Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

optimus0s

Zakončení trilogie jak má být. Konečně se dozvíme jak vypadá zničení Prstenu na plátně a co k tomu všechno vedlo. Všechno je jak má u pokračování být. Všechno je velkolepější (triky, bitvy, herecké výkony ještě o stupínek vyšší) a všechno to drží pohromadě tak okázale, že všem ostatním režisérům fantasy musí padat čelist závistí. ()

kacirek_

Já prostě nevím, co mám napsat, je to tak dokonalé, že škoda slov. Nejlepší díl z celé trilogie a jeden z nejlepších filmů vůbec. Opět není nad prodlouženou verzi, která ač 4 hodinová uteče a podívaná je to opravdu velkolepá. Silných okamžiků požehnaně, pro mě asi nejlepší, když jede Faramir zaútočit na přístavní město, a pak už frčí jedno za druhým - bitevní proslovy, korunovace..... Prostě opět nic nešlo udělat líp, než jak to je. Je to rozhodně klenot, kdybych mohla dám hvězdiček deset. ()

drankeryth

Posledny diel trilogie je zakonceny obrovskym bojom pri Minas Tirith. Tam uz definitivne rozprasili ludia za pomoci mrtvej armady skretov a uruk-hai bojovnikov. Nad svetom zavladol mier a uz sa konecne Frodo so Samom mohli vratit do svojej osady:) ()

J. T. Kirk

Skvělý závěr úžasné triologie. Pavouk byl naprosto odporný, až jsem se málem bál. Doufám, že budu mít co nejdřív 12 hodin, abych se mohl zase ponořit do Středozemě a spolu s Frodem, Samem, Pipinem, Smíškem, Gimlim, Legolasem, Aragornem, Glumem, Gandalfem, Boromirem a ostatnímy se vydat Hoře osudu a zničit tak prsten a přemoci zlo. ()

fr3ak

Jsme v těžké bitvě, snažíme se ale pravděpodobně prohrajeme! Je to ztracený! Teď už nám pomůže jen zázrak. / Posily dorazily! To je zázrak! Uf to bylo tak, tak. Ještě že se nějaká skupina na poslední chvíly rozhoupala a pomohla nám - zvrátili bitvu v náš prospěch. Tak a tohle si přátelé vynásobte třemi a zjistíte o čem že tento film (vlastně celá série) je. Je to sice zabalené v přenádherném vizuálu, jsou tam herci kteří opravdu vědí jak zahrát ty pravé emoce ale k čemu mi to je, když ze mě film dělá blbce a v ničem mě vlastně ani nepřekvapí. Svět Pána prstenů je mi neznámý, knihy jsem nečetl a stejně sem měl pocit že předem vím co se asi bude odehrávat v příštích minutách. Možná byla moje chyba že jsem poprvé sledoval prodlouženou verzi u které jsem málem usnul, protože byla roztáhaná jako prase... ()

Fr3nk

Po dlouhé době jsem si tohle opět pustil, a musím říct že mě to tak dostalo, že jsem ani netušil jak je to možné, vždyť už to přece znám, nejspíše za ty roky co jsem to neviděl, jsem se dost změnil. Tři a čtvrt hodiny poslední části úžasného příběhu, který mě nenudil, nadchl a dost poznamenal. Je zajímavé co film dokáže udělat s člověkem. Velký respekt Panu režisérovi a všem co se na filmu podíleli. Jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

Fawkes

Peter Jackson mě nezklamal ani do třetice. To co divákům naservíroval v těchto třech unikátních filmech, se pro mě zapsal do první příček nejlepších režisérů. Velká bitva, na kterou jsme čekali provází téměř celým filmem a vůbec nepůsobí nudně, naopak některé bojové scény jsou ještě lepší než v bitvě o Helmův žleb ve Dvou věžích. Stejně jako v druhém díle, je zde mnoho možná zbytečných nebo zbytečně natahovaných scén a to u podobných věcí, které jsem popsal ke Dvoum věžím. Konci, tím myslím zničení prstenu a všeho okolo je věnován dostatek prostoru, a samotný závěr je zvládnutý po emoční stránce na jedničku. Moje chvála nepatří vlastně jen režisérovi Jacksonovi ale vlastně všem hercům a tvůrcům, kteří se na této trilogii podíleli. Vzhledem ke stopáži filmu doporučuju vybrat ten správný okamžik a hlavně 3hodinový čas, pak každý zjistí, že oskary má tato trilogie zaslouženě. (96%) ()

Clu

Podle mě tady Jackson dokázal něco nadlidského. Nesouc na sobě tíhu zakončení této epické fantasy, dotáhl tento kolos do konce tak nadprůměrně, že několik specifických momentů mi i na několikáté shlédnutí bere dech. A tomu já říkám... PÁTÁ HVĚZDIČKA. ()

Hapretor

Závěrečná bitva je skvost. Závěr filmu sucks! Gandalf měl chcípnout, Aragorn je trapák, Frodo je loser, Smígl je chudák, Gimli je vtipnej, Legolas je nemožnej (Orlando Bloom je šílenej voser), Sam všechno odřel sám, Pán nazgůlů je totální borec, přál jsem Sauronovi vítěztví - škoda. Happy endy mě fakt neberou. ()

Mortishka

Gigantické ukončenie dokonalej fantasy ságy. Dostala som to čo som očakávala, milujem knižnú predlohu od Tolkiena a klaniam sa tomuto nezvyčajne úžasnému spisovateľovi ale pán Peter Jackson mi naservíroval priam lahodné fantasy dielo. Pre mňa je táto trilógia moja srdcovka! Už nemám viacej slov, stačí sa len ponoriť do fantasy sveta a pohladí vám to dušu a srdce :) ()

Llinwen

Nespočítám, kolikrát už jsem to viděla. Ale když Théoden říká "Kupředu! Nebojte se žádné tmy! Vzhůru! Vzhůru, jezdci Theodénovi!", dostane mě to vždycky úplně stejně. Tolik čistého přátelství a lásky, moudrosti spolu s epickými bitevními scénami, úžasný scénář a dokonalá hudba... Vždycky si říkám "To snad ani nemůže být pravda? Jak se to vůbec stalo, že někdo natočil něco tak úžasného?" Pán Prstenů je prostě skvost. Nejde slovy vyjádřit, jak moc miluju tenhle film. Ale kdybych si měla vybrat Pána Prstenů (celou trilogii) nebo všechny ostatní filmy, co kdy byly a budou natočeny, beru Pána Prstenů. ()

GOREGASM

Grandiózní vyvrcholení úchvatné Tolkienovo - Jacksonovy trilogie, které musí v srdci každého filmového nadšence vyvolat absolutní extázi. Peter Jackson a jeho parta rostli s každou odvyprávěnou minutou a v Návratu krále jsou všechny filmařské složky absolutní. Od bezkonkurenční a precizní výpravy až po naprosto odzbrojující závěrečné titulky. Silné emoce na závěr jsou pak jen pečetí tohoto neopakovatelného filmového zážitku. 100% P.S. Záměrně nejdu do detailu, protože to by bylo na makrorecenzi :-) ()

kkarx

Docela paradoxně (vzhledem k vyústění série) nejslabší díl trilogie, přepálený, neuvěřitelně kýčovitý a klišovitý. Epiku ve třetím díle nahrazuje z velké míry patos a to je špatně. Přiznám se, že při druhé projekci jsem už zíval a v půlce jsem tomu musel utnout tipec. Mimo to, tady ty potvory vypadají hodně počítačově. ()

Toka

Hodnoceno podle Extended Cut. Za mě jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. To, co se tak pečlivě budovalo v první a druhé části, nádherně gradovalo. Velkolepost a epičnost bitev je až neuvěřitelná, vybudovat takovou kulervoucí atmosféru, to umí málokdo. Víc asi není co dodat, snad jen, že znělka Pána Prstenů mi bude ležet v hlavě dlouho. ()

M4t35

Nebývá moc časté, že se pokračování stane (alespoň pro mě) nejlepším dílem série. Neuvěřitelně vyprávěný příběh v podání Petera Jacksona vás vtáhne ihned do děje. Hlavní příběhová linka završuje putování Froda (a Sama) na cestě do Mordoru. Vedlejší, ale neméně důležitá je bitva o Středozem, která se odehraje u Minas Tirith. Závěrečná bitva je dechberoucí, zvuková stránka akorát umocňuje beznadějnou situaci Gondorských a Rohanských vojáků. Jakmile zazní skřetí roh, víte, že je zle. Zatímco bitva je ta akčnější pasáž filmu, situace ve kterých se ocitne Frodo jsou spíše více napjaté a ždímou z vaší emocionální stránky co se dá. Jakmile se Frodo dostane na dosah Hory osudu cítíte sami jak vám napjetím stékají kapky potu po tváři a nezbývá než doufat, aby Frodo prsten zničil. ()

viktorka181

Pokud se na plátně zrovna nevyskytoval Frodo, jehož linka mi tady opravdu neskutečně lezla na nervy, bylo to boží. Jenže on tam minimálně 1/4 filmu, nebo jak dlouho vlastně, bohužel byl. Uvědomuju si, že i v předloze i ve scénáři prostě něco takovýho prožíval a jinak to hrát asi nešlo, ale něco jinýho je to číst a něco jinýho na to koukat. Koukat se na to moc nedalo... Jinak mě ale film hodně nadchnul a nebýt Froda (bez kterýho by to ale samozřejmě nešlo), bylo by to za *****. ()

Ydrosten

5 plných za všechny 3 filmy. Strašně nesnáším, když u podobných - do té doby nezfilmovatelných - příběhů, začne někdo zpochybňovat souvislosti z knižní předlohou. Kurva a doprdele jestli se vám to nelíbí, tak si přečtěte knížku a nelezte na film u kterého hledáte akorát nedostatky které " přece v knize jsou jinak " Takovým lidem bych přál aby ty JEJICH oblíbené knižní díla přepracovávala společnost ASYLUM ( aby konečně daly pokoj ) Celý příběh PÁNA PRSTENŮ je natočený naprosto geniálně a to že se přeně nedrží knihy tady vůbec není vydět ( a že knihy mám doma všechny, včetně Hobita + další 2 které se neodehrávají ve středozemi ) Na Hobita se těším jak malej kluk a strašně mě mrzí že na něj nemůžu do kina, protože mi to nedovolí momentální rodinná situace. Za takové skvosty filmového světa, jako je pán prstenů, se nebojím vytasit peníze ze návštěvu kina. Pokud se budou točit takové filmy, tak pořád ještě věřím tomu že si to v kině užiju 1 000x víc než doma ze sebedokonalejším technickým vybavením. ()

nopud

Rozhodně nejlepší díl z celé trilogie (po filmové stránce - knihy se nadají srovnávat). Nejvíce dechberoucí scény, nejlepší hudba (beru ji jako naprosto rovnocennou se staršími hudebními díly), nejlepší akce, nejlepší efekty - prostě nejlepší všechno. Škoda, že se zde také neodehrála bitva o kraj proti Sarumanovi (to by byl ale zase film tak na hodinu), který již nemohl kouzlit, ale stále ještě něco uměl. Proto tedy 99%. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert