Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Diskuze

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Jinak vychází (zatím byl zkušební prodej) Spideyho série (ve stylu NHM, UKK a DCKK). Stejným způsobem se měl testovat ještě Deadpool a X-Meni, ale nevím, jestli na to dojde.

Ratemus (hodnocení, recenze)

Darren98

Zanedlouho u nás vyjdou ovšem dva xmenovske komiksy, Old man Logan což doporučuji, je to násilné, akční, brutální a krvavé. Druhý je série X-Men od whedona, povedená série jen na čtyři knihy

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Ratemus

U tebe jsem měl ale pocit, že ty příběhy a postavy znáš velmi dobře z komiksů, že asi budeš ten znalec původní předlohy. :D

Ratemus

Asi tě zklamu, ale já jsem ten filmový; ke komiksům o Dark Phoenix jsem se dostal náhodou, protože jsme měli komplet jako knížku v knihovně, ještě se Spider-Manem a Hulkem, ale X-Meni jsou moje nejoblíbenější filmová série, takže tu o nich jsem si přečetl. :D Jako já mám rád komiksy, jen jsem neměl moc možností se k nim dostat. A ještě jsem měl tak tři nějaké časopisy o Spider-Manovi, ale dohromady jsem vlastně viděl více příběhů v manze než v komiksech, ale to těch je taky minimum.

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Mě se Hellboy líbil... Tak si udělej nazor sam. Jak se říká, proc nebyt sklaman dopředu.. když se můžeš sklamat sam osobně. :) Ale, posledních asi 10min je hodně dobrych, to uznavam. 8)

Ratemus (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Já chodím na všechny komiksovky, líbil.se mi i Hellboy a taky Apocalypse takže tak... nemám velká očekávání a nepatřim mezi ty kokoty co hodnotí filmy které neviděli, vidět to chci takže půjdu... uvidíme

na příspěvěk reagoval Prometheus69, Prometheus69

woodsman

xDDD no já na tebe taky narazil až teď. Za ten sloh to moc děkuji. :D Já měl dřív snad u každého mého oblíbeného filmu takový sloh, ale nakonec jsem si řekl že je zestručním, jen to Dawn of Justice nechám, když to je/byl takhle kontroverzní film. :D

woodsman (hodnocení, recenze)

Darren98

jakto ze ta az teraz vidim na csfd kde si sa schovaval :D akurát sa divam na tvoj komentar k BvS to si precitam az vecer to je hotovi epicky sloh :D

hrdybuzik

No já jsem jeden z těch co mají rádi oboje a nekopou :DD, ale Marvel je natolik oblíbený že mu podle mě kopání tak neuškodí, za to kopání do DCEU mě občas dost mrzí.

Lares4

No spíš se mi líbilo že se sešli ti, co se jim Dark Phoenix líbil víc než Endgame, a taky podle profilovych obrázků připomínáme ty tři superhrdiny. :D i když kdybych měl na profilovce Muže z Oceli, bylo by to top, jak seskupení proti Doomsdayovi, kdyby Doomsday byl názor že Endgame je lepší. :D

woodsman

Právě že jsem ti na tvou otázku chtěl jen napsat #ReleaseTheSnyderCut :D, protože ty filmu k tomu tak hezky směřovaly. Muž z Oceli mě nejdřív zklamal protože jsem očekával příběh jak v tom původním, ale lepší. No a od druhého zhlédnutí mám ten film radši a radši. :D BvS, když vezmeme Ultimate Edition, tak to ještě studio vůbec nezničilo, to byl čisté Snyder. Pak se to bohužel stalo. No já beru Ligu Spravedlnosti jako nejsmutnější filmovou událost, že jsem nedostal film z toho prvního traileru. Navíc kvůli konci BvS jsem se na jinej film netěšil víc než na Snyderovu Ligu. :D

na příspěvěk reagoval woodsman

woodsman (hodnocení, recenze)

Darren98

akurát som pozrel tvoj profil fakt parada velky fanusik Snydera to som velmy rad kez by takých ako ty bolo viac a s tym Snyder Cut ze nan cakas mas u mna očko nato cakame vsetci s rozumom lebo by to bol uplne iny film nez to co sme dostali

Lares4

Lares4 (hodnocení, recenze)

Darren98

Já nejsem DCEU, třeba Liga a Sebevražedný oddíl je pro mě prostě průměr. Ale sólovky jsou super. Dále mám rád třeba Nolanovu triologii ale DC postavy všeobecně. Stejně tak mám rád filmy od Marvelu jako Avengers infinity war nebo některé sólovky. Takže si nepleť pojmy z dojmy. Já hodnotím filmy jednotlivě ne podle značky.

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu