Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

Drozdo57

Toť som minule videl jedno video, ktoré porovnávalo budovanie postáv v Suicide Squad a v Pánovi Prsteňov. Akože, Suicide Squad je sračka. Ale tu by som si prial, aby to uvedenie postáv urobili v štýle komixovej zlátaniny. Aspoň by táto tortúra skončila skôr. Ak sa chcem 3 hodiny pozerať na prírodu Nového Zélandu, pozriem si nejaké cestopisy. Zabité tri hodiny života. ()

Pecan206

Jedná se o nejlepší trilogii vůbec. Skvělé herecké podání, úžasná předloha i prostředí. Bezchybná fantazy, která vás vtáhne do děje a u níž se nelze nudit. Za mě i podstatně vydařenější než pokračování Hobit. Tohle prostě musíte vidět :) ()

smai564

Dobrá práca Petra Jacksona . Celá trilógia sa mi páčila. Scény v Morii podzemnej ríši trpaslíkov. Podzemný démon Balrok... ()

wanry02

Za mě zcela nejlepší fantasy film, který nepostrádá skvělí obsah, fantastické postavy a epický soundtrack. 100% ()

Aywes

Jedno z mála filmových zpracování podle knihy, které se podařilo. Výprava, hudba, kostýmy, scénář, herecké výkony... Mohl bych pokračovat, ale shrnu to spíš tím, že nevidím v této sérii chybu. ()

koza3

Byl jsem na tom v kině před hromadou let a až teď jsem se dostal k přečtení knížky. Ta mě nadchla, pochopil jsem, co na tom všichni vidí a takotéž jsem si tuto ságu velice oblibil. Moc jsem se těšíl, až se na to film podívám novou optikou "znalce" původní předlohy. Byl jsem velice příjemně potěšen. Je to jedna z mála adaptací, která si zaslouží plné hodnocení. Samozřejmě tam sposta klíčových věcí chybí a dost je toho předěláno pro filmového diváka, ale pochopíte potřebu té změny. Jsou to dva odlišné světy a prostě to nemohlo být stejné. Někde jsem četl, že tahle filmová trilogie načrtla novou epochu filmového fantasy a s tím se ztotožňuji. Kvalitní dílko. ()

sodomex

Epický začátek té nejlepší trilogie všech dob. Ke každé postavě si najdete své pouto a dokonale...opravdu dokonale to funguje a zapadá do sebe. To vše dobrovázeno skvělou hudbou. Skvost. Klenot. Hodnotím 130 % Doporučuji se podívat i na prodlouženou verzi. ()

Pan.Antonin

Knižní trilogii J.R.R. Tolkiena řadím na vrchol svého žebříčku nejoblíbenějších knih, filmovou trilogii Petera Jacksona zase na vrchol žebříčku nejoblíbenějších filmů. Jak mi u mnoha filmů vadí příliš dlouhá stopáž, tak zde to není problém, protože Pán prstenů nenudí ani chviličku. Výborné zpracování knihy, okouzlující prostředí, dokonale pasující hudba a dobrý výběr herců z toho činí filmový skvost první kategorie. ()

BrckoGOS

Konečně jsem to po letech videl cele a bez "Smajdalfa" (tedy Par Parmenu)... je to urcite velmi dobre zpracovana fantasy záležitost...ale ze by to byl ten film, ke kterymu bych se chtel nejak vracet, to asi ne.. ale kvalitu ocenit urcite dokazu ()

Frca

Jeden z mých nejoblíbenějších fantasy filmů (Kdo ví, možná i oblíbenější než Harry Potter a Hra o trůny.) :D Celou trilogii jsem poprvé viděl, když jsem si ji půjčil z videopůjčovny. Jsem velkým fanouškem fantasy a celá tato trilogie společně s Harry Potterem je tím, co mě na fantasy baví asi nejvíc. Skvělý příběh, dobře propracované postavy, nádherné lokace a dobří herci. Co vytknout? Nevím. Všechno zde teprve začíná. Ona dlouhá cesta za zničením Prstenu moci, vyrýsování jednotlivých postav a cesty, kterými se vydají. ()

PTomA

Ty zpomalovačky, epický záběry jako jsou loďky u nohy sochy, překrásný Hobitín, precizní expozice, legendární skupinka Společenstva prstenu, poetická hudba a vizuál, rady do života od Gandalfa, Jackson chroustající mrkev, krásná Liv Tyler a neméně krásnější Cate Blanchett, vynikající akční scény, kterými natrhává Společenstvo sequelům prdel a... takhle můžu jít donekonečna, geniální adaptace slavné knížky, která snad lepší ani nemohla být. 11/10 ()

mnx

Jacksonovo vrcholné dílo, které mám z trilogie nejradši. Díky tomuto filmu jsem si vlastně přečetl Tolkienovu knížku a také Hobita, do té doby jsem měl o Pánu prstenů jen pár mlhavých informací, jakože je to fantasy, takže asi něco Zaklínač atp. Jsem nesmírně rád, že jsem první, a vlastně i ty další 2 díly viděl v originálním znění, a nenechal si zkazit první dojem celkem odpudivým a emočně prázdným českým dabingem, který dělá filmu takového formátu spíše ostudu. Pokud tedy má někdo s Pánem prstenů od Petera Jacksona problém, jsem si na 99% jistý, že to je právě díky dabingu, který doopravdy uspává. V tomto případě doporučuju shlédnout znova, s originální zvukovou stopou, a kdo má dost času, tak nejlépe i rozšířenou verzi. ()

Daniel2003

Perla z jiného světa. Vykreslení světa je perfektní už během prvních pěti minut filmu a dále jen pokračuje. Herci jsou výborně vedeni silnou režií a podávají úchvatné výkony. Příběh je úžasný, hudba dechberoucí, vizuál bezchybný a originální. Opravdu nemám, co vytknout. 100% ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera