Je ich deväť a sú sudcami. Spoločne vytvoria ilegálnu komoru, ktorá vezme spravodlivosť do vlastných rúk a začne rozhodovať o vine a nevine ľudí, o ich živote a smrti. Ponuku na členstvo príjma aj Hardin (Michael Douglas), no ich nezákonné praktiky si neosvojí a čoskoro sa stáva nepohodlným Vo filme sa objaví aj Douglasova matka Diana hrajúca manželku sudcu Benjamina Caulfielda (Hal Holbrook). (Yoss)

nash.

Když soudci nemohou napařit padouchům trest smrti oficálně, dělají to jako melouch po pracovní době... a Míšovi Douglasovi se to nelíbí, přestože padouchy taky nemá rád... poměrně solidní podívaná na pomezí dramatu a thrilleru... občas napínavá, občas poněškud konzervativní... malý melouch by tomu pomohl... ()

Ixbalanke

Na tomto filmu mě zaujalo hlavně morální dilema soudců, právníků atd. Prosazovat právo (paragrafy, odosobněná fakta) či spravedlnost týkající se konkrétních lidí. Obě misky vah jsou tu podány v pozitivním i negativním světle a každou chvíli se přikláníte k té či oné. A po skončení filmu si stejně nejste jisti, která ze stran je vlastně ta lepší. Opravdu zajímavá problematika, jejíž řešení asi neexistuje. ()

Compadre

V jednom díle Walker, Texas ranger byl podobný příběh o policajtech :) , ale tohle je samozřejmě zajímavější. Téma nespokojených soudců, kteří ve své skupině znovu odsuzují zločince, které u běžného soudu museli pustit na svobodu je docela originální a mě tenhle film dost bavil. Navíc si hlavně na začátku člověk moc dobře uvědomí, jak nevděčná a těžká je role soudce, který v podstatě vždycky musí rozhodnout ve prospěch strany na které stojí šikovnější právník, at chce nebo ne. Já film hodnotím zhruba na 80%. Současný stav mi přijde dost podhodnocený. Howgh! ()

blackJag

Zlaté (a po čertech vděčné) téma v obvyklém Hyamsově rutinním zpracování. Hodně (a z pohledu dějovosti nešťastně) je zde tlačeno na neposkvrněnou morálku (zákonné právo má etickou převahu za každých okolností), což s odstupem času působí až naivně. Douglasova postava je tak nevěrohodně rozpolcena a pro své chování nemá dostatečnou argumentační (z pozice scénáře) oporu. V tomto směru je daleko přirozenější (a z mého pohledu i divácky příjemnější) postup u např. PŘÁNÍ SMRTI nebo MAGNUM FORCE, kde se nikdo nepokouší o alibistický konzervatismus za každou cenu. Korektnost až za hrob prostě málo kdy vede k filmově trvalejším hodnotám (měřených byť jen diváckým zájmem). 60% ()

dr.horrible

Krimithriller akých sa už moc netočí. Obsahuje síce niekoľko typických 80.kových nedostatkov (dejové zvraty na úkor logiky, happy end s úsmevom na perách...), ale aj množstvo vynikajúcich akčných scén, fungujúce napätie, výborného Douglasa a hlavne jednu z najlepších automobilových naháňačiek nielen osemdesiatych rokov, ktorá ešte dnes dokáže vyrážať dych. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)