Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Diskuze

Ratemus

Jinak zapomněl jsem říct jednak, že na Engame bylo pár věcí, co bych vytkl, za to na Dark Phoenix si na nic nevzpomínám, a jednak, že jediné komiksy které jsem kdy četl, byly všechny s Dark Phoenxi sága. :D

Darren98

Ok... Mimochodem komiksové X-Meny bude psát Jonathan Hickman, autor Avengers, Infinity ale také East of west...má to být nový další event obrovských rozměrů

na příspěvěk reagoval Darren98

Ratemus

Hele nesmíš to brát zas tak důležitě to hodnocení zde. Některé filmy mám možná hodnocené z dob kdy jiné nebyli a nemohl sem to srovnat. Takže dnes bych třeba u některých hvězdu přidal nebo ubral. Ale ano MOS, Aquaman a Wonder Woman je pro mě větší srdcovka než komplet MCU, ale zase v MCU je dost filmů, které mám rád a rád si je někdy pustím znova. Ale je tam taky pár filmů které se mi nelíbily vůbec. To u DCEU není ale těch je málo takže to se nedá jentak srovnávat.

Ratemus

Engame je velkofilm/blockbuster/epický/mega/vysokorozpočtový, a tamní nástup odpovídal tomu, navíc já nevím jestli jsem mluvil i o nástupu, cílil jsem ten názor na tu bitvu po větě "Avengers...Assemble!". Takže nesmíš čekat že bude v Dark Phoenix poslední bitva v tomto stylu, ale něco na ten způsob že kvalita poráží kvantitu, že nejsou scény účinné velikostí, ale tou režií. Něco jako že ne Michael Bay Transformers 4, ale Michael Bay Skála, tak bych to asi popsal. :D

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Ratemus

Není. Minimálně pro tebe ne (podle toho, že Endgame vnímáš jako já). Sice absolutně nedokážu pobrat, že cokoliv z toho filmu mohlo pro někoho překonat Assemble, ale chápu, že se to někomu opravdu stalo - čiki nelže.

Ratemus

Tak abych řekl pravdu tak i souboj x menů proti Phoenix je pro mě mnohem lepší než finální bitva v Endgame.

na příspěvěk reagoval Nevka

Lares4

Tak ono se nesmí zapomínat na rozdíl že Endgame je finální jako mega uzavření ságy/arku (které mi rušilo že vyjde ještě hodně dalších filmů), a Dark Phoenix je finální jakože je naposled vidíme v menším ději/filmu. Mně přijde že Dark Phoenix nám jako kdyby dává scény, co jsme ještě z toho všeho úžasného neviděli v těch předchozích filmech. Jinak rozhodně, rozhodně lepší než F4, to jednoduše špatný film (ty původní dva mě průměrně baví), a za mě jasně lepší než Liga Spravedlnosti. Shazama jsem neviděl. :D

Lares4

Je to trochu zvláštní říct že máš raději Dceu který má sedm filmů a líbily se ti tři oproti MCU který jich má 22 a jistě se ti líbilo více než tři... MCU má větší výběr...ale chápu jak to asi myslíš...ovšem vem si hrdehomarvelaka ten dal sedmi filmům MCU pět hvězd(stejný počet filmů co má Dceu), šesti filmům čtyři hvězdy ale pořád na to nadává

na příspěvěk reagoval Lares4

Lares4 , Darren98

Chcete mi říct že v Dark Phoenix je nějaká bojová scéna s nástupem hrdinů lepší než v závěru bitva v Endgame? Lepší než nástup hrdinů v Endgame atd? Tak to se těším...já mám taky rád jak mcu tak xcu vše má nějakou svou tvář a i když se mi některé filmy nelíbí tak se prostě nedá nic dělat... mně se Endgame líbí hrozně moc, hodnotím ji velmi kladně a na Dark Phoenix se hrozně těším protože prostě xcu a Dark Phoenix saga je úžasný komiks...takže se nechám překvapit...ale jak říkám mně se třeba ani trochu nelíbil Shazam ale Hellboy zase ano... uvidím

na příspěvěk reagoval Lares4, Nevka, Darren98

Darren98

No vidíš já mám nejraději DCEU pak XCU a nakonec MCU. Ale třeba Infinity war se ki fakt líbil ale Endgame bylo zklamání. Z DCEU mám nejraději sólovky Aquaman, Wonder Woman a Man of Steel a z XCU nejraději První třídu, Deadpoola 1 a Logana.

Lares4

Na Dark Phoenix se mi právě líbilo, že i když jsem byl zmatený jestli je to slabší film, byl jsem si naprosto jistý, že finální akce se mi líbila mnohem víc než v Endgame. :D Ty první části u obou filmů co mají budovat vážnou emotivní atmosféru mi přišli shodně dobré (ale Ant-Manovo objevení po pěti letech je moje oblíbená scéna z Endgame, takže ten tomu pomohl :D). No Endgame má akorát navíc prostřední část kde se nejvíc děje. Je mi jasné že víc lidí přijme Endgame, stejně jako má většina lidí radši Avengers filmy než X-Men filmy. Já mám rád všechny tři ságy (DCEU, MCU, XCU), kde MCU nejméně a X-Meny nejvíce, na Dark Phoenix jsem se vždy těšil víc než na Endgame. Endgame potřebuji vidět znovu a Dark Phoenix je moc čerstvý zážitek, myslím že Endgame patří k nejlepšímu u MCU a Dark Phoenix je slabší než První Třída a Budoucí Minulost, ale Dark Phoenix hodnotím momentálně lépe než Endgame, nicméně jsou to obojí filmy co hodnotím výborně. :D

na příspěvěk reagoval Lares4, Ratemus

Ratemus

Aha tak uvidíš sám jak ti to sedne. Mě tam vadilo jen pár věcí ale myslím že jako finální díl to bylo pěkný. Zvláště pokud neočekáváš nic mega. To pomohlo třeba mě, že sem čekal zklamání po těch recenzích ale ono ne.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Darren98

Ratemus

Tak F4 se mi nelíbila ani původní verze ani ta nová. Shazam byl pro mě průměr co neurazí ale ani nenadchne. Na Lize mi vadilo pár věcí ale zase mi to utíkalo a nenudil jsem se. No A Dark phoenix mi utíkal, nenudil sem se ale úplně bez chyby to také nebylo.

Lares4

Pro mě byl právě X-Men: Dark Phoenix první film, který mi uběhl rychle jako půl hodina, zatímco od ostatních jsem o něčem takovém slyšel pořád u posledních dvou Avengers. :D Jinak, jsem asi jediný, komu mimozemští záporáci nepřišli v ničem špatní. xDD

na příspěvěk reagoval Lares4

Lares4 (hodnocení, recenze)

Tak mám kino také za sebou a musím říct, že sem čekal větší katastrofu. Asi to je také tím, že sem pročítal před shlédnutím všemožně negativní recenze, tudíž sem od toho příliš nečekal. Ale jako opětovné zklamání, které sem měl z Endgame se naštěstí nedostavilo. Já se nenudil. Ano má to spoustu hluchých mist, jako třeba za mimozemská invaze, která mohla být trochu lépe vysvětlena. Ale prostě ten čas v kině mi utíkal poměrně rychle, ne jako u Endgame kdy sem neustále koukal na hodinky. Takže já sem byl relativně spokojen. Řekl bych, že je to stejně dobré jako Apokalypsa. Čili Topka to není ale průser také ne. Samozřejmě je to můj pohled na věc.

na příspěvěk reagoval Darren98

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu