Reklama

Reklama

Černá listina: Vykoupení

(seriál)
  • USA The Blacklist: Redemption
USA, 2017, 5 h 40 min (Minutáž: 41–43 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Tom Keen (Ryan Eggold) je zvyklý pronásledovat zločince a teroristy z Černé listiny, kteří jsou tak nebezpeční, hroziví a ďábelští, že o nich americká vláda nemá ani tušení. Jenže teď musí s některými z nich spojit síly! Toma naverbovala soukromá lukrativní vojenská organizace Halcyon Aegis. Specializuje se na příliš těžké a složité mise, se kterými nechce mít žádná vláda ani nadnárodní korporace raději vůbec nic společného. Její elitní tým je složený z bývalých kriminálníků, co se snaží napravit své minulé zločiny a najít vykoupení. A tak se Tom přidává k šéfce všech operací Susan „Scottie" Hargrave (Famke Janssenová), jež je stejně půvabná jako odvážná a chytrá. Ale musí také spolupracovat se smrtícím zabijákem a svým úhlavním nepřítelem Matiasem Solomonem (Edi Gathegi). Společně se všeho schopnou Nez Rowanovou (Tawny Cypressová) a zručným hackerem Dumontem (Adrian Martinez) bojují na straně dobra, snaží se napravit nebezpečné křivdy, plní zdánlivě nesplnitelné úkoly a při tom doufají, že se jim podaří zachránit vlastní pošramocenou pověst i duši. (TV Prima)

(více)

Recenze (9)

mcamino 

všechny recenze uživatele

Za mě super spin-off, 8 dílů stačilo, klidně mohli udělat v dalších sériích jiné spin-offs na jiné téma. Tahle dějová linka mě zaujala. Mám ale pár výhrad, kvůli kterým musím dát o hvězdu méně: Hlavním problémem pro mě je malé rozvinutí dějové linky, v 8 dílech jsem čekal trochu víc. Navíc se vlastně nevyřešil problém, který Tom jel řešit - proč se octl bez rodičů - , ještě k tomu příběh zůstal otevřený, a popravdě jsem konec na 100% nepochopil. Nicméně, spin-off jsem viděl po shlédnutí 4. série v době, kdy už se vysílá série sedmá. Dostalo se ke mě, že minimálně jeden díl téhle lince bude v páté sérii věnovaný, takže následně možná změním hodnocení, pkud se tyto dějové nesrovnalosti vyřeší. ()

dalia 

všechny recenze uživatele

Vedle vynikajícího Blacklistu je spin off spíše průměrný, i když rozhodně ne špatný. Začátek se celkem slibně rozjel a sliboval zajímavé napětí ve vztahu Toma a Scottie, které však mohlo být ještě více využito. Nejvýraznější postavou vedle Scottie pro mne byl Solomon, kterého jsem v Blacklistu nesnášela, ale zde si mne svými hláškami a cynismem získal. Ostatní byli spíše nevýrazní. Lepší spád pro mne měly první díly, které řešily jednotlivé případy. Postava Toma mi v Blacklistu přišla zajímavá a nosná pouze v 1. sérii, jeho proměna poté, co se tvůrci rozhodli udělat z nájemného chladnokrevného žoldáka milujícího partnera a otce, mi připadala nevěrohodná. Nyní je to v Blacklistu moje nejméně oblíbená postava, ale v Redemption působil sympatičtěji a uvěřitelněji než v původním seriálu. Závěrečný cliffhanger mne překvapil, sice mne potěšilo, že se potvrdilo moje podezření ohledně viny a neviny Tomových rodičů, ale nečekala jsem, že by se počítalo s další sérií, už vzhledem k nízkému ratingu, uvidíme... ()

Reklama

KarKulA 

všechny recenze uživatele

Černou listinu neznám, i když po zhlédnutí tohoto se na ní pravděpodobně podívám. Pro mě vcelku příjemné špionážně-akční překvapení které bavilo a odsejpalo od začátku do konce. Příběh není samozřejmě nikterak hlubokomyslný, zejména první tři díly jsou takové naivnější, nicméně vše vyváží tempo, akce a z mého pohledu sice nesourodé ale dobře fungující postavy (kromě ústřední postavy Toma byla pro mě osobně zajímavá a dobře zahraná postava Solomona). I když s lehce odřenýma ušima tak stále 4* - tendle typ seriálů je zkrátka moje krevní skupina. ()

subic 

všechny recenze uživatele

Tak už to vím, proč tento spin-off je jen v modrých a nedosáhl na červené hodnocení. Díly 1-7 jsou skutečně za 3, poslední pak za 4 frčky. A o co tu jde? Tom Keen do teď neznal své rodiče a najednou se objeví taťka a pak i mamka. Jenže mezi taťkou a mamkou to jaksi profesně vře, rodičové si udělali agentskou agenturu, vedl ji taťka a pak mamka. A teď synáček je v tom jaksi prostředníkem. A navíc vlastně to, oč tu běží, je vězněný tvůrce kvantového počítače. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Béčkovější, v prvních dílech ale akčnější a lepší, než hlavní Blacklist. Věčná škoda, že po prvních třech solidních dílech přišel útlum, ze kterého se seriál nedostal. Jeho ukončení je logický krok. Fanoušci hlavního seriálu budou Vykoupení s Blacklistem srovnávat (a upřednostňovat originál) a pro ostatní jsou lepší a zajímavější seriály. ()

Galerie (252)

Reklama

Reklama