Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

ado7

Ak by sa aj druhá polovica filmu viezla v duchu prvej, možno by táto patlanina dopadla o niečo lepšie. Dej bol maximálne zamotaný až som nakoniec nevedel, že kto s kým a hlavne prečo?? Pročo bola inak asi najpoužívanejšia otázka... Prečo sa muchodlaci (vedia chodiť po strope), plížili ako mátohy... Prečo namiesto toho, aby bojovali, tak len vrčali a cerili zúbky.. Prečo sa vykrádali filmy, ako napr. Matrix, Equilibrium... atd Tá jedna hviezdička je za exkurziu zbraní z CounterStriku ()

tomes

Upiri su pre mna dych vyrazajuce osobnosti. Spominate na Interview s upirom?! Underworld je len slusne nakruteny film s vizualne atraktivnymi obrazkami, ale to je tak vsetko. Mne to rozhodne nestaci! ()

Kurdt

Vyborny napad boje upíru s vlkodlaky trochu kazi scenar,ktery neni jednim z nejlepsich.Ale i presto je film skvely diky vybornym akcim a specialnim efektum.Take me velmi nadchla Kate Beckinsale,ktera v tomto filmu primo zari a je naprosto sexy.Herci ve vedlejsich rolich nejsou nejlepsi,ale i tak hodotim vysoko. ()

thennet

Je to možná trochu infantilní, ale musím říct, že ač je mi 20 let, tak mam stále rád příběhy o upírech, vlkodlacích a jiné havěti. Pro mě jsou to pohádky, na které se mi příjemně kouká a u kterých si odpočinu. Underworld je taková pohádka. Musím uznat, že některá vysvětlení, která se tam objevují jsou dost slabá, prostě dokonalí příběh to není. Ale i přesto má to co pohádka má mít. Láska, nenávist, boj dobra se zlem, atd. Film se také prosazuje svými efekty a docela promakanými souboji a nechybí ani krása, kterou zde ztělesňuje Kate Beckinsale. ()

Kikoo

Tak takhle chaotiký film s vlkodlaky a upíry jsem opravdu nečekal. Ono většinou, když člověk čeká horší film, dočká se lepšího - a obráceně. Ale tady jsem nečekal nic moc... a výsledek byl ještě horší. Občas jsem vůbec netušil, která bije, proč se stalo to a to, o logice některých scén vůbec nemluvě. Hvězdička za film, půl hvězdičky za drhnoucí snahu tvůrců a další půl hvězdičky za téma vlkodlaků a upírů, které mám rád. Ale nejradši bych ještě hvězdičku srazil za to, jak ti herci celý film tak "divně čumí", jak už tu zmínil Tsunami_X. ()

Bloodoom

Dle mého názoru velmi zdařilý film. Když jsem šel na tento film do kina, tak jsem čekal, že to bude nějaký "B"čkový film. Ale není. Dalo by se říci, že to je takový Romeo a Julie mezi upíry. ()

marocco

Je to efektné a akčné scény sú slušné, naviac Kate Beckinsale je v tom kostýme neskutočne sexy. Žial to sú všetky pozitíva tohoto filmu. ()

Vinczent

Béčko přiživující se na popularitě Bladea a Matrixu, prostě to vypadá kůl a to stačí ne? No když jsem na to šel jako na upírskou variaci Romea a Julie byl jsem těžce zklamán. Napodruhé jsem si u toho celkem oddychl takže tenhle film pobaví a dobře odsejpá. Ale když se najede na vážnější strunu tak je to bída a vůbec to nefunguje. Len asi chtěl fakt naservírovat těžký drámo o lásce mezi rodama, ale tady si hodně flusnul pod boty jelikož očividně nezvládá a dokud jsou postavy jenom chodící kosiči je nám to vcelku fuk.... ()

Kňour

Tenhle film měl všechny prostředky k tomu, aby se stal kultovním. Temnogotické upíry, lehce vágusácky vyhlížející vlkodlaky s neskutečně charismatickým šéfem Lucianem, Kate Beckinsale v koženém korzetu, tuny zbraní a noční město. Jenomže všechny prvky ztroskotávají v okamžiku, kdy se mají stát součástmi jednoho fungujcího soukolí. Akční scény nejsou zrovna nic moc, postavy (až na Luciana) naprosto ploché a bezkrevné, atmosféru se pořád nějak nedaří vytvořit a celý námět příběhu je až moc rádobyepický, než aby byl přijatelný. Z prvotřídního materiálu tak vzniklo gumové nic. A to je velká škoda. ()

Uframufrag

Musim sa priznat, ze som tak trosku hladal podobnost s Blade-om, ale moc tu podobnosti nieje, sice nic nove tento film co sa tyka zaneru nepriniesol, aj tak som sa pri nom dobre bavil a vcelku ma zaujal. Sympaticka hlavna hrdinka urcite tiez mala na tom zasluhu. Trosku ma sklamal vyber herca na postavu "Luciena" . Za "vodcu" lykanov (ak by som mal na starosti vyber hercov) by som urcite vybral ineho, razovytejsieho herca. Inak film ma aj napriek tomu nieco v sebe... takze 4* ()

corax8

Musimm se přiznat, že tyhle fantasy filmy nemám rád. I proto musím říct, že tohle d¨ílko je pro mne jednou z vyjímek. Prostě mne bavilo si sednout před televizi, totálně vypnout mozek a jen koukat na souboje uprostřed noci. Příběh je divnej a byl jsem rád, že ho scénaristi zbytečně nezesložitěli. O to víc se mi líbilo filmový zpracování, které mne u filmu udrželo. ()

bocy

Mne sa Underworld páčil oveľa viac ako "Interview with the vampire" mnohonásobne viac ako "Van Helsing". Čakal som, že bude mať aspoň 70 percent. 4 hviezdičky, teším sa na pokračovanie.:-) ()

calisto

Boj ktorý stále pokračuje, trvá a bude trvať. Nie je ľahké povedať na koho strane sa práve nachádzate, a to si každý utvorí názor sám, alebo bude pozerať bez väčších či menších očakávaní. Upíri ako deti temnôt a vlkodlaci - lykani ako beštie bez zľutovania. Upírska tématika je stále v móde a ešte aj pokračuje, čo sme si aj nedávno všimli. Ale myslím si že tento film je jeden z pomedzi málo upírskych filmov, ktoré majú aj niečo viac okrem pekných kostímov a akcie. ()

jakub.kuba

Mnoho lidem se to nelíbí, ale mě to přišlo zajímavé. Chápu že filmoví fanatici si z toho musí trhat vlasy, ale film to je zajímavý, i když některé scény byly až příliš podivné a některé dialogy nesmyslné. Ale jako celek to ušlo ()

Ayoshen

Co jsem viděla Twilight, mám k filmům s upíří tematikou docela silnou averzi a už předtím mě záležitost upíři vs. vlkodlaci jaksi nezajímala; ty dva druhy spolu bojují, my jsme to pochopili. Aby se takovému filmu dodala šťáva, potřebuje dobré zpracování a dávku originality, což v Underworldu obojí chybí. Já jsem viděla Twilight, Assassin’s Creed (nemůžu si pomoct, nad tím Viktorovic véčkem jsem na moment blaženě zasténala), Millu Jovovich a cáry krve prakticky odevšad okořeněné trochou CSI s postavami, z nichž jsem si nebyla během dvou hodin schopna jedinou oblíbit, a když už jsem se k nim začínala přiklánět, v ten moment je někdo rozšupoval. A ona by to nemusela být špatná kombinace, ale tady je to spíš plácání pátého přes deváté. Na jednu stranu je hezké, že vlastně nevíme, kdo je „hodný“ a kdo „špatný“, na čí stranu se přiklonit, ale když si po shlédnutí jenom řeknu, že je měli zabít všechny a byl by klid, nepřijde mi to jako ideální dohra. Po dvaceti minutách jsem začala pokukovat po zbývajícím čase a dotáhnout ty dvě hodiny byl s množstvím krátkých přestávek docela mučivý zážitek. Jeden z mála kladných bodů vidím v kostýmech a pěkně vypadající Kate, která to ale i s charismatickým Sheenem prostě neutáhne. Pusa Kate s vágusem měla asi tolik smyslu, důvodu a chemie, jako černá díra – nikdo mi to pořádně nevysvětlí. A to vlastně platí pro celý film. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize