špatně řešeném místě instalovat. Všechno odkývám. Hovno tomu totiž rozumím. Zhruba tak nějak na mě Leonardo DiCaprio působil. Určitě má k otázce klimatických změn co říct, ale pořád to působí tak trochu uměle. Navíc právě neohleduplný přístup Američanů dělá do světa sakra velkou díru. Nicméně on nemá komu, co dokazovat, takže nakonec beru. Věda má svou pozici, ale politika a byznys jsou silnější. V roce 2014 jmenoval generální tajemník OSN Pan Ki-mun uznávaného herce poslem míru Spojených národů s přednostním zaměřením na boj proti globálnímu oteplování. Leo se do toho zřejmě položil, nicméně jde spíš o subjektivní pohled na problematiku než o nějaký plnohodnotný dokument. Ale proč ne, třeba oslovení tupých mas slavným hercem alespoň u některých méně natvrdlých zabere. Je fajn, že na některé strašáky se dívá z vícero úhlů. Ne náhodou načasováno před volbou nového prezidenta Spojených států amerických. Natočeno poutavě. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Vážim si Lea za jeho prístup k ekológii. Pravdepodobne si je vedomý toho, že jeho popularita prispeje k tomu, aby si ľudia dokument pozreli a ukázali aspoň malú snahu pri riešení tohto problému, ktorý sa týka nás všetkých. Leo toho videl dosť a diváci mnoho z toho čo videl, môžu vidieť práve v tomto dokumente. Každý, kto má aspoň 30 rokov, môže tieto zmeny vidieť. Stačí si spomenúť koľko snehu sme mali v detstve, aké kruté zimy boli vo vojnových rokoch atď...a porovnajte to s dnešným zimným obdobím. Ako sa spomína v tomto dokumente, je možné, že naši potomkovia uvidia sneh len vo vysoko položených miestach. Dokument je fajn, poukazuje na problémy, ale málo hovorí o ich riešení. Koľko energie spotrebovala práčka kedysi a koľko dnes? Koľko energie spálila žiarovka kedysi a kam sme sa dostali vďaka led technológii. Začína sa vo veľkom výroba áut na batérie a dokument obsahuje niekoľko minút práve z veľkotovárne Tesla.Výroba energie zo slnka, vetra, vody sa stále zvyšuje. Bolo tu miesto aj pre pár pozitívnych správ, ale je jasné, že tých zlých je podstatne viac. Každý z nás môže niečo málo urobiť. Separovať odpad, šetriť energiami, nepodporovať výrobky, ktoré majú na ekológiu zlý dopad. Za posledných 100 rokov sme planétu Zem riadne "vykuchali" a mnohým to začína dochádzať až teraz. Verím, že ešte máme čas na záchranu a že sa poučíme. 80%. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Je skvelé, že sa niekto z celebrít zaujíma a aktívne propaguje ochranu našej planéty. Páči sa mi DiCapriova zanietenosť pre vec. Dokument skôr poukazuje na nedostatky ako hľadá riešenia, tie len trochu naznačuje, ako sú príklady škandinávskych krajín a pod. Najlepšia časť je, keď to tá Indka Američanom nandá tak, že sa Leonardo zmôže len na úškľabok. Problémom je, že sa nič nezmení, kým to nebudú chcieť samotní Američania, ich ľud. A tí tlustoprdi sú veľkí ignoranti, šanca je malá. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (6)

  • Celosvětový rozsah premiéry dokumentu nemá ve filmovém průmyslu obdoby, vysílal se i na zhruba 250 univerzitách po celém světě, dostal se i do programu filmového festivalu v Torontu a v Londýně, k dispozici bude i pro církevní instituce a kostely. (Duoscop)
  • Unikátní dokument měl světovou premiéru na televizních a streamovacích kanálech National Geographic ve 171 zemích celého světa ve 45 různých jazycích. Film se bezplatně vysílal od 30. října až do 9. listopadu. (Duoscop)
  • „Změna klimatu je největší hrozbou pro budoucnost naší společnosti a v nastávajících volbách to pro voliče musí být hlavní téma. Dali jsme si s Fisherem Stevensem za cíl vyrobit tento film, abychom vzdělávali lidi po celém světě o aktuálních problémech týkajících se změn klimat a abychom je inspirovali k tomu, aby se stali součástí řešení těchto problémů,“ prohlásil Leonardo DiCaprio. (Duoscop)

Související novinky

Probíhá festival budoucnosti AFO

Probíhá festival budoucnosti AFO

28.04.2017

V úterý 25. dubna 2017 započala již 52. kapitola příběhu vědy a filmu. Pro festival vědeckých snímků Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 25. dubna. Cenu za… (více)

Reklama

Reklama