Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Ratemus

To by právě bylo, nemusel z toho vzniknout takový klišé film, přitom když se člověk koukne na jednotlivé scény na youtubku bez návaznosti, tak to vypadá dobře.

Sigebert

To by bylo skvělé propojení SSq a ligy skrze Pixelwolfa... škoda..jinak Ayer má točit sirény, tedy zatím to tak vypadá

Sigebert (hodnocení, recenze)

Tak David Ayer se rozpovídal na Twiteru, že Steppenwolf měl být hlavním záporákem pro Suicide Squad. Enchantress měla být pod vlivem Mother Boxu a řadový fighty měli být s paradémony.

Sigebert

To je naprostá pravda. A tyto filmy jsou speciální právě v tom, že u nich za normálních podmínek není potřeba postavy dlouze představovat, neboť jsou již známé. Ve světě, u nás ještě ne. Nakonec, kdo nečetl komiksy, tak ani neví, jaké koláče peče Harley Quinn. Jiní dělají s tvarohem nebo švestkami, ona s pozemní minou. Nebo proč je její cela ve filmu tolik zabezpečená. Pochopit správně onen film bez znalosti komiksů, alespoň těch, co jsou vydány v Češtině, to je obtížné.

Ratemus

Je to tak :D a nedá se říct že zrovna úspěšnej. Takže pokud se fakt tyto filmy nepovedou, nebudou ho mít Warneři ani potom :D

Sigebert

Ale to platí i o Dceu filmech vždyť ti kašpaři woodsman a hrdygay jsou učebnicové příklady tuposti o které píšeš...a kdyby nebyly warneři tupci mohli mít svůj svět dceu před MCU... aktuální dceu je již třetí pokus

Králíček

A tady se dostáváme k finálnímu problému. Spousta lidí, kteří chodí na komiksové filmy, nikdy komiks nečetl. Jde hlavně o to, že tohle peklo rozpoutal MCU. Alespoň takhle to vnímám já. Všichni jsou fanoušci Marvelu a nečetl ani jeden komiks od. DC je pak dosti nepochopeno, protože filmy nejsou kdovíjaké a finální charakteristika a příběh absolutně uniká.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Králíček

Ratemus

Vlastně se Supermanem už několikrát bojovala a zvítězila nad ním, jenže to byla ta pravá Harley Quinn, ta ve filmu je něco jiného, takže je to absurdní, to máš pravdu. A jak zvítězila nad Supermanem, nebo dokonce celou Trinity najednou, to prozrazovat nebudu, zkazil bych to těm, kdo to neznají. A není jediná, Deathstroke, co má podobné schopnosti jako skutečná Harley Quinn, něco podobného udělal v Teen Titans, jenže to jsou mladí, ne až tak zkušení hrdinové, a dostal je po jednom. To se líbí zase mně, když umí udělat skutečně dobře vymyšlenou akci. A s tím Darkseidem, to bych hodně předbíhal, ale řekněme, že Apokolips na Harley Quinn už čeká.

Králíček

No, už jednička byla absurdní od počátečního proslovu Amandy...koho nasadíme na dalšího Supermana kdyby byl zlej, no přece Harley s pálkou...bych se ani nedivil kdyby do dvojky.jalo padoucha proti ní dali Darkseida... obrazně řečeno.. naštěstí možná bude točit Gunn tak to snad bude stát za to...to je to jediné proč mě film zajímá

Ratemus

Zajímalo by mne jak asi ty filmy budou vypadat. Harley Quinn bojovala skoro s každým, s Batmanem, se Supermanem, s Ligou, s Trinity, s velkým žralokem v moři, s Killer Crokem, i s ďábly v pekle, ale když bych si měl představit její film, tak by byl spíše jako Kurýr z roku 2002, automobilové honičky, přestřelky, výbuchy, ne jako ty velkofilmy se Supermanem, co je tam spousta mimozemšťanů, hrdinové létají a podobně. Létajících hrdinek je v jejích komiksech dost, ale ty se ona spíše snaží dostat do postele. Tím chci říci, aby to nakonec nezkazili. Nemusím mít v tomto pravdu, ale podle mého názoru stavěli film Sebevražedný oddíl 1 moc na speciálních efektech a málo na opravdu dobrém ději, a to ke škodě věci.

Králíček

Jako postava je populární jinak by s nebylo naplánování pět filmů oproti např Supermanovi Batmanovi a dalším hlavním postavám Ligy...prostě to nechápu

Ratemus

Takže jim asi nebudeš kupovat knížky s mladou Harley Quinn. U nás jich vyšlo asi pět, a ve světě, to bych ani nespočítal.

Ratemus

Víš to určitě? Právě ona je na tom v tomto ohledu nejhůře. Byla v jediném hraném filmu a tahle její klasická verze měla velkou roli  v jednom animovaném. Proti ostatním postavám je to nic.

Sigebert

Přesně tak. Ty komiksy, Sebevražedný oddíl i Harley Quinn, by si diváci měli přečíst před filmem, protože do filmu se vejde děj, ale ne už tolik motivace postav a podobné věci, zkrátka přečíst si to je lepší. U tohoto konkrétního filmu, někdy je to zase naopak, že raději nečíst předlohu vůbec. Komiks i film se v něčem liší, avšak ne zase tolik moc. Sestava ve filmu je spíše ta ze Znovuzrození, v Sebevražedném oddílu lidé opravdu umírají, a občas i někoho propustí, tudíž se to střídá, ale základní trojice, tedy Harley Quinn, Deadshot, Wallerová zůstává.

Sigebert (hodnocení, recenze)

Tak ten komiks je zajímavý především kvůli složení postav. Myslím, že s lepším scénářem má velké šance aj film. Nicméně souhlasím, že by bylo lepší nejdříve solovky postav ligy. Harley je v současnosti oblíbená dost i v komiksech.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Králíček

Králíček

Já přijdu domů z práce a starám se o mimino a pak úkoly do školy s tou starší...já hlavně nečtu on-line takže co si chci přečíst to si koupím. Takže fakt nechci platit za něco co mě nezajímá...její solovky a celkově týmovky s ní mě prostě neberou takže když se objeví v nějakém Batmanovi tak se nedá nic dělat nějak to zkousnu a většinou mi nevadí třeba můj temný princ...

na příspěvěk reagoval Sigebert, Králíček

Ratemus

Samozřejmě, když se ti tento druh komiksů jako Deadpool nebo Lobo nelíbí, tak to nevadí, ne každému se musí vše líbit. Jinak bych ti doporučil přečíst si díl Červené maso, ten je právě dost takovéhoto druhu, avšak v tomto případě by to nemělo smysl. Jsou to spíše komiksy pro lidi, co přijdou domů z práce a chtějí se odreagovat.

Ratemus

Na ně nedej. Jako u všeho je to otázka módy, za několik let třeba budou psát zase opak. Ale ani já moc nemusím Deadpoola, a Lobo, no jak kdy. A komiksy už také moc něčtu, ne jako dříve. Třeba Zaklínače, toho ještě, ale i z toho se mi líbil až poslední, Prokletí vran, ovšem ten mi připadal perfektní. Deathstroke má některé pěkné díly, ale zbytek bych vyjádřil asi takto, měl zůstat jako záporná postava v jiných komiksech, jako hlavní postava je nedobrý. Green Lantern, to je něco jiného, ten není špatný.

Králíček

Hm..co tak čtu na comicsdb tak právě jak Harley tak sebevražedný oddíl nejsou moc dobré, mě to nenadchlo a zrovna tento typ postav jako je Harley, Deadpool, Lobo fakt nemusím...já ze znovuzrození četl několik sérií ale už mě to nebaví snad kromě Lanterna, Deathstroka jsem to přestal číst a to jsem četl těch sérii celkem hodně...teď už to nečtu skoro vůbec

Ratemus

Znovuzrození se mi líbí tak napůl. Green Arrow , původní, nemyslím Arrow, nebyl nikdy můj oblíbenec, ale někomu se určitě líbit bude, to ano. Stejně i Flash. Batman, to jak který díl, něco se mi líbí, něco ne. U Wonder Woman se mi líbí ta kresba, příběh už tak ne. Úplně jiných počátků jsem zažil už hodně, takže mne to tak nějak už nebere, spíš mi to vadí, když řeknou, že to předtím byla lež, a že to bylo zase jinak. To mám rád na Harley Quinn a Sebevražedném oddílu, že udělali jenom normální změny, nezačali od začátku. Wallerová je tlustá, místo Kingsharka je Killer Croc, a snad i něco dalšího, a mají tam plukovníka Flagga, ale jinak to běží dál. A za ty léta mi nějak normální DC hrdinové zevšedněli. Já je v devadesátých letech měl moc rád, teď už tak ne. Když běžely ty kreslené seriály, ještě ten starý Superman, snad z padesátých nebo šedesátých let, jak to mělo v epizodě tři části, dva Superman a mezi nimi Superboy. Nebo Batman, od Diniho, jeden seriál ze začátku devadesátých let a jeden trochu novější, ale ne o moc. Z té doby mi zůstala jenom obliba Harley Quinn, ta byla tenkrát padouch, ale takový, že se Batman nestačil divit. Dokázala nad ním vyzrát, byla ještě lepší než Joker, epizody jako Harlequinade, to je perfektní. A úplně jakoby z té televize vyskakovala, jako když by byla živý člověk mezi kreslenými postavičkami. A toto si zachovala i ve Znovuzrození. A to mám rád. V Sebevražedném oddílu je padouch, občas přímo potvora, vyvolá vězeňskou vzpouru aby mohla utéct nebo zajme Wallerovou, prostě padoušské věci, ale přitom dělá i ty správné, vůbec není černobílá. A bojuje, zabíjí padouchy, ty špatné padouchy, hodně akce tam je, ale přitom ukazuje i svou lidskost. V Harley Quinn je "hodná", ale zabije klidně spoutaného člověka, přičemž pronese vtipnou hlášku, a dělá takové ztřeštěnosti, že bych o tom psal dlouho. Zabíjí zombie, zabíjí kanibaly, zabíjí tajné agenty, a přiznává, že se jí to líbí, a přitom je tak sladká, hlavně když se mazlí se svými zvířátky nebo když je s Poison Ivy či když flirtuje s jinou ženou, ona je učiněný Casanova. Takže vlastně z celého Znovuzrození se mi líbí dvě řady, Harley Quinn a Sebevražedný oddíl. Ne každý díl úplně stejně jako jiný, ale tyhle dvě řady jsou pro mne nejlepší. To mluvím jenom za sebe, nechci pohanět ostatní řady Znovuzrození. Určitě se to bude spoustě lidí líbit, neříkám že ne.

Králíček

Můj temný princ ovšem není ani znovuzrození ani New 52 a teď ještě vyjde Batman Já jsem Bane...a jak se ti líbí vůbec tyto série že znovuzrození?

Králíček (hodnocení, recenze)

Když už jsem to psal u Aquamana, tak to ve zkratce připomenu i zde. I když někteří diskutují tady i tam, ale pro ty ostatní. Sebevražedný oddíl je komiksová série, vydávaná i v České republice, začíná knihou Kopanec do zubů. Příští týden vyjde Liga spravedlnosti vs. Sebevražedný oddíl. Mimo Sebevražedného oddílu vychází dokonce i samostatná série Harley Quinn. Harley Quinn i Sebevražedný oddíl jsou rozděleny na řady New52 a Znovuzrození, ze Znovuzrození právě vyšlo Červené maso. Joker s Harley Quinn jsou běžní padouši v knihách o Batmanovi, naposledy vyšlo Můj temný princ.

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)