Finálového střetnutí Stanley Cupu mezi Pittsburgh Penguins a chicagskými Black Hawks se účastní kromě tisíců diváků také viceprezident se starostou. Stadion je ale obsazen a podminován teroristy, kteří žádají obrovské výkupné. Ke smůle zločinců je tu ale požární technik Darren McCord. Všechno by jim možná vyšlo, kdyby jeden z nich neudělal tu chybu, že jako rukojmí odvlekl do viceprezidentovy lóže i Darrenovu malou dcerku Emily, kterou i se synem vzal na zápas. Darren jednoho z teroristů donutí, aby mu prozradil, kde jsou uloženy nálože. Pak likviduje jednoho teroristu za druhým, odstraňuje nálože rozmístěné po celém stadionu a ještě si stačí, aby unikl pronásledovatelům, odskočit do brány "tučňáků", aby brilantním zákrokem zvrátil nerozhodný stav zápasu. (TV Nova)

Yardie

Solidních 50%. Jasná snaha o kopii první Smrtonosné pasti. Samozřejmě ne příliš zdařilá. Chybí hlášky, trošku více napětí, více akce a i trošku soudnosti při některých nereálných scénách. Na druhou stranu to nebylo až tak špatné, celkem dobře se na to koukalo a nenudilo to. Prostě takový mírný podprůměr. Howgh! ()

Wacoslav1

No je to sice ptakovina to nezpochybnuju ale stejne se mi zda mistni obec k tomuto snimku ponekud prehnane kriticka Zan je tady jeste velkej pan hasic co zkope falesnyho tucnaka zneskodni bomby a jeste si vystrihne vedlejsak v hokejovy brance a zaporak Powers Boothe je proste bozi a pokud nekomu vadi kour staci rict ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má veľmi dobrý príbeh o požiarnikovi, ktorý behom finále Stanley Cupu zisí, že štadión obsadila skupina teroristov, ktorí majú jeho dcéru a chcú peniaze, inak aktivujú nastražené bomby a tak požiarnik musí celú situáciu zachrániť. Spracovanie nie je zlé, film nemá žiadne slabé miesto a celý čas si drží slušné tempo, ale viacero prvkov ako hľadanie výbušnín mi moc nesadlo a hlavne jeho akčný potenciál nie je dostatočne využitý. Ale zase musím oceniť veľmi dobrú scénu, kde je Van Damme niekoľko minút brankárom. Akcie je pomerne dosť a je aj celkom dobrá, ale skôr ma sklamala. Súbojov je málo, sú moc zostrihané, vždy sú len proti jednému protivníkovi a aj s tým má Van Damme problémy a aj spôsob ich ukončenia mi neprišiel dostatočne zaujímavý, podobne sú na tom aj prestrelky, chýba mi tu nejaká väčšia akcia z týchto kategórií alebo nejaký skutočne dobrý moment. A zvyšná akcia už je pomerne originálna a aj dobrá, ale tento typ akcie ma už v tomto žánri až tak moc nezaujíma. Najviac sa mi páči originálny súboj s maskotom. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Van Damme v najlepších rokoch, veľmi dobrý hlavný záporák a aj vedľajšie postavy dokážu zaujať. Réžia je celkom slušná a rozhodne dostatočná, ale niektoré nedostatky by sa určite nájsť dali. A technická stránka je väčšinu času veľmi dobrá, rozpočet je vidieť, ale niektoré efekty, hlavne záver s vrtuľníkom je veľmi zlý a tiež samotný hokej pôsobí veľmi amatérsky. Tento typ príbehu mám veľmi rád a aj Náhla smrť ma vždy dobre zabaví, len škoda, že po akčnej stránke je to Van Dammov výrazný podpriemer deväťdesiatych rokov. 72% ()

MM11

Hokej mám rád, NHL má svůj zvuk a Van Damme byl kdysi docela solidní "mlátič", takže objektivnost jde mírně stranou. Čekat atraktivní obsazení v podobě minirolí všelijakých sportovních celebrit by bylo klamné. Hvězda Penguins Mario Lemieux se zrovna léčil z rakoviny a Jágr se nám kamsi ztratil. Téhle, ve filmografii spíše slabší, oddychovce Petera Hyamse také nesvědčí tupost a neralističnost. Čím víc šli tvůrci za vrátka National Hockey League do útrob stadionu, tím víc se dostávají do pastí směných klišé, které film posouvají ke komediální rovině. Ale nenudil jsem se. ()

gumolit

Myslím si ,že myšlienka filmu tak trochu vykráda Smrtonostnú pacsu!No a Jean-Claude je fakt nezničiteľný!Film na mňa pôsobil dosť komediálne dosť prehnane a až vtipne!Tá scéna kde sa bije s tým maskotom Tučniaka v kuchyni tak to vyzerá ako nejaká paródia tam som sa neskutočne nasmial a oni to mysleli fakt vážne?No tak to snád nie:-)A ozaj on tam fakt bol Jágr?:-)! ()

• Hráč s číslem 68, které nosí na dresu Jaromír Jágr, byl na ledě u tří inkasovaných gólů Pittsburghu a u žádného vstřeleného. (Untouchabl)
  • Prvního brankáře Brada Tollivera si zahrál Jay Caufiled, tehdější hráč Penguins. V NHL odehrál pouze 208 zápasů na pozici pravého křídla. Vstřelil 5 gólů,  zato ale nasbíral 759 trestných minut. (Luky-7)
  • Tři roky před natočením filmu se hrálo finále Pittsburgh vs. Chicago. Tučňáci tehdy vyhráli 4:0 na zápasy. (Untouchabl)