Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Srdceryvný příběh lásky oblíbené Pucciniho opery se skvělým obsazením. Krásná mladá Japonka se zamiluje do amerického námořníka, který si ji však nikdy s sebou do Ameriky neodveze (oficiální text distributora)

Recenze (2)

Drizzt 

všechny recenze uživatele

Francouzské filmové zpracování italské Pucciniho opery Madame Butterfly odehrávající se v Japonsku a s čínskou operní zpěvačkou v hlavní roli. Dějově se jedná o nenaplněnou romanci. Americký důstojník Pinkerton se v Nagasaki ožení s mladou japonskou dívkou Cio-Cio-San, a zatímco ona jej upřímně miluje, pro něj je to pouze milostné dobrodružství. Pinkerton se následně vrací do Ameriky, kde se znovu ožení, a když si chce odvést své ditě z Japonska, tak Cio-Cio-San spáchá seppuku. Roli Cio-Cio-San v tomto filmu si zahrála Ying Huang a film ji proslavil. Není divu, má fantastický hlas. Zde ukázka jedné z nejznámějších árií Un bel di, vedremo ()

Repulsion 

všechny recenze uživatele

Podle mého názoru výborné filmové zpracování mé oblíbené opery. (docela by mě zajímalo, jestli ty „odpady“ jsou od lidí, kteří operu jako žánr prostě nesnášejí :) ). Velmi pozitivně hodnotím skutečnost, že se Mitterrand nehnal po velkých jménem operního světa, ale místo toho dbal na to, aby byly jednotlivé role co nejlépe typově obsazeny. Cože se mu povedlo. A špatně zazpívané rozhodně nejsou. Zvlášť závěrečná árie Cio-Cio San je strhující. Celkové zpracování je svěží, moderně působící, ale držící se původní předlohy bez zbytečných experimentů, což také také hodnotím kladně. ()

Reklama

Galerie (9)

Reklama

Reklama