Příběh postavený na běžném schématu vraždícího šílence se brzy rozvíjí neočekávaným směrem. Boon (Craig Sheffer) je hledán pro podezření z vražd sadistickým policistou (David Cronenberg). Současně ho pronásleduje i jeho bývalá dívka Lori, která je ochotná své lásce obětovat vše. Pro Boona není úniku. Ocitá se v podzemí, kde hledají útočiště vyděděnci společnosti, fantastická a neočekávaná monstra. V tomto bizarním prostředí přestávají platit pozemská pravidla. Boon zjišťuje, že nelze věřit vžitým představám o dobru a zlu. Poznává, že i monstra mají duši a pravé zlo se mnohdy skrývá za lidskou tváří. Postaví se tedy na ochranu tohoto podzemního světa proti všem, kteří ho chtějí zničit. (Warner Home Video CZ)

Seabeast

Z trojice Clive Barkerových režijních záseků je jednoznačně Plod noci nejslabším, ale za to opravdu zábavným béčkem. Spíš si příjdou na své fandové a obdivovatelé jeho neopakovatelné atmosféry. Co stojí určitě za pozornost jsou veškeré masky příšer z podzemního města Midian a lahodné krvavé chuťovky, které se nejvíce rozjedou v majestátním finále. Sled bizarností se prezentuje scénu od scény a nejpůsobivější je to v centru podzemí Midian. Jako skvěle nesympatický záporák je tu samotný mistr David Cronenberg, jehož roli prostě nelze jinak než nenávidět. Je rozhodně fajn, že se Plod noci nebere tak zoufale vážně a nelze si nevšimnout náznaků ironie s absurdním vyústěním. Následující Pán kouzel je rozhodně šťavnatějším a záživnějším (Hellraiser je Barkerův TOP), ale i tak Plod noci potěší "hororové nadsázkomily" a "slizo-krvo-blivajsomily". ()

LordSnape

Nightbreed je jednoznačným důkazem, jak se Barkerovi z těsné gore hororové škatulky podařilo unikat mezi dark fantasy pohádky podobné Abaratu. I přesto, že hodnotím stejně jako Hellraisera, tak si mě ale tento filmeček tak nezískal. Nicméně herecký výkon Davida Cronenberga (Dr. Decker), který je místy opravdu famózně psycho a neuvěřitelná fantazie tohoto tvůrce, mě nutí dát vyšší hodnocení. ()

humanbeing

Co si pamatuju, tak mi Nightbreed nepřisel jako nějak zvlášť povedený. V době, co jsem ho viděl, se určitě neblížil kvalitám ani Hellraisera 3, nejvíc mě ale zamrzelo, že se filmu nepodařilo vystihnout atmosféru knížky. Nejvíce povedená část filmu jsou masky a jednoznačně David Cronenberg v roli šíleného Deckera - přesně takhle jsem si ho představoval při čtení Cabala. Příjemně mě překvapil konec slibující druhý díl, ostatní se nedá příliš chválit. Celkový dojem bych viděl okolo průměru. 5 ()

JohnnyD

Jedno nechápem - ako sakra môže byť tento brak považovaný za "kult"?! Na jednej strane zaujímavý, ale na druhej strane riadne trashový námet by ešte ušiel, ak by sa toho ujal niekto s talentom, resp. niekto kto má dostatočnú filmársku prax (no zabite ma, ale Barker je spisovateľ, nie režisér!). Postavy sú ploché - šerif je akoby z comicsu; je tu kopa nelogiky (ako môže vrah vidieť cez masku, ktorá nemá otvory na oči?) a riadne trápny humor, ktorý sa vôbec nehodí. Film je nudný, zbytočne a účelovo násilný a brutálny. Ak by sa toho ujal niekto iný, tak by z toho mohol byť naozaj KULT. PS: Hudbu ("Lalala Lalala") zložil Danny Elfman. Je dobrá, avšak počul som od neho aj lepšie veci ... ()

Pítrs85

What the fuck is this shit? :-) Hrozná šílenost tenhle film a právě proto tak moc zábavnej, a to i díky tomu faktu, že takhle už se dneska horory netočí a už ani nikdy nebudou, kouzlo Nightbreed tak spočívá jednak v jeho úchylnosti (takový obludárium se nevidí ani na konkurzu na další řadu VyVolených ;-) a taky, jak jinak, v úžasné hudbě páně Elfmana, která dělá tak 50% filmu. Dějově... aha, ono to vlastně ani žádnej jakože děj nemá, ale v tomto případě je to fuck, totálně, páč závěrečný inferno, to se prostě musí vidět :-) ()

• Původní hrubý sestřih filmu o délce 159 minut se zkrátil na 145 minut. Studio ale požadovalo zkrácení na běžnou délku, takže se vystřihlo několik krvavých scén (převážně v závěrečné bitvě), role zpěvačky Susi Quatro, několik příšer a efektů a lehce se umírnil konec oproti novele. Následovalo pár dnů přetáček Deckerových vražd. Ztracený hrubý sestřih i zmíněný 145 minutový se objevil v archívech v roce 2009 a v současné době se hledá způsob vydání. Více informací na oficiálních stránkách Clive Barkera. (BoredSeal)
  • V roce 2012 vytvořili fanoušci bojující za vydání takzvané verze Director's cut, která je zhruba o půl hodiny delší než původní film, skupinu s názvem „Occupy Midian“. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a díky uskupení byla oficiálně vydána Director's cut verze na Blu-ray a DVD. Sám Clive Barker osobně poděkoval všem lidem zapojeným do projektu „Occupy Midian“. Kvůli vydání nové rozšířené verze se podepisovala petice, která v tuto chvíli skýtá přes 6 000 podpisů. (Amroth666)
  • Hlas Lylesberga (Doug Bradley) byl předabován pro správný akcent předabován německým hercem, k nevoli představitele. (BoredSeal)