Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je ich deväť a sú sudcami. Spoločne vytvoria ilegálnu komoru, ktorá vezme spravodlivosť do vlastných rúk a začne rozhodovať o vine a nevine ľudí, o ich živote a smrti. Ponuku na členstvo príjma aj Hardin (Michael Douglas), no ich nezákonné praktiky si neosvojí a čoskoro sa stáva nepohodlným Vo filme sa objaví aj Douglasova matka Diana hrajúca manželku sudcu Benjamina Caulfielda (Hal Holbrook). (Yoss)

(více)

Recenze (46)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Douglas se nikdy nezatěžoval tím, podle jakého scénáře má hrát, ale co je moc, to je příliš. Námět není úplně špatný, ale scénář je úrovně C-. Dovedu si představit jediné využití tohoto filmu, promítat ho na veřejných toaletách. Když se k pitomému scénáři přidají exaltované herecké výkony, jinam se pak takový snímek nehodí. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Keď som tento film videl začiatkom 90tych rokov, bol som ním nadšený. Podobne kontroverzné právne a morálne záležitosti, kde sa ťažko hľadá pravda ma fascinovali a vyvolávali vo mne akúsi mladícku vzburu proti systému a spoločnosti. Samozrejme som im držal palce. Jediný výborný film Petera Hyemse, keď mal ešte možnosť rozvinúť svoju kariéru. Douglasovi podobné postavy svojho času svedčali (Čínsky syndróm, Kóma). ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Když soudci nemohou napařit padouchům trest smrti oficálně, dělají to jako melouch po pracovní době... a Míšovi Douglasovi se to nelíbí, přestože padouchy taky nemá rád... poměrně solidní podívaná na pomezí dramatu a thrilleru... občas napínavá, občas poněškud konzervativní... malý melouch by tomu pomohl... ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Je to velmi lákavé téma - dohnat spravedlnost, k níž nás nepustí formalizmus zákonů, svépomocí. Silný námět, ke kterému by slušelo přizvat dech beroucí úvahy, filozofické dialogy a myšlenkové sondy do hloubek, z nichž člověka jímá závrať. Jenže v Soudcově noci jde o pojetí americké. Místo toho všeho nabízí honičky, střílení a prapodivný happy and, který kromě dějové zápletky nic neřeší. Škoda. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Spravedlnost. Zákon. Emoce. První je slepá, druhý zavírá před první oči a třetí přináší zaslepenost. Oftalmologické problémy vstupující do rozhodování soudce lze vyřešit i tak, že to první vezmete do svých rukou, druhé porušíte a od třetího se oprostíte.. Hyams sice není žádný extra režisér, ale skloubení první poloviny, kdy se hraje na city nebetyčnou nespravedlností a té druhé, kdy červíček pochybností začne se svou pozvolnou hlodavou aktivitou, docela fungovalo. Závěrečných patnáct minut je už jenom klasické akční béčko, nicméně neměl jsem s takhle nastaveným profilem zásadní problém. P.S.: Úplně poslední scéna sympaticky nechala pootevřené dveře k další interpretaci. Třeba takové, že houževnatý černošský detektiv nečekaně vytáhl revolver a jedním výstřelem směrem k spolujezdci ukázal, na čí je výplatní listině.. ()

Galerie (33)

Související novinky

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Reklama

Reklama