Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Diskuze

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Ellesime

Ellesime (hodnocení, recenze)

VEVEXXXXXX: Co víc dodat :) hezky řečeno.
Btw. Já dala Bathory taky 5* (červanající smajlík), ale musím dodat, že to nejde srovnávat. Spoustě filmů jsem dala 5 a ne, že by byly lepší než LOTR, prostě v daném žánru se povedly (případ Bathory - na to, že je to československý film, se povedl, podle mě), nebo se na ně dívám furt dokola nebo se mi prostě líbily :)

VEVEXXXXX

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Texan: Jěště, že zážitek většiny lidí z týhle trilogie nazávisí na tvém chápání/nechápání. Jaká davová psychozá prosimtě? Je normální, že se ti nemusí líbit všechno tak moc jako drtivej většině. Já taky nejsem unešenej ze všech filmu, který sou obecně považovány za jedny z nejlepších, ale vidět za tim hned davovou psychózu?:)
 A co se týče pozitivnosti určitých postav, tak by sis měl uvědomit, že tohle neni film z běžnýho života, tohle je fantasy. De tam o boj dobra se zlem, navíc ty nejpozitivnější postavy nejsou lidé...Gandalf, Legolas...Sam atd.... Jsou takové, jaké je Tolkien stvořil. A jejich chování nemůže být nereálné, protože Tolkien stvořil novou nereálnou realitu... Středozem. A navíc, lidé jsou tam částečně popisováni jako slabomyslná a zmanipulovatelná rasa.
 Když vemu v potaz, že si dal LOTRovi stejné hodnocení jako Bathory...tak snad jenom: Haha:)

Texan

Texan (hodnocení, recenze)

Moc, ale opravdu moc by mě zajímalo, podle jakých kritérií se pětihvězdičkoví hodnotitelé řídí. Jeden z nejrozvláčnějších a nejhollywoodštějších filmů vůbec. Kladné postavy jsou tak "pozitivní", že má člověk chut je nakopat do řiti a trapnost při dojemných scénách visí ve vzduchu. Nevěřil bych jak může davová psychoza ovlivnit účastníky čsfd, hodnocení na tomto serveru bohužel ztratilo u mne hezkých pár bodů.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

jprmusic

jprmusic (hodnocení, recenze)

Hvězda dolů za ukňouranej konec . Mortensen a McKellen luxusní , ale fňukající a přehrávající hobítci strašný - jinak celkem slušný :-).

VEVEXXXXX

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Stejně nikdy nepochopim, jak mohl někdo zfilmovat Tolkienův do detailů promyšlený svět, tak aby to všechno krásně fungovalo a aby to působilo přesně tak jak má. Celá filmová trilogie je pro mě něco do čeho jsem se hned šíleně zamiloval a nehodlám to měnit do konce života. Byli to ty nejlepší, nejpropracovanější a největší filmy co sem měl tu možnost vidět. Teď už jenom doufám, že to Jackson a Del Toro nepohnojí a Hobit bude minimálně na stejné úrovni jako je Lotr.

1-2

1-2 (hodnocení, recenze)

Paulie88: Odysli do Valinoru zemi neumierajucich(nieco ako nebo) mimochodom kazdy nadava na ten koniec ale podla mna ho skutocny fanusik Tolkiena urcite oceni.Pre mna je to jedna z najkrajsich casti celej trilogie a skoda ze netrva dlhsie:)

UN

UN (hodnocení, recenze)

ti borci co boli pred mordorskou branov boli rhun? a preco sa rhun nezapojili do vojny ?

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Nepochopil sem konec... nastoupí s gandalfem na loď a odplujou.... kam? proč?? co se s nima stane???? je to někde v nějaký knize třeba??? moc by mě to zajímalo, takovýhle konce nesnáším...

Drobeczech

Drobeczech (hodnocení, recenze)

Není to tak dobré jako jednička, dvojce se to zdaleka nevyrovná, ale svůj úkol plní dokonale. Pobaví, oslní a zůstane nezapomenuto.

majesty

majesty (hodnocení, recenze)

moj nazor - SLOVENSKY dabing spravil z tohoto fanstasy - skveleho - filmu TOTALNU komediu.. To sa s dabingom NEDA pozerat... neskutocne...

Ereniss

Ereniss (hodnocení, recenze)

po necelých 5 letech (strašně rychle to uteklo) jsem si opět pustila celou trilogii...I když první dva díly jsem viděla přerušovaně (bohužel vařit musím), od třetího mě nedostal nikdo ani párem volů...Tohle je Středozem, takhle jsem si ji představovala, když jsem knihy četla na základní škole.. Jackson a spol. odvedli DOKONALOU práci a jsem jim za to z celého srdce vděčná.

-robi-

-robi- (hodnocení, recenze)

Kdybych nečetl knihu, neznal v podstatě asi celé dílo J. R. R. Tolkiena a netěšil se na celou filmovou sérii tak moc, bylo by asi lépe. Takto musím konstatovat své obrovské zklamání, které snad jen trochu obrušuje nádherná scenérie exteriérů a dobře volené herecké obsazení. Příběhu chybí spousta míst, které bez znalosti knižní předlohy mohou člověka zavádět kdo ví kam. Naopak jsou přidány pasáže, které mne uvádějí přímo v úžas. Uznávám, snaha byla. Bohužel, snaha není zcela vše. Snad, doufám, někdy v daleké budoucnosti se J. R. R. Tolkiena ujme někdo, kdo mu skutečně rozumí, netrpějící potřebou zvýrazňovat a amerikanizovat děj a postavy, například paní Arwen a zcela přeskakovat jiné. "Někdo dává pčednost večeru, já však volím jitro." Kdo četl knihy, snad porozumí. Kdo naopak knihy nečetl, o mnoho, mnoho přichází. Kdo byli Istari? Nebo o kom hovořím, koho myslím jménem Istari? Odkud přišli? Kolik jich bylo? A kolik prstenů? Ash nazgh durbatuluk, Ash nazgh ghimbatul, Ash nazgh thrakatuluk, Agh burzum-ishi krimpatul! Kdo z filmů vyrozuměl, jak na tom byly prsteny zmiňované v této veršovánce? A jaké je její celé znění?

(hodnocení, recenze)

Tolkien to psal celý život PÁN PRSTENU je great

tom88

tom88 (hodnocení, recenze)

Vrchol fantasy zanru a vrchol svetového filmu, nic lepsie nikdy nebolo a momentalne pochybujem, ze niekedy bude. Ten kto da menej ako 5*, nech si vstúpi nachvilku do duse a premýsla o svojom čine. Inak 11 oscarov je este malo.

tengelei

tengelei (hodnocení, recenze)

Úžasné fantasy, sice trošku natahovaný konec, ale i tak jasných 100 %.Budoucnost by měla patřit velkofilmům.

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Spoločenstvo jasných 5***** (tu ešte Peter Jackson sedel a dumal, vypiloval disciplinovane, menil v plnej pokore), Dve veže 4**** (ALE LEN V PRÍPADE PREDĹŽENEJ VERZIE, ta mnohé vylepšuje, už to však začína byť ponorené do vlastnej výpravnosti a geniálny Glum až príliš zatieňuje ostatné postavy, ktoré, aby mu poskytli dostatočný priestor, začínajú nie len v prípade Diliniho a Legofasa morfovať zo zaujímavo načrtnutých portrétov do narýchlo načarbaných karikatúr), Návrat kráľa 3*** (Peter Jackson si myslí že može všetko a on vlastne aj môže - divák mu to chľamstá priamo z dlane, plnými dúškami, opitý bombastičnosťou akcie nevníma, že popri silných filmových momentoch je tu aj neskutočne veľa trápnych, krajne problematických pasáži korunovaných totálne zabitým záverom - najprv finále v Hore Osudu, potom korunovácia Mortensena namiesto Aragorna a úplne nakoniec rozťahané Šedé Prístavy)... Takúto mieru nedisciplinovanosti a až nezdravého sebavedomia si IMHO možno vychutnať pri filmoch ako King Kong, nie tu!!

mandes

mandes (hodnocení, recenze)

nech si hovoria pseudo-intelektuáli čo chcú,ale z tejto trilogie sa stane legenda,a zaslúžene

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert