Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Diskuze

dragon94 (hodnocení, recenze)

Za mě teda hrůza. Vůbec mě to nezaujalo. Oproti trailerům k první třídě nebo budoucí minulosti je to opravdu chabé. A to patřím k těm, kterým se apokalypsa líbila. Kdo ví, třeba se mi bude líbit i tohle.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

chup44

Že ty jsi in a fandíme filmu? Za mě to vypadá výborně, vizuálně lepší než Apocalypse...takhle si představuji X-Meny... samozřejmě se řídím dle traileru

na příspěvěk reagoval chup44

Lares4

Lares4 (hodnocení, recenze)

dragon94

No to je věc názoru ale zase srovnávat toto s nesmyslem, že Arrow a Gotham jsou propojený s filmovým světem, je ještě větší blbost.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ratemus , Lares4

Moc to řešíte.  Nemám rád tady to zbytečné moc řešení nepodstatných věcí. To je jak se někdo zoufale snaží prosadit, že třeba Arrow a Gotham jsou propojený s filmovým světem, jen se odehrávají v jiné dimenzi... Prostě úplně zbytečně si komplikujete hlavu. Jedna série X-menů se odehrává v minulosti a jedna byla v přítomnosti. A řešit jestli to či ono nezapadá do celkového obrazu kvůli pár detailům je naprosto zbytečné.

Btw.. Pořád mají X-meni lépe vystavené universum než DC.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Lares4

Lares4

Lares4 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Já už v tom měl takový hokej a  prostě prostě to vnímám tak, že stará série je vymazána po díle Budoucí minulost. Tudíž nová série ačkoliv původně se tvářící jako prequel, je pro mě takový restart. Deadpoola beru spíše jako spin- off. Stejně tak Logana.

na příspěvěk reagoval dragon94

Script

asi jo no, ale jak se potom vysvětlí Raven v přítomnosti v období X-menů od Singera? to tahle realita už neexistuje a je vymazána? v celém XCU je takových pět realit, a sice klasika 1. X-men 1-3, Wolverine, Origin, potom 2. První třída a minulost DoFP a Apocalyse, 3. přítomnost DoFP, 4. závěr DoFP, 5. Logan... i když možná že přítomnost DoFP (začátek filmu) je první realita, ale kdo ví....potom tu máme Deadpoola což bych klidně označil za šestou realitu a nebo tedy čtvrtou, tedy realitu konce filmu DoFP... no a ted Phoenix kde zemře nejspíš Raven, což teda popírá X-men 1-3

na příspěvěk reagoval Prometheus69, Lares4, dragon94

Script

Script (hodnocení, recenze)

mariannda

Jj. Nad tím jsme už jednou spekulovali, že v traileru u hrobu je nejspíše Raven. Dávalo by to smysl a když se podíváš na ty některé prostřihy, kde to Hank vyčítá Charlesovi, že je to jeho vina, tak by to dávalo logiku.

mariannda

mariannda (hodnocení, recenze)

tak nevím, mám ráda x-meny, i ti noví se mi zalíbili, teda po Budoucí minulost, to byla fakt pecka a aspon jedna scéna (s "rychlíkem" v Apokalypse), ale jak to bude dál, mám obavy, nad čímpak hrobem asi stojí..? Tipuju Raven. I když Jennifer mám ráda v Hunger Games,tady mě moc nebere a mám též radši tu "starou" mrchu z původních x-menů :-)

na příspěvěk reagoval Script

Yoshitsune

no možná před lety ale ted (čti např do pěti let) proč by to dělali? MCU žene lidi do kina tak že ke Spidermanovi dají Ironaman, k Thorovi Hulka....ale proč by do zcela nového univerza mutantů v MCU dali znovu Jackamana? i kdyby to dal, rozjedou jistě nového Logana, který bude novou tváří a tahounem a novou hlavní postavou a na tom budou pracovat...MCU má svůj směr a toho se drží, to nemá ani XCU které to ani nikdy nemělo a nemá to ani DCEU, to by museli udělat film mimo MCU, ale co by tam zase dělali Avengers, tedy ti stejní kvůli kterým by tam Jackman do toho šel...pro něj není podmínka Deadpool ale Avengers...

Ratemus

já tomu věřím, že Jackman, to ještě jednou dá. Sice říkal, že je to uzavřený a tak, ale podle mně, mu to nedá.

Yoshitsune

ano Brolin je v tomto dobrej a povedo se mu to vysekat...ale MCU potřebuje a jistě to udělá uvést další Wolverina na dalších X let nejlépe třeba 10 let...na to už bude Jackman prostě starej

Ratemus

no právě kvůli fanouškům, to může být týmovka s Deadpoolem, pak třeba něco menšího v Avengers - Secret Invasion a fanoušci, na to půjdou, jako nymfomanky. Disney je sice kurva, ale kurva co jde po penězích, a Jackman je teď v dobré náladě, když se s Reynoldsem pošťuchuje. https://www.youtube.com/watch?v=YioAD0gQQSM jejich přátelství je teď ohromně silné.

Yoshitsune

hm, jenže Disney/MCU si jede svojí, nevím proč by měli znovu uvést Jackamana jen aby dál představili nového herce...podle mě Jackmana nevemou zpět a budou se snažit rovnou uvést nového herce....co by z Jackmana měli? proč by ho tam dávali jen na jeden film kvůli fanouškům? blbost

Ratemus

tak teoreticky do šedesáti, je to ještě možný, po šedesátce, to už ne. U něho se spíš obávám, aby měl na tu chuť a elán,  to je nejdůležitější, fyzičku může vždycky nějak pořešit.

Yoshitsune

jasný, ale u Wolverina je důležité aby taky nějak vypadal, fyzička se dá upravvit ale tu postavu musí vysekat....jako já věřim že by to dal, ale kdy? než se Disney rozhoupe a pokud vůbec Reynolds přemluví, protože být s Avengers společně je to jediné co je podmínkou pro Jackmana dle jeho vyjádření, tak mu taky může být 55 třeba

Ratemus

tak on pravidelně cvičí, sice né nijak extrémně, jako když dělal ronina v Japonsku, ale i tak. Něco zvedne, něco uběhne, udržuje se, tam si nemyslím, že by bylo těžký, mu tu akci přizpůsobit

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu