Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)
USA, 2019, 130 min

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

Flory14

Třetí letošní Marvelovka. Po zklamání u Cap. Marvel a nadšení u očekáváného Endgame, visel nad Spidermanem velký otazník. Naštěstí všechny mé otázky byly zodpovězeny a to kladně! Film střílí odkazy na celé MCU stejně, jako Spidey svoje pavučiny. Tom Holland s každým filmem herecky roste. Má oblíbenkyně Zendaya dostala zase o něco víc prostoru a byl jsem za to moc rád. Je vidět, že stejně jako u Toma její herecká hvězda stále stoupá. Když jsme u herců, tak nesmíme zapomenout na hvězdu celého filmu a to Jake Gyllenhaal! Ukazuje tu, že je to herec první kategorie a role Mysteria si užívá každým coulem. Samotný Mysterio je skvělý a snad nebudu moc spoilerovat, když vychválím naprosto geniální scénu jeho prvního souboje se Spidermanem. Byla to naprostá paráda, hltal jsem každý záběr, tady se filmaři fakt vyznamenali a hlavně díky tomuto fightu dávám pět hvězd. Film opět skvěle pracuje nejen se Spidermanem, ale hlavně s Peterem Parkerem. Jako náctiletý kluk se připletl do velkých her a sám řeší otázku, zda toho chce být součástí... Marvel zde krásně uzavřel jeho příběh s Tonym a já scénu, kdy přebírá žezlo a stává se novým "Iron Manem", sežral i s talířem. U marvelu se poslední dobou stává, že filmy překypují humorem, kolikrát na úkor vážných scén, zde ale nikoliv. Né, že by tu humor nebyl, to ne, naopak je tu skvělý, je ho tu ale akorát a po delší době trochu zkrocený, což uznávám. Oproti prvnímu dílu, tu Spidermanovi akční scény srší originalitou a využívají se naplno. Prakticky nemám tomuto filmu co velkého vytknout, pokud sledujete MCU, budete to žrát, ale i nefanoušky to bude dost bavit, hlavně ústřední dvojice. Doufám, že cestu Petera budeme sledovat i nadále. Jeho pomalý, sympatický a přirozený vývoj mě baví, doufám, že to bude první MCU postava, která neskončí jen u trilogie. Pro komiksového fanouška a supportera Gyllenhaala jasných pět hvězd! ()

misbos

Marvel Boredom Infestation - aneb - balkanizace Alp, debilizace (pokračující) Furyho, a kastrace protagonisty, anagonisty, všech okolo, příběhu, řemeslný stránky... Marvel už docela otevřeně hraje na to, že ať natočí srágoru sebevětší, lidi na to přijou (a jak rychlej je to sešup!)... já mu po týhle 1000x převařený fusekli dávám poslední šanci. Jestli takhle podělaj další film, moje prachy už neuviděj. Dvě jsou za sem tam povedenej fórek. ()

NiaWolf

*Minor spoilers* Upřímně bych spíše dala 3+1/2 hvězdičky, ale co už. Líbilo se mi moderní pojetí Mysteria, jehož schopnosti dokázali dobře napasovat do (lehce futuristické) současnosti. Takže i chlap s akvárkem na hlavě dokáže zaujmout. Body navíc bych dala za vyobrazení „jiné dimenze“, která byla vážně působivá a něco podobného bych jednou ráda viděla i u DC. Další kladné body si film u mě získal za obsazení starších tváří a hlavně za jistého chlapíka, co měl se Spider-Manem už dříve co dočinění ;). Tyhle všech kladných věcí se ale dočkáte až v druhé polovině filmu. Nejdříve budete muset přetrpět nudnou první hodinu, kde se jen kecá a kecá... A vy už tak nějak začnete tušit, že zápletka bude podobná jako v prvním Spider-Manovi (2017). Bohužel je to jako hodně slabý roadtrip pro náctileté, takže se hlavně řeší čumění do mobilu a první lásky. Zív! Jinak určitě doporučuji zkouknout obě potitulkové scény. Konečně se vrací doba, kdy potitulkáče jsou opět velmi podstatné pro další filmy. ()

RoneXxXD

Spider-Man má ve filmech zajímavou superschopnost a to že každý druhý díl v sérii je strašně parádní. Tenhle film se povedl,rozhodně je o nějakých 150% lepší a zábavnější než Homecoming,který přiznejme si si na rovinu byl průměr. Pokud máte rádi IronMana tak zde budete nadšení jak je krásné propojen s celou jeho trilogii resp. nejvíc s Iron Man 1. Lokace,která zde byly bylo krásné jak si s nimi štáb pohráli tak,aby to bylo svým způsobem jiné. Rozhodně úsměvné,ale bylo že Praha spolu s Londýnem ve filmu zaujímala nejdelší stopáž a rozhodně fajn bylo vidět že konečně režiséři přišli na to že máme češtinu a nesnažili se aby to vypadalo že vše je napsáno v angličtině a každý mluví anglicky. Mysterio v roli Jake Gyllenhala byl parádní,ale čekal jsem že si s tím víc zašpásujou a nějak pozmění chování. Tom Holland rozhodně potvrdil že spolu s Tobeym budou zapsáni jako nejlepší představitelé. Samozřejmě i sexy Marisa Tomei a Jonem byly dobří. Ovšem našli se zde menší výtky....scénář je takový že nikoho neurazí ani nenadchne tudíž nic světa bornýho,místy velmi trapné momentky,nic moc akce a nudný závěrečný souboj kde určitou část to byla fakt nuda to sledovat a je velká škoda že si s tím neprohráli víc (např aby dotyčný pocítil vlastní medicínu) a udělali z toho klasický "dostane na frak" jen tak. Je zajímavé že tenhle film je dosti podobný vizi od Ramiho plánů na další filmy tudíž tak u Ramiho tak i třetí díl tohohle bude dosti vyvrcholený. Verdikt : Celkově je film moc fajn a vidět že smrt Iron Mana má na svět vliv a hlavně na spider-manovi což vlastně dává samotnému charakteru větší sympatie. Halucinoidní scény byly parádní a humor vcelku ušel. Každopádně doporučuji zůstat na všechny potitulkový scény bude to mít bezesporu vliv na další filmy takže to svým způsobem vyvrcholí jako ve Spider-Man 3 jak jsem již psal. 75%,4* doporučuji. ()

PanMaur

Za mě jednoznačně krok dopředu. Děj filmu a jeho tempo je skvělé. Ovšem naprosto dechberoucí jsou vizuální efekty nebo triky či jak to chce kdo nazvat. Klobouk dolů před tvůrci. ()

FanKalEl

Najlepšie filmovo spracovaný pavúči muž? Bezpochybne po prvých dvoch dieloch od Sama Raimiho z 2004. Síce sa to nieslo z malej časti v duchu teenegerskej telenovely, medzi mladými to fungovalo a jednoducho vedelo odľahčiť svojou zábavnosťou. Čo by som tiež mohol pochváliť je časť v nemecku kde je spidey zamotaný v ilúziach mystéria. Tá scéna bol komiks v pohybe nevýdaného rozmeru. Celkovo pre mňa prekvapenie s pár chybičkami ktoré sa dajú ľahko odpustiť. (86%) ()

odmocnina

Pozreté len kvôli pánovi Gyllenhaalovi alias Mysterio. Výlet do Európy a odznenie slovenskej pesničky počas výletu v Rakúsku ma potešilo, návšteva Prahy takisto. Ale chýbalo mi tam viac akčnosti, to je asi také malé mínus (pretože asi na 2 minúty som v kine zaspala :D). Nový Spidey nie je môj šálok kávy, odzačiatku mi tam Holland vadí. Ale sám Stan Lee povedal, že ho Holland vystihuje, preto sa budem jeho slov držať a nebude to nijako ovplyvňovať moje hodnotenie. 4* ()

geek.ondra

Milá blockbusterová jízda s opět parádním záporákem, neurážející romantickou linkou a obstojnou akcí. Škoda jen že Watts opět není stoprocentní a film se neubrání několika hluchým a dosti nudným pasážím. Jinak ale uspokojující popcornovka. 6/10 ()

Dimo

Kupodivu (!) celkem sledovatelný film, zábavný, Toma z Hollandska nechcete zabít, příjemný pomrknutí na český lokace, Gyllenhaal poutavým záporákem, takže vlastně celkem fajn překvpáko a to jsem ani neviděl předchozí "Domůchoď". 70% ()

Sentax

Nie často druhý diel prekoná ten prvý, no tu sa to podarilo. Tom Holland sa narodil pre túto rolu a je najlepším Spider-manom akého nám zatiaľ filmové plátna ponúkli. Celý film je poprepretlaný odkazmi na Tonyho a Peter sa tak nejak nevie rozhodnúť, či chce vôbec zachraňovať svet alebo si radšej užívať život s kamarátmi. Lenže ako to chodí, s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť. A tak sa Peter, či chce alebo nechce musí vysporiadať s Mysteriom - záporákom, ktorý nám toho mohol ponúknuť oveľa viac. Ktovie, možno nabudúce? Vo Far from Home je všetkého viac. Viac akcie, viac humoru, viac priestoru pre vedľajšie postavy, viac romantiky, viac oblekov (Night Monkey :D), viac Happyho, proste viac všetkého .Najlepšia scéna je jednoznačne keď Mysterio chytí Spider-mana do svojich ilúzií. A čo sa týka potitulkových scén, tak takto veľmi natešený na ďalší diel som ešte nebol. ()

dalziel

Na môj vkus priveľa digitálneho bordelu,ale nakoľko si to scenár priam vyžadoval beriem svoju námietku späť. ()

rublik05

Po ne moc povedeném prvním dílu jsem raději od druhého pokračování Spider-Mana moc neočekával. Musím však uznat, že jsem byl velmi mile překvapen. Zpočátku se film vcelku vlekl, nicméně díky nápadu s cestováním po Evropě a neustálá změna natáčecích lokací film neuvěřitelně nakopl. Již první záběry z naší krásné matičky Prahy působily doslova jako balzám na mou vlasteneckou duši. Celkově si tvůrci napříč Evropou vybrali nádherné lokace. Herecké obsazení zůstává víceméně stejné, objeví se pouze nová postava v podání skvělého Jakea Gyllenhaala. Chemie mezi teenagery působí opět skvěle, herci působí velmi přirozeným dojmem. Musím pochválit i humor, o který zde vůbec není nouze. Dále je snímek doslova napěchovaný různými akčními scénami, které jsou velmi dobře natočené a mají pořádné grády. Příběh mě osobně velmi zaujal, není sice nijak extra složitý ani nenabízí nějaké nové dějové schéma, přesto mě zaujal zejména díky různým hi-tec věcičkám či hrátkami s iluzí. V tomto ohledu mě snímek velmi mile překvapil a dá se říct, že i bavil. Trochu mi přišlo líto lehce nevyužitého potenciálu nového padoucha. I tak je Spider-Man: Daleko od domova velmi zdařilá teen marvelovka, která jistě potěší nejen mladší, ale i starší publikum. 7/10. ()

bararich8

Ucházející pokračování ve verzi pro děti, nebo pokud máte alespoň rádi pubertální vtípky. Hrdinů tu tentokrát mnoho neuvidíme a Nick Fury se tu mnoho neukázal. Rozhodně potěší evropské lokace, kde si i Praha střihla dost scén. Akce je díky dronům a iluzím poměrně zajímavá a rozhodně nenudí. Jen už jsem prostě zvyklí na větší temnotu než tohle dětské pobíhání. Slabší 4* ()

Plechpetr

No, od Mysteria jsem čekal trošku něco jiného - lepšího. I tenhle Spider-man vede klasickou marvelovskou komediální taškařici a není se tedy čemu divit, že sklízí i další úspěchy u diváků. Ani mě tenhle díl nějak moc nevadil, ale já jsme prostě fanoušek spíš původního Spider-mana. ()

Torgal

Posun k teenagerskému blbnutiu na tripe po Európe je pre mňa vítaná zmena. Po osudových Avengers, kde sa bojuje o osud vesmíru, sú trampoty mladíka čo chce len zbaliť dievča svojich snov veľmi osviežujúce. Zápletka s Mysteriom potom pôsobí takmer nadbytočne a je cítiť, že superhrdinská príbehová linka hrá len druhé husle - oproti iným Marvelovkám je chudobná a budí dojem, že je tu v podstate z povinnosti aby mal Peter Parker dôvod navliecť sa do kostýmu Spidermana. Tým nevravím, že nemá čo ponúknuť, naopak Mysteriove hry s realitou sú veľmi pôsobivé (ale tiež ďaleko za hranicami technických možností). Celkovo som s týmto novým uchopením Spidermana veľmi spokojný, o level lepšie ako prvý diel. 8/10 PS: V živote by ma nenapadlo, že v marvelovke budem počuť spievať Marcelu Laiferovú, no stalo sa :-) ()

Ewík

Vtipná podivaná s trefnými hláškami a momenty. Záporák podle mě nic moc, ale nebyl úplně nejhorší. Zendayu miluju od zhlédnutí Euphorie (tady je to samozřejmě jiná role, ale její kukuč je sympatický), ale asistentka Furyho mi zvedá chlupy vzadu na krku. Nějak mi do její role prostě nesedí. Celkově pohodová podívaná na víkendové odpočívání nebo trávení času v letadle B-) ()

aR3Zz

Velmi neotřele a chytře pojatá pavoučí akce. Tentokrát žádní nepřátelé z vesmíru a nadpřirození protivníci. Zápletka se vyvíjí zcela jiným a pro mě překvapivým směrem. Zlom v polovině filmu naopak očekávat lze. Přesto nápad oceňuji. A náctiletí hrdinové mě bavili. No a mezititulkový závěr? Super, byť teď už vím, že jen zadělal na další díl. 85% ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu