Americký samuraj

• Česko Aréna samurajů (více)

Andrew vyrůstal v Japonsku v domě samurajského mistra. Spolu s nevlastním bratrem se u otce učili starobylému bojovému umění, ale později se jejich cesty rozešly, protože Kenjiro se dostal na šikmou plochu. Když otec odevzdá tradiční rodinný meč Andrewovi, jeho bratr se přidá k yakuze a odejde. Později se Andrew rozhodne bratra najít a vyřešit staré spory, ale dojde mezi nimi ke konfliktu, a oba se ocitnou v nemilosrdném souboji. Ten je dovede až do turecké bojové arény, ve které bojovníci z celého světa bojují souboje na život a na smrt. Kdo z nich přežije? (oficiální text distributora)

herr_carter

Jelikož jsem všechny ty Krvavé sporty, Kickboxery a podobně úspěšná béčka hodnotil vždy za 3 hvězdy, nemohu jinak ani u této pocty všem samurajským tématikám - byť jsem film viděl až nyní v pokročilém věku a u mnohých scének vyprskl smíchy, pořád to muselo kdysi patřit k pubertálním topkám..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

mzss1

Celkově mě film nějak nezaujal. Zaujal mě hlavní představitel David Bradley, který má své charisma. Herec John Fujioka mě moc nezaujla jako v Americkém ninjovi - tam jo. Trošku mě štve, že v těhle letech se natáčelo dost filmů kde ve velkém množství hráli ti stejní herci a ve většině případu hrají jiné a jiné role. Záporák tohoto filmu Mark Dacascos mě moc nezaujal. Samurajské souboje mě nebavili, samé useknuté končetiny, trochu mě zaujali souboje mimo samurajský ring. Nic víc. Hodnotím jen na 35% = ** ()

Martin741

Reziser Sam Firstenberg je polsky zyd, natocil spolu s Dudikoffom American Ninja a tusim este Silu Pomsty. No ako reziser je to len rutiner, ale zrucny. Tuna Firstenberg nema Dudikoffa, ale Dacascosa ako zaporaka a akehosi Bradleyho ako Dobraka. Herecke vykony nech necaka nik, Firstenberg nie je Welles a nikto tu hrat ani nevie. Na to ale sere pes, teda pardon, mne to zase uslo, a chcel som napisat ze som nad to povzneseny. Proste akcna krvava rubanica, obcas sa to da pustit . 54 % ()

klerik

Bitkársky film, ktorý sa zvrhne na súboje v aréne. Čo na tom môže byť zlé? Veľa vecí... AMERICKÝ NINJA je klasika a veľa veci mu prepáčim, tentoraz to však režisér nezvládol už výberom scenára. Hneď na začiatku je nahodený konflikt a každý už len čaká na finálny súboj. A je to dlhé čakanie so zaťatými zubami. A to finále tiež nestojí za veľa. David Bradley bol kedysi pojmom, ale nikdy sa nestal ikonou kôli svojej nevýraznosti. Dacascos je síce výrazný ale keďže je zlý, zlý a zlý, pohľad na jeho vypúlené oči je celkom zábavný. Nudná erotická scéna vystihuje celý film... Čo sa týka gore efektov - kvitujem roztomilú krvavosť a odpornosť... ()

Lacike

Takze tu mame asi miliontu variaciu slavneho arenovskeho konceptu typu Bloodsport, ktory bol tak velmi oblubeny na prelome 80tych a 90tych rokov. Tiez som na tomto filme vyrastal a bol som zvedavy ako sa mi bude pacit dnes. Bohuzial to je jeden z tych pripadov, kedy mu k vyssiemu hodnoteniu nepomoze ani nostalgia. Takze zapletka je klasika. Jasne definovany kladny a zaporny hrdina. Ozvlastnene to je len ich spolocnou minulostou, takze ich finalny suboj ma naviac osobny konflikt. Hlavnym problemom su otrasne herecke vykony a dialogy, ktore aj v ramci totalne nenarocnej arenovky vyznievaju neskutocne smiesne. David Bradley nikdy neoplýval ani štipkou hereckeho talentu a bohuzial ani potrebnou charizmou, co si najskôr uvedomoval, kedze sa bežne ani nic zahrat nesnazil. Lenze tentokrat sa o nieco pokusil a tie jeho divne pohyby obocia s ktorymi sa snazil predviest nejake emocie su trapne. Dacascos zase nasrato gúľa očami az som mal neustale strach, ze mu vypadnu. Takze potrebna snaha, aby som fandil hrdinovi a nenavidel zaporaka tvorcom absolutne nevysla. Film mohli este zachranit aspon kvalitne bitky. Lenze smola. Co sa tyka kvantity, tak ich je priemerne mnozstvo (takze utrpnych dialogovych scen je dost vela) a co sa tyka kvality, tak na urovni su podla mna len dve. V obidvoch exceluje Antony Szeto ako cinsky bojovnik Phan-Xu. Nastastie v jednom suboji sa stretne s Dacascosom, ktory má iba v tom suboji sancu predviest nieco zaujimave. Ostatne suboje su az prilis jednoduche a nezaujimave. Aby ich trochu ozvlastnili, tak v nich tvorcovia vsadili na dost stavnate a brutalne gore sceny. Najvacsim sklamanim je jednoznacne finalny suboj, ktory je svojim prevedenim najhorsim v celom filme. Vidime len detaily na ruky, nohy a to je tak vsetko. Choreografia ziadna. Chudak David Bradley vlastne v celom filme nema ziadny poriadny suboj. Nakoniec by som este spomenul pekny ustredny hudobny motiv. Takze vysledok je vyrazne podpriemerna arenovka, ktoru môzte kludne vynechat. 3/10. ()

• Herec John Fujioka zde hraje mistra hlavního hrdiny Drewa (David Bradley), podobně jako ve filmu Americký ninja (1985). (mzss1)
  • Ve filmu je Drew (David Bradley) postřelen do břicha, v dalších fázích filmu nemá ovšem jizvu po kulce. (Vengeance6)