Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

ondrech

Kamera: Andrew Lesnie ... po zhlednuti prodlouzene verze jen konstatuji, ze LOTR je nejdokonalejsich deset hodin filmoveho materialu, ktery byl kdy stvoren, a pri posledni pulhodine jsem po prvni projekci malem bracel(coz zas tak casto nedelam) a myslim, ze se tam uplne hodi(prece jenom ten pomer deseti hodin, k pulhodine, stoji za to). Bitva byla myslim nejlepsi ve dvojce, ale treti battle po nastupu olyfantu nema chybu. ()

lskala

V posledním dílu trilogie, je výkon Iana McKellena tak strhující, že se pomalu stal jeho hereckým koncertem! Musím se přiznat, že stopáž je brutální už v kino verzi natož v Extended version. Nicméně dávám opět 100%! ()

mohamedsfinger

Návrat krále jsem viděl už asi desetkrát (ne z vlastní vůle, ale díky své sestře), a přesto se mi nedostala podkůži žádná ze scén. Jinak je ale opět není co vytknout. ()

Maynard.

Velkolepé!!! Ano, to je to správný slovíčko, jestli se o nějakým filmu má říkat, že je velkolepý, tak právě o tomto. Žádný jiný film mě doposud nedokázal na neuvěřitelné čtyři hodiny vtáhnout do děje jako tato trilogie, která je zakončena něčím tak úžasným a dokonalým. Návrat krále je tak fantasticky vyvážený, koukatelný, napínavý, dobrodružný, akční, dojemný no prostě nabízí úplně všechno, co takovej divák jako já na filmech zbožňuje. Kdybych měl z celého filmu přecijenom něco vypíchnout, tak Gandalfův příjezd do Minas Tirith, dále pak Gandalfovo vyprávění o tom co nás čeká po smrti (bílé pláže). Mrazivou atmosféru, kdy Frodo vkročí do Odulinina slizského doupěte a samotné zpracování tohoto nechutnýho pavouka. Co mě ale bere asi nejvíc, tak příjezd do bitvy Rohanských jezdců, a následně i příjezd Olifantů, to je naprostej audiovizuální orgáč :o), ale zde bych měl malou připomínku k taktice : asi bych nechal všechny jezdce stáhnout za hradby, pak by Olifanti jezdili pouze jeden po druhým a tím by lidi nedostali tolik na frak. Při každým skouknutí mě konec filmu rozpláče, a to když je Aragorn jmenován králem, a následná poklona čtyřem hobitům, to nejdou slzy zastavit. No a úplný konec, kdy se loučí Frodo. Uff, je to taková nádhera takový uvolnění, při který úplně zapomenu na běžnej život, a to se stává skutečně jen velmi zřídka...Viděno samozřejmě v prodloužený verzi, ta "normální" už je pro mě bezpředmětná. Nezbejvá nic jinýho, než se těšit na Hobita, od kterýho očekávám další nezapomenutelný zážitky. ()

Cejny

Pán prstenů je naprosto úchvatné a úžasné dobrodružství, plné napětí a zvratů. Všechny díly jsou extra třída, kterou bych mohl sledovat až do roztrhání těla. Vše navíc doprovází výborná hudba, takže co víc si přát? ()

Chater

Tohle jen tak něco nepřekoná. Filmová legenda, kterou si každý pravidelně tak jednou za rok zopákne v celé své trilogické kráse. Snad není nikdo, kdo by neznal pojem: "Maratón Pána Prstenů" :o) ()

Sdoom

Skvělé zakončení jedné z nejlepších vícerologií všech dob. Občas sice otravují scény se Samem a Frodem, ale chápu, že to tam být musí. :-) Edit 7.1.2014: Prodloužená verze Návratu krále opět nepřináší žádné zásadní momenty, nicméně čim víc minut takové zábavy, tim víc Adidas. Přišlo mi, že toho patosu je zde trošku více než zdrávo, takže sice nechám 5 hvězdiček, ale spíše slabších. Po posledním díle Hobita si asi dám od Tolkiena asi pauzu na delší dobu, ale věřím, že až si to jednou zas pustím, bude to opět stát za to. (Blu-ray, orig.) Edit 19.2.2021: Ani se mi nechce věřit, že už je to 7 let od posledního zhlédnutí této trilogie. Nějaké výhrady k poslednímu dílu mám, možná nemusel obsahovat tolik scén Froda se Samem, nicméně že by mi to vyloženě vadilo, to taky říct nemůžu. Přišlo mi, že u Návratu krále nejméně vynikly krásy UHD (když nepočítám úvodní scénu se Smeagolem), přecijen prašný a zamračený Mordor tomu nedává tolik vyniknout. Nicméně i tak to byla opět 5hvězdičková podívaná s tím, že se akorát Návrat krále v mém osobním žebříčku propadl z druhého na třetí místo v oblíbenosti jednotlivých dílů. :-) (4k UHD blu-ray, orig.) ()

BMAJTZ

Epické zakončení příběhu, které si kvalitativně stojí úplně stejně jako první dva díly, příběhově však druhý díl lehce převyšuje. Zakončení Pána prstenů je skutečně výborné s tou vyjímkou, že člověka příliš příběh nepřekvapí. Už v prvním dílu muselo být všem jasné, že Frodo prostě do toho Mordoru dojde, a že všechny velké bitvy stejně budou vyhrány. Tomu je skutečně tak a to je taky jediný aspekt, který toto dílo sráží na zem. Ať už byl Tolkien jakkoli výborný spisovatel, myslel pouze v jedné rovině. Hlavní hrdinové vždy na poslední chvíli naleznou toho správného spojence, zrádci jsou objeveni aniž by napáchali větších škod. Postavy jsou jednoznačně černobílé a nečekaného zvratu se také nedočkáte. Vraťme se ovšem k filmu. Když se zaměříte na bitvy, tak ty probíhají prakticky totožně jako ve Dvou věžích, tedy spásnou záchranou na poslední chvíli. Osobně mi u Pána prstenů velice chybí, jistá hloubka příběhu, postranní úmysly hrdinů a nečekané zvraty. Pán prstenů je jenom o nebojácných hrdinech, kteří udělají vše proto, aby porazili zlo, nebo aspoň já z toho mám takový pocit. Mimochodem, jednu věc jsem nepochopil. Když byl Gandalf tak mocný kouzelník, jak to, že jsme za celé 3 filmy neviděli jediné kulervoucí kouzlo a i v bitvách bojoval silou. A potom kde jsou sakra Trpaslici? Tak mocný národ a na osud Středozemně úplně pečou. ()

ondra.kymla

Pán Prstenů je moje totální srdcovka a úplně ho žeru. V tomhle filmu je prostě všechno super. Efekty jsou neskutečný a to u některých scén platí i dodnes, natož pak v roce 2003 - studio Weta prostě odvedlo skvělou práci :). Viděl jsem dokonce rozšířenou edici a rozhodně to stálo za ty 4h 20min :D. ()

herr_carter

Bezvadný, ostatně jako všechny zbylé díly, takovou trilogii prostě jen tak někdo netrumfne....................moje hodnocení = 10 z 10. ()

sedm.1

Emoce. Opravdu silné emoce. A je úplně jedno, že se jedná již o mou x-tou reprízu této klasiky, mé pocity jsou stejně pořád tak emotivní, jako před třinácti lety, kdy jsem slintal nad touto filmovou extází v kině poprvé a prožíval se všemi hrdiny toto velkolepé finále té nejúchvatnější, nejimpozantnější a prostě celkově nejdokonalejší filmové série všech dob!!! Když si zpětně přemítám, co vše se od prvních minut Společenstva prstenů událo, co vše veškeré postavy prožili a čím si prošli, ale především, jak se to vše podařilo filmovému géniovi Peteru Jacksonovi zpracovat, řinou se mi do očí slzy štěstí a dojetí. Nicméně, psát cokoliv podrobnějšího k tomuto závěrečnému dílu mi přijde krapet zbytečné, vše s předchozích dvou dobrodružství je i zde maximálně zachováno, tedy strhující děj, dech beroucí výprava, nenapodobitelný vizuál, úžasná atmosféra, absolutní top efekty, uchvacující bitvy, prostě vše, co z předchozích dvou filmů udělalo milníky světové filmografie, tak i zde působí a funguje stejně tak výrazně a nezapomenutelně. Návrat krále je zkrátka monstrózním vyvrcholením série, která změnila filmové dějiny a která snad nemůže být nikdy už ani dostižena. ()

pavcas

Viděla jsem pouze tento díl a to v O2 areně se symfonickým orchestrem. Musím konstatovat, že ačkoli jsem velký fanoušek fantasy a jiných podobně laděných sérií, z nichž nejlepší na světě je GoT a měla jsem povědomí vo co go, větší blbost než tohle jsem nikdy neviděla, doufám, že nikdy neuvidím a jsem ráda, že další díly šly a půjdou mimo mě. ()

uzzi

Dle mého názoru je nesilnějším filmem trilogie Společenstvo prstenu, se svojí atmosférou a vykreslením postav i ucelenější příběhovou linkou. Pozdější tříštění děje na více samostatných linek působí rušivě (ovšem vychází z knihy). Knižní předloha není věrně kopírována a spousta věcí je pokroucena, což nepovažuji za nijak velkou chybu. Je tu mnoho patosu (a možná i nejvíce zpomalených scén v dějinách filmu). Občas to někde mírně zaskřípe, divák neznalý předlohy se musí občas topit v ději, ale i v dlouhé stopáži. To vše jsou ale jen sekundární záležitosti. Nemá cenu popisovat jak skvělou filmovou hostinu (nemůžu pominout ani geniální hudbu) Pán Prstenů v celé trilogii přináší, to již bylo popsáno tisíckrát. Rozšířené verze všechno tohle povišují ještě o stupeň. Je málo filmů kde se snoubí poetika a krása příběhu spolu s spektakulárními výjevy. Tahle trilogie to dokázala a proto právem přitáhla nejen fanoušky knižní předlohy, ale i ostatní široké publikum. ()

KoRner

Tak toto som nečakal naozaj. Jednotka bola Tolkienova, dvojka Jacksonova...od koho bol preboha tento film?! Akoby sa Jackson nevedel rozhodnúť. Neskutočne chaotické, postavy sa tu chovajú veľmi predvídateľne, celý film je tu akoby len nato aby sme videli tú závečnú bitku, ktorá pre mňa nedosahuje kvalít ani Dvoch Veží. Okaté digitálne triky, dabléry na koňoch, hobiti ktorí menia tváre stále keď ich zaberú z diaľky, ohyzdi padajúci už pri dotknutí sa mečom, robenie trapární najmä s Gimlim a Legolasom. Som zvedavý na tých užívateľov, ktorí dali plné hodnotenie či pochopili vôbec záver filmu, ktorý som musel vysvetľovať kamarátom ešte polhodinu potom. 4* som dal pretože predsa námet tohto filmu napísal prof. Tolkien ()

MARTIN*I

Naprostý skvost!! Trojka pána prstenů se mi líbila možná ze všech nejvíc... Fakt krása!!! Pány prstenů jsou takové ty typy filmů, které vás zarazí do židli a přinutí vyloženě zírat... ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert