Reklama

Reklama

Mušketýr

  • Česko Ve službách krále (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když mu bylo 14 let, jeho rodiče zabila královská Garda v čele s krutým Febrem. Teď je připraven pomstít smrt svých rodičů, bránit čest francouzské královny a třeba dát i život pro svou krásnou Francescu. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (89)

Haymar 

všechny recenze uživatele

Tři mušketýři ve stylu Jackieho Chana? Inu Proč ne - pokud se to umí a je to originální. Což bohužel není tento případ! Hyams se pokusil znovu oživit legendu a trochu ji zmodernizovat. Výsledkem je divná historicko-akčně-romantická slátanina, co je tak trochu vším a vlastně ničím. To je první hlavní zádrhel Mušketýra! Tím druhým jsou samotní herci! Obsadit do tohoto typu filmu T. Rotha, J. Chamberse, M. Suvari je asi jako psychologické komorní drama s Van Dammem! Jasným důkazem budiž finální souboj, kde délka jednoho záběru nepřesahuje 3 sekundy a přítomnost dablérů je více než zřejmá... a to mě osobně celkem dost vadí! ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Kolega Hardy vystihl v jedné větě i můj soud. Odvozovat kvalitu filmu z kvality použitých triků a nesourodého osvojování bojových technik, které snad v některých případech mohou oživit děj, to je opravdu příliš. Ještě horší jsou druhotné fabulace v americkém stylu, které degradují původní Dumasův příběh. Královně k dokonalosti chyběly džíny a kolty pověšené proklatě nízko; Mylady se jaksi nekonala a přestárlý Buckingham zaujal - v době násilné smrti mu bylo málo přes 35 let. V závěrečné scéně filmu by neuškodila Marseillasa, případně jiná velebná píseň mladší doby. Tak dopadá děj a film, jehož tvorba byla inspirována známou čapkovskou pohádkou JAK PEJSEK S KOČIČKOU VAŘILI DORT. (Dílčí klady jako místy povzbudivé dialogy, hbitost mladých herců v bojových scénách mimo to, co už bylo řečeno, kazí i mimořádně nekvalitní český dabink, který víc než přirozenou mluvu asociuuje štěkot pistolí mužů severoamerického Divokého západu; i k tomu - westernové inspiraci - se režisér Hyams dokázal v bonusech přiznat.) ()

Reklama

Greg25 

všechny recenze uživatele

40% Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že ty stará dobrá filmová zpracování Dumasových románů jsou nejlepší a mají také největší šmrnc. Když opominu některé bojové prvky, které spíše spadají do kategorie asijských bojových umění, pak nemůžu opominout, že tohle má s Dumasovým románem pramálo společného, nu, dobrá, filmu taky ubírá na hodnocení fakt, že se všechno toří kolem D´Artagnana a Tři mušketýři nehrají ani tak druhé housle, jako spíše třetí, což je jednoznačně škoda. A to se pomalu dostávám k hercům, Justin Chambers v roli D´Artagnana nedosahuje takového charizmatu jakého by dle mého názoru měl, nicméně nelze mu upřít snahu o herecký výraz. Tenhle film by mohl být zatraceně úspěšný kdyby se to vydalo na DVD jako bojové videoklipy pro pokročilé, a tím se z něho vyškrtalo všechno ostatní. Protože jediné co na tomhle filmu stojí za to jsou svižné a choreograficky propracované "šermovačky". Ale zbytek je jedna velká neucelená, nepovedená nuda, zkrátka nádherná ukázka toho jak snadno jdou věci a obzvláště pak filmy zkazit. ()

Acrobat odpad!

všechny recenze uživatele

Mušketier je zbytočným prerozprávaním námetu mulata Dumasa. Okrem vrcholne nesympatických hlavných hrdinov, je tu pomerne zvláštne farebne poňatý film (len hnedá a červená), nudný príbeh a rušiace prvky ako prednesené frázy (všetci za jedného ešte nikdy nepôsobilo tak kŕčovito a vytrhnuté z kontextu). Utrpenie je aj pozerať sa na lanovú choreografiu ako kdesi za dynastie Cchon, a rebríkovú vrcholnú scénu. Celé zle pre fajnšmekrov, dobre pre knihomoľov. Mušketier zapadne do zabudnutia celkom oprávnene už len pre to, že kardinál je opäť ten zlý (a že to nie je pravda história vie.) (videné 29.05.2019, Markíza archív) ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Tři mušketýři jako western. 1) Tři mušketýry jsem viděl v různých verzích jako dobrodružnou klasiku, díky Les Charlots jako parodickou komedii, v různých amerických vydáních jako více či méně akční podívanou, ba dokonce tuším, že někdy v 70. létech i jako porno. V podání 58letého režiséra a šéfkameramana Petera Hyamse je to, věřte, nevěřte, western. 2) Spoiler. Poté, co jeho rodiče zabije loupeživá banda (kardinálova garda) vedená hlavním záporákem Fevrem, mladého hrdinu (d´Artagnana) vychovává (!) jeho starý sluha (Planchet), který ho naučí mj. i umění jakéhosi boje kung fu (!!). Když d´Artagnan dospěje, vydává se na cestu do Města (Paříže), kde zjišťuje, že je ovládáno již zmíněnou zločineckou bandou. Hrdina v soubojích předvede nejen své umění bojovat, ale rovněž duchaplné dialogy. Rochefort: Máte zajímavý bojový styl. Kde jste ho získal? D´Artagnan: Tady a tam. Rochefort: Spíš tam, určitě ne tady. Setkání s půvabnou Francescou dodá filmu patřičný erotický náboj. Akce za osvobození města od padouchů může začít. 3) Z filmu mám pocit, jako by v rámci středoškolské soutěže autoři napsali western, možná parodii na western. Rozhovory, které vede d´Artagnan se svým koněm nebo scény, kdy Apači dobývají pevnost, promiňte, mušketýři dobývají hrad, jakoby vypadly ze seznamu nejhorších westernových klišé všech dob. Příšerným dialogům nepomohou ani známí herci a zřejmá řemeslná zručnost režiséra. Děsivý dojem završuje nízký rozpočet, díky kterému scény z kardinálova nebo královského paláce působí jakoby Česká televize natáčela další pohádku. 4) Asi je zbytečné dodávat, že s historickými fakty, která ostatně již Dumas pojímal volně spíš jen jako kulisu ke svým příběhům, nakládají tvůrci filmu naprosto nehorázně (smrt pana de Tréville, věk a složení královské rodiny, dobové oblečení atd.). 5) Tu hvězdičku nedávám za slušnou hudbu nebo pěkné soubojové scény (které se ovšem ve filmu vyjímají jako Sněhulák na Sahaře). Hvězdička je za neobyčejný filmový zážitek. Už se předem těším na Tři mušketýry ve stylu sci fi. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (11)

  • Natáčení filmu probíhalo od října do listopadu ve Francii (ve městech Cassaigne, Miramont-Latour, Auch, Sarlat-la-Canéda, Toulouse, Tillac, a v oblasti Midi-Pyrénées a Gersu) a v Lucembursku ve městě Vianden. (GASTON73)
  • Hoci film vznikol na základe francúzskeho diela, nezískal žiadne dotácie z francúzskeho národného fondu na podporu filmu, pretože bol považovaný za komerčne orientovanú produkciu. Niečo však dostal od regionálnych vlád, ktorých územia boli zobrazené vo filme. (Arsenal83)

Reklama

Reklama