Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

DrobekSKS

Nejoblíbenější film mého dětství. Vlastně nejen dětství. Peter Jackson natočil film, který přežije ještě mnoho generací. ()

ardno5

Trilogie, která mi hodně ovlivnila život! Srdcovka která patří do top 10! Samozřejmě viděno v kině, včetně prodloužených verzí :-) A hodnotím jako trilogii, která drží krok s knižní předlohou. Bohužel základní verze jsou o tolik kratší, že se do nich nevlezly některé klíčové záběry.. Osekanou verzi už vidět nikdy nechci 95% ()

Demonic189

Pre mňa dokonca ešte lepší než prvý diel. Jednotka mi príde občas pridlhá a miestami nudná, Dve Veže ma naopak bavia po celučičkú stopáž. ()

Aragorn

Kde je jezdec a kůň? Kde roh, který pěje? Kde je teď přilba a pancíř a vlas, který věje? Kde je teď ruka a harfa a oheň, jenž hřeje? Kde je to jaro, ta sklizeň, ta pšenice kde je? Jako déšť po horách přešli a jako větérek v louce; Na západ odešli naše dny přes stinné kopce. Kdo lapí kouř, když se umřelé dřevo pálí, Kdo spatří vracet se kroky, jež do Moře napadaly? ()

Čiban

Dvě věže stojí za to vidět, jen abyste viděli bitvu o Helmův žleb. Je to jedna z nejpůsobivějších bitevních sekvencí, která se dostala na velkou obrazovku. Avšak druhý díl toho může nabídnout ještě víc...obsahuje skvělé momenty s Enty nebo hodně scén z Rohanu. Tohle je asi moje nejoblíbenější kapitola z filmové trilogie Pán prstenů. Druhý film totiž neztratil žádnou páru...tam kde najel první díl, tam pokračoval ten druhý a roste ještě dál. Bez ohledu na to, kolikrát tyto filmy vidím, stále mám u většiny scén husí kůži jako poprvé. Druhý díl mi přijde více drsnější a špinavější než díl první... kvůli válkou zničeným oblastem a velkým bitvám, které s tím souvisí. Filmy které mají 3 hodiny mi většinou přijdou nekonečné..Pán prstenů mi ale přijde, že utíká strašně rychle. ()

ostravak30

Jen bych se opakoval. Pána Prstenů celkově miluju, přestože Dvě věže je můj nejméně oblíbený díl z trilogie. Sam a Frodo dostávají podstatně méně prostoru a naopak jiné postavy zvýší svou důležitost. Ovšem teprve zde vynikne definitivně nádhera Nového Zélandu. Gondor, Rohan a další lokality jsou jen záznamem o této kráse. Ještě musím zmínit jednu věc. Je veliká škoda, že pravidla nedovolují, aby Oskara získal představitel Gluma Andy Serkis. Jeho příprava, kreace, pohyby, mluva...opravdu dokonalé. ()

RAFT

Tak, režisér natočil druhý díl trilogie.Společenstvo prstenu se nám tak, trochu rozpadlo a každý si jde svoji cestou.Frodo a Sam ti jdou bůhví kam k hoře osudu . Dechberoucí bitva o Helmův žleb. Enti se smíškem a pipinem. Araragorn, legolas a ten zbytek  bojují o helmův žleb. Bitva o Helmův žleb dost dobrá bitva . Celou trilogii si pouštím každý rok před vánoci. Bitva o Helmův žleb skončila , Bitva o Středozem teprve začne . 20 let a pořád stále dokonalý film . Soundtrack dobrý . Za mě 90% ()

papadoce

Dnes už viem, že Dve veže sú najslabším dielikom inak impozantnej série fantasy filmov od Peťa Džeksna a to vrátane následného Hobita. Prišli mi akési rozťahané, nemali v sebe toľko srdca a emócií, no proste dlhých nemastných neslaných stosedemdesiatdva minút, teda až na ten bojový záver, ktorý bol samozrejme výborný. Na druhej strane, najhoršie máme za sebou a teraz už len fajné veci. Najlepšie pasáže patria “bratom” Glumovým s výborným českým dabingom. Pokaziť rybišku. Glum je pre mňa asi najdôležitejšou postavou Dvoch veží vôbec. Takže, v tomto prípade ostávam na pôvodnom hodnotení z roku pána, keď som to videl prvýkrát, teda na troch zárezoch a tešíme sa na návrat kráľa, můj milášku. ()

PlysovyMacko

Spoločenstvo sa rozpadlo, tak je príbeh rozkúskovaný medzi tri dejové linky. Jedna z nich vyvrcholí brutálne dobre natočený bitkou. Za pozornosť stojí postava Gluma -výborne zahratá- a napriek tomu, že je záporák tak vzbudzuje súcit. Mne sa páčila scéna keď Enti ničili železný pas. ()

Meescha

Poprve se opravdu bojuje a hned na dvou frontach. Glum je vynikajici, i kdyz je "jen" digitalni, nominaci na Oscara by si zaslouzil... Cely film je plny atmosfery, ktera vam rika, bud zvitezime nebo zemreme, ted jde o vse. Vsichni se musi rozhodnout, co chteji obetovat, aby pote zjistili, ze ted se rozhoduje o samotne existenci... Jackson umi psycholigii hrdinu Dvou vezi vykreslit tak verohodne, jak jen mozne to je. Cely film je jizda, z ktere se vzpamatujete az po zaverecnych titulkach. ()

Mat32

Jsem poznamenán knižní předlohou a tak jsem si asi film neužil tak jako spousta lidí. Nejvíce mě zklamali nazgulové. Ano jsou to sice moc krásné digitální potvory, ale svíravý pocit v žaludku se nedostavil. Kdyby se Jakson držel známé filmařské pravdy, že leckdy je lepší ukázat míň než víc, atmosféra by v kině jistě zhoustla. Peter Jackson je hold megaloman a to se odráží ve velké části filmu. Už tak rozsáhlou předlohu, jenž se dá jen těžko nacpat do filmu doplňuje o zbytečné scény (Love story , Faramir) místo toho, aby diváka nechal více sžít s novými postavami. Velkolepé bitevní scény pak nemůžeme prožít naplno s hrdiny, ale pouze zíráme na digitální efekty. Podívaná je to však úchvatná a určitě stojí za pozornost. Na závěr musím přiznat, že Gluma jsem si užil víc než v knize. 70% ()

nmarca

Nejopomíjenější díl trilogie, přitom klíčový, neboť se v něm objevují další nezbytné postavy (zejména Glum, ale i moji milovaní Rohirové) a osudy všech se spojují a prolínají. A bitva u Helmova Žlebu je jedinečná a nezapomenutelná, překonává i bitvy v Návratu krále. Pro mne srdeční záležitost. ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)