Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

PROROK14

Pre niekoho ako naprííklad môjho otca to je odpad, pre mňa jeden z najlepších filmov čo som videl. Je tu veľa scén ktoré sa mi vryli do pamäte. Tá na ktorej Gandalf odháňa tie lietajúce draky bielym svetlom zo svojej "palice" . Potom tá samovražedná misia syna správcu Minastiritu pri ktorej spieva ten trpaslík. Našlo by sa ich viac ale toto sú dve čo sa mne osobne najviac páčili. U mňa hraje veľkú rolu vo filme ZVUK. Ak je film doplnený perfektným zvukom a piesňami vo filme alebo len melódiami je to veľké plus. A to robí z Návratu kráľa 11 oscarovú záležitosť. 95% ()

rawen

Ze všech tří dílú podle mě nejblíže předloze. Jednička je jako smělé rozkoukání, dvojka akční film, trojka je Pán prstenů. 9/10 ()

bouncer

Co dodat? Tato trilogie nemá obdoby...jen bych měl výhrady ke konci - Peter Jackson si mohl odpustit ten infantilní, natahovaný závěr. ()

BoPo

2024 - edit komentára: PP Návrat krále som cez 20 rokov nevidel. Po vizuálnej stránke pôsobí v rámci trilógie určite najlepšie. Predsa len mali dva roky k dobru, od premiéry jednotky, na piplanie trikových scén. Dostal som v podstate to isté čo v dvojke, len priamočiarejšie a drsnejšie. Dejové línie sú tu už len dve. Frodo + Sam a zbytok spoločenstva. Takže odskoky do skvelo zvládnutých bitev tentoraz nepôsobia rušivo, keďže stále kráčajú vpred. F+S predvádzajú rozvodové konanie spojené s nezhodami ohľadom výchovy ratolesti. Glum odprezentuje celú svoju pestrú osobnostnú paletu a je hviezdou filmu. Z nových postáv najviac potešil Denethor (John Noble). Dobrodružstvo sa dočkalo svojho konca a ja opätovnej cesty rozhodne neľutujem. Nemôžem sa však zbaviť dojmu, že všetko bolo náročné len preto, aby to bolo náročné. Dojmy by určite vylepšila aj úmrtnosť členov spoločenstva a zásadnejšia konfrontácia so Sauronom. ()

JohnCZ

I am glad you are here with me. Here at the end of all things, Sam. Příběh všech příběhů. Pokud bych měl vybrat jedno synonymum pro Návrat krále, neváhal bych vybrat slovo dokonalost. Poslední díl trilogie bere nejen to, co máme rádi na fantastice, ale i to, co máme rádi na filmech celkově. V rukou Petera Jacksona tak vznikl zcela ultimátní filmový koktejl, který dodnes nemá ve filmovém světě obdoby. Koktejl, který diváka semele a zcela vyčerpaného vyflusne, jako kdyby právě prožil největší dobrodružství svého života. Návrat krále je čtyřhodinová jízda nabitá hudebně geniálně podbarvenou akcí, přenádhernými efekty, památnými dialogy a v neposlední řadě i ohromně silnými momenty, které v závěru gradují do tak brutálně emocionální smrště, kde si vděčně popláčou i světem ošlehaní chlapi. Peter Jackson dokázal nemožné - natočil poutavé a hodně akční fantasy, vyzdvihl bitvy, které byly v Tolkienově předloze popsány jen tak letmo, ale zároveň zachoval ducha a emocionální sílu knih. Vlastně absolutně nechápu to, jak dokázal tak bravurně ukočírovat závěr, který by v jiném filmu a v jiných rukou působil nechutně kýčovitě. Tady ne, tady si sedlo vše na své místo a právě ten závěr je jedním z hlavních z důvodů, proč je pro mě Pán prstenů příběhem příběhů. Do you remember the Shire, Mr. Frodo? It'll be spring soon and the orchards will be in blossom, and the birds will be nesting in the hazel thicket. And the whistle in the summer barley in the Lower fields. And eating the first of the strawberries with cream. Do you remember the taste of strawberries? ()

Hismael

Jackson dal všem těm obřím očím, ptákům, drakům, kouzelným prstenům a pohádkovým postavám velkou péči. Navíc to všechno trvá déle jak 3 hodiny. Tento svět a jeho nadpřirozené fungování nemusí sedět každému, ale třeba nějaké nudnější dialogy následně vylepšují monstrózní bitvy. Dvě věže jsou lepší. ()

jh666

Sérii jsem se dlouho vyhýbal. Přesněji do loňského podzimu. Důvod byl, že jako malého mě donutili koukat na kus Společenstva a mě vyděsili skřeti (důkaz, že byli opravdu skvěle udělaní). Dnes lituju, že jsem si to nepustil alespoň o 5 let dřív. Filmy se staly mojí nejoblíbenější fantasy. Zamrzelo jen to, že bitva o Minas Tirit zastínila tu finálovou. Nebyly to jen nemrtví, ale taky smrt černokněžného krále nazghúlů. Ale jinak to bylo perfektní. ()

moviesfan

Celá tato trilogie je pro mě doposud nepřekonaná v žánru fantasy. Pochybuji, že LOTR někdo v brzké době překoná (tedy pokud jde o mou oblíbenost v tomto žánru). Pána prstenů považuji za brilantní dílo, které je tak velkolepé a dokonalé, že ho nejde mít nerad. Chválím jak kostýmy, tak i režii, herce, hudbu. Vlastně chválím celkové zpracování. Jistě, délka je opravdu monstrózní, ale film dokáže zaujmout v plné délce, což mnoho filmů opravdu neumí. Pár pomyslných ,,much" bych zřejmě našel, ale i tak by to mé hodnocení nezměnilo. ()

corpsy

Tu fakt nieje čo dodávať. Jeden z najkolosálnejších a najepickejších filmov v dejinách. Hodnotiť to ako celú trilógiu, znásobené ešte niekoľkonásobne. Všetkých 11 Oscarov je zaslúžených, konečne sa páni Akademici zobudili zo spánku ignorácie fantasy snímkov ( a koľko si ich v histórii toho Oscara zaslúžilo ). ()

Blofeld

U takového velkofilmu zamrzí zřejmá počítačovost některých záběrů (Orlando ne Olifantovi vypadal jako špatný vtip pánů z WETY). A ačkoliv mám rád happyendy, ten konec byl prostě moc dlouhý.... ()

svik

Naprostá dokonalost , výborné vyvrcholení a nejvice se mi libila pasaz nebo spise pasaze a to ty kdy Aragon rekne-ZA FRODA -a vrhne se do boje se skřety a potom jak se Aragon ožení s tou elfkou to byl taky docela silný zážitek.Naopak slabé bylo docela vysvobození Froda ze spárů lávy mohlo to býti trochu velkolepější ,ale byo to fajn mě se film jako vsechny PP velice zamlovali . ()

Marek1991

Legendárny príbeh o konečnom víťazstve dobrej ríše nad zlou ríšou, kde malý a odvážny, no hlavne v srdci čistý Frodo zničil moc Saurona s prsteňom, ktorého pokušeniu dokázal odolať len on. Monumentálne zakončenie celej trilógie, kde sa podarilo zachrániť Stredozem v asi najväčšej filmovej bitke všetkých čias, pri jednom z najkrásnejších fantastických kráľovstiev a následne ísť obetovať svoje životy pre záchranu druhých do ríše zla, čo na diaľku pomohlo malému stvoreniu s jeho priateľom túto ríšu zničiť. Vernosť priateľa priateľovi, či zradcov svojmu sľubu, odpustenie zločinov a sporov, spojenectvo a vzájomná pomoc všetkých dobrých duší, odvaha ísť aj voči tomu najväčšiemu zlu osamotený, hoci aj na smrť, viera aj v tých najhorších chvíľach, nádej, že nič len tak nekončí a nie je zbytočné a láska, ktorá poháňala vpred, držala na žive a pomohla zvíťaziť, to je tento epos, v ktorom som sa videl napríklad v Gandalfovi, Aragornovi, či samotnom Frodovi. Každý z nich nakoniec dospel k svojmu šťastiu. Jeden priviedol svoju zem do nového veku v mieri a získal lásku, ktorá pre neho obetovala svoju pozemskú nesmrteľnosť. Ďalší ako taký dobrý anjel a otec ochránil, pomohol a naplnil svoje poslanie, ktoré mu zostávalo splniť. No a ten posledný veľkosťou nevídanou zachránil svet pre druhých a pobral sa na ďalšie dobrodružstvo do iného sveta. Hudobne, kamerovo, efektne, herecky a aj celkovo vizuálne je to skvost. Samo o sebe je to dielo nového sveta, ktoré mi premietlo môj život, no aj tento svet v obraznom prevedení, že sa pri ňom ako jednom z mála filmov často nedokážem a ani nechcem ubrániť slzám. Toto dielo je ako náš svet. Je to veľmi akčné, dobrodružné a pritom veľmi duchovné dielo s množstvom nadčasových myšlienok. Dá sa v ňom nájsť veľa skrytých posolstiev, je toho v ňom mnoho a každá scéna je v niečom zaujímavá. Samotný čas akoby pri ňom bol vedľajší alebo nehral žiadnu rolu. Málo diel sa približuje dokonalosti tak výrazne ako toto, máločo mi tak dokázalo zhmotniť sny vo filme, veľká vďaka zaň, svet sa zmenil a vy sa nemusíte klaňať, to ja sa pokloním vám priatelia. Rovnosť a bratstvo všetkých bytostí je v tom jasná. Chváliť by som to mohol rôzne a dlho, som z toho nadšený, gratulujme si k tomu a oslávme toto výnimočné dielo, geniálne, nádhera, pravý zážitok, stalo sa to aj mojou súčasťou. Vďaka! ()

Crazer

Tleskám! Tohle se Peterovi Jacksonovi opět povedlo. Tento film mě okouzlil vypilovaným množstvím detailů a digitálních triků. Gradující snímek plný zvratů, emocionálních i bojových scén! Síla dvou předchozích snímků byla skloubena do třetího, a proto ho činí tak nezapomenutelným. Výborná hudba Hanze Zimmera vyzvedává tento film hluboko nad má očekávání a proto neváhám 5* ()

ConanVJ

Návrat krále je parádní zakončení skvělé série, které má v sobě spoustu skvělých bitev. Vizuální efekty jsou lahoda ro oko. Hudební doprovod je opět výtečný. Film je určitě jedno z nejlepších zakončení série vůbec podle mě. Je zdespousta věcí, které v knižní předloze nejsou a některé i chybí, ale jako celek je to úžasná podívaná, kterou by měl vidět každý fanda fantasy žánru. Osobně doporučuji rozšířenou verzi, kde je o hodinu víc různých scén, které parádně doplňují příběh. Za mě 100% :) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert