Zabijáci z maloměsta

• Dánsko Dræberne fra Nibe (více)

Prudce nekorektní dánská komedie o tom, že najmout si ruského vraha vás vyjde levněji než se rozvést. Otázka zní: stojí to za ty následky? Když hledáte fajnové řemeslníky, Iba a Edwarda rozhodně nevolejte. Jsou to totiž flákači a hochštapleři. I takové řemeslo má ale zlaté dno. Úspory na horší časy utěšeně narůstají, teď ještě vypořádat se s neuspokojivým manželským životem. Jenže rozvod stojí peníze. Spoustu peněz. A Ib s Edwardem nechtějí platit víc, než je nutné. Přichází spásná myšlenka. Na internetu seženete všechno. I ruského nájemného zabijáka. Vražda možná vyjde levněji než rozvod, ale manželky neradno podceňovat... Divoký tanec začíná! (Film Europe)

angel74

Dánskou kinematografii mám hodně v oblibě, ale tahle ulítlá černá komedie mi moc nesedla. Nejde zrovna o scénáristickou perlu a některé fórky vyzněly dost trapně. Ovšem vidět Nicolase Bro tančit salsu, to byl vskutku nevšední zážitek. Málem jsem se potrhala smíchy. Zkrátka a dobře, hereckému obsazení nelze nic vytknout, všichni zúčastnění předvedli, že mají komediální potenciál. A Søren Malling v roli „důvtipného” kriminalisty mě mistrně utvrdil v tom, že z hlediska inteligence si dánská policie v ničem nezadá s tou naší. (55%) ()

Arbiter

Nemůžu se rozhodnout, jestli jde o sebereflexí prostoupenou komedii nebo o dánskou národoveckou variaci na Troškovy Babovřesky, kde pohodu, nudu a malé problémy dánského maloměsta získají nebezpečný rozměr až s migranty, kteří se do věci vloží. Tyto tupě archetypální postavičky z narušené ciziny, kde se afektovaně vraždí a neustále chlastá, se ale naštěstí beztak vybijou mezi sebou a Dánský člověk tak může pokračovat dál ve svém poklidném životě malých dějin. ()

Franki69

Když je člověk stárnoucí zedník s poněkud přitroublým kamarádem v jednom z konců světa v severském městečku s několika domy a značně omezeným počtem zákazníků, tanečním sálem místo kostela a s jednou hospodou se spastickým číšníkem, jeho smysl pro rozlišení dobra a zla značně okorá. A když dojde k názoru, že to se stárnoucí manželkou už nemá tu jiskru jako zamlada, snadno dojde k přesvědčení, že ji klidně může nechat zabít…Tahle komedie je pěkně černě syrová, herci patřičně, zcela v duchu severské black noir comedy přehrávají až hanba a kromě toho, že se pobavíte (pokud severským komediím s krutějšími vtípky a značně nekorektními dialogy fandíte), nestrávíte s hlavními hrdiny moc času. Film má značně sympatickou stopáž a i přes občasné blbé dialogy celkem uteče. Dávám pěkných 60%, na stovku to bohužel fakt nebylo… ()

Enšpígl

Filozofující ruský věčně ochlastaný zabiják versus anglicka zabijačka v důchodovém nebo předdůchodvém věku a dva manželské páry, co se rozhodli vyřešit své vztahové krize. Barevnost humoru v tomto firmu je ryzí černá a když čtu v komentářích srovnání s Troškou, říkám si, že tady někdo moc času traví na sluníčku. Prostá a zbytečně nekomplikovaná černohubka dokáže pobavit a své publikum si určitě najde. ()

Georgex

Začínalo to jako fajnová bláznivá komedie, bohužel se to po velmi vtipném, ale také velmi krátkém, úvodu změnilo ve standardní nezáživnou frašku s pár dobrými momenty a absolutně nesympatickými hlavními hrdiny. Naštěstí to čas od času od úplného dna zachraňuje Marcin Dorociński v roli věčně opilého ruského zabijáka. Moje hodnocení 45%. ()