Zaměstnanci nábytkářského podniku MARS uvítají vzácnou návštěvu najatou hudbou. Jejich vychloubání, jaký by oni sestavili orchestr, je bráno vážně, proto dostanou malý dárek - hudební nástroje pro třicet muzikantů. (oficiální text distributora)

prybka

Absurditu doby 50tých let ukazuje, jak na tehdejší dobu ,vyjímečně zábavný film je z dnešního pohledu nekoukatelný. Tento film byl ve své době vyjímečný tím, že po jeho shlédnutí "nebolely ruce". To, co tehdy byla uvolněná zábava, dnes navzdory vynikajícím hercům působí uměle, jako celý takzvaný socialistický realismus. Jedinou hodnotou tohoto filmu je tedy směřování, nikoli to, kam dospěl. ()

PavelKral

Nechutná budovatelská agitka... *Vůbec nechápu, proč zde obsadili Oldřicha Nového - možná jej chtěli potrestat či diskreditovat za jeho předválečnou činnost v divadle a u filmu, kdy představoval výlučně zástupce buržoazní třídy, či muže z lepší společnosti.* Dokonce mu ani nedovolili upravit jeho účes do bezvadné podoby seladona, kterého od něj diváci automaticky očekávají... Místo toho vzhled typického aparátčíka - funkcionáře! Ještě štěstí, že slovo "soudruh" musel vysloviti jenom asi 2x, zatím co ostatní s každým druhým nádechem. Litoval jsem jej jako člověka, i jako herce. Kdy jsem Oldřicha Nového ale opravdu litoval, bylo při závěrečném defilé v holinách - prsačkách - po pás a baretem na hlavě... Scénář stojí za hovno - ve 3/4 došly nápady, režie snad dobrá, výkony celkem uvěřitelné. Za tři, jenom ze soucitu k "mému" Oldřichovi Novému. Ale přátelé, všimli jste si, jak si Oldřich Nový postěžoval na společenské a politické poměry v ČSR? Někde okolo začátku lítostivě sděluje Aleně Vránové...... "Já vím… Vím, že jsem jenom zrnko kávy… Doba mě... Doba mě rozemlela…" ()

El_Koko

Ufoporno z budovatelskych dilen plnych inovatoru... Dve hvezdy za vzdy noblesniho Oldricha Noveho,ktery svym vykonem film pozveda. Marvan jakozto zovialni odborar a udernik znovu prokazuje pruznost sve patere. A nejvetsi chudak ze vsech je Werich,jeho sebeironizace me bolela za nej. ()

Edge_666 odpad!

To nejhorší, co Oldřich Nový natočil. Odporné podlézání masovému vrahovi Gottwaldovi, odporná hudba, odporný herecký výkon. 0% ()

Redyx1

Komunistická fraška,ale v 50.letech holt herci co chtěli hrát, museli točit i takovéto nesmysly.Nicméně herecké výkony hlavních protagonistů,  jsou v rámci možností v pořádku. ()

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015