Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Loki_Six

"It's funny. I can't actually remember the last time you were the one risking something. And by the way, the women are always saving the men around here. You might wanna think about changing the name to X-Women." ()

Blondsky

Do kina nám přišel film, který si prošel za poslední dobu asi nejvíce problémy. Disney si házelo celkem klacky pod nohy tím, že odkoupilo Fox a pak, že původně měli být záporáci Skrullové, což byl problém s Captain Marvel. Ale ono to přece nedopadle tak zle , jak jsem očekával. Ano, zápletka je lehká , přičemž zvrat jako kráva prozradili už v traileru (asi byli už fakt dost zoufalí) , ale mně to tak ani nevadilo. Sophie Turner pomáhá její sexapil, což aspoň trochu zakrývá její problémy s občasným přehráváním. McAvoy a Fasbender jsou skvělí. V roce 2011 neudělali chybu, že je vzali , protože tihle dva mě baví celou novou X-MENovskou ságu. Ostatní postavy mi taky docela sedly , zvláště Cyclops a Storm (Quicksilvera je škoda!). Hudba lepší než u Marvelu, záverečná pranice byla skvělá , jen je prostě fakt , že to , co odkoplo tehdy komiksový žánr skončilo jen na jemně nadprůměrné notě. 7/10. ()

Hanys_

Hodně rychle zapomenutelný díl. Viděl jsem to asi před týdnem a ty dojmy jsou vlastně pořád stejné jako po zhlédnutí. Takže fakt nezáživných 70 minut, s nástupem Fasse rázem o třídu lepší film, no a ta akce ve vlaku je fakt hodně dobrá. Jenže to je všechno už moc pozdě. Jo a emoce tu vůbec nefungují.. ()

SpaceOdyseus

Tak Dark Phoenix me nenadchl, ani neurazil. Zacina to nadejne. Libi se mi nova dynamika okolo profesora X. Ale ta jde bohuzel do riti, kdyz Jean otoci dve policejni auta na strechu a vse se vrati do starych koleji bolestne minulosti, Magneta versus X-Men a na konci samozrejme Magneta spolu s X-Men versus zly zaporak. Takze dejovy ramec je stejny jako x predchozich x-men filmu. A ustredni zapletka je naprosto totozna s jednim z nich? No teda... Nuda to neni, jsou tam krasni lide, docela dost se tam toho deje. Ale nikdy si to uz nepustim a asi si na to ani nevzpomenu. Btw. obsahuje tento film nejsmesnejsi Magnetovo machani rukama? ()

Fary

Tohle by se v klidu mohlo jmenovat X-Men: Another Love Story, kolikrát tam někdo někomu řekne, že ho miluje. Jednu chvíli jsem čekal, že Gene místo škrcení dá hubana i té emzačce. Místy fajn akce, místy tomu fakt hodně kulhá logika. ()

Marius_ss

Sám som prekvapený ako to až u mňa vypálilo, ale Dark Phoenix je pre mňa hneď po First Class najlepší X-men. Nie žeby to malo čaro ako prví X-meni s Jackmanom, Stewartom a Mckellenom, ale má to niečo čo som u X-menov hádam ešte nezažil, ono to strieda jeden epický moment za druhým. Jean sa nám tu ukazuje v plnej paráde a jasne nám dokazuje, kto je najmocnejším X-menom. A k tomu všetkému perfektný soundtrack, ktorý tu epickosť akčných scén posúva ešte o level vyššie. Pri dvoch scénach som mal aj husinu, a to je u mňa znamenie že sa schyľuje k plnej paľbe. Jessica vo svojom albín vydaní ako zaporák bola tiež skvelá a mladý X-meni, ktorí mi v Apocalypse veľmi nesadli sa mi začínajú páčiť čím ďalej tým viac. Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré by objektívne dostalo ****, ale tá hudba majstra Zimmera spolu s akčnými scénami bola proste wau. Takto nejako som si predstavoval Captain Marvel, ktorá Dark Phoenix nesiaha ani po kolená. Videné 05.06.2019, Predpremiera, Cinemax Prešov, 20:40, Sála A, sedadlo I 14, sám. EDIT: Po tretom zhliadnuti (ano nazoaj som bol na to 3x v kine), znižujem na ****, hlavne kvoli nelogickemu spravaniu postav (avšak len miernemu a občasnemu) a rovnako tak preto, že vlna nadšenia z prveho stretu už triochu opadla, nižšie ako **** však určite dat nemožem, aj do tretice som si film užil a bavil som sa, a to už niečo znamena. No tomu kto presadil, aby vo filme zaznelo suvetie, že v X menoch vždy ženy zachranuju mužov (wtf?) a že by sa to malo premenovat na X-woman (wtf?2) by som dal doživotny zakaz približit sa k akemukolvek filmu a kazit ho svojou zvratenou politickou zaujatostou, naštastie to bol asi jediny rušivy moment filmu, narozdiel od CM, ktora tymto bola prešpikovana od začiatku, do konca :) P.S. Potitulková scéna nie je. P.S. 2 - prvý na čsfd kto ohodnotil tento film. ()

woodsman

dalsia paradna X menovka v Disney MCU sa mozu ucit jak sa to ci film ach taka skoda ze to v najlepsom konci ten film ma bavil odzaciatku do konca postavy zaporak zimmer hudba nesklamal len skoda ze viac nebolo Quicksilvera ten ma vzdy bozie sceny ach taka skoda jedna epicka era konci a uz nikdy nebude taka dobra ako tu a Jean velmy prekvapila po yolo GoT 8 serii tu bola fakt dobra zaujimave je este ze pretacali konec vo vesmira mala byt vecsia bytka to mohlo byt este dobre ()

Asmodin

Sledovatelné to je i bez filmově nestárnoucího Wolwerina. Komix neznám. Možná kdybych znala předlohu, tak bych film víc docenila. Takto mě jen rozčiluje to, že absolutně nenavazuje na předchozí trilogii, kdy měla být Jaen zničena Wolwerinem a Raven měla být naživu. ()

Milodar

Plejáda mých oblíbených herců a hereček přebila i občasné scénáristické oškolobrty. Nutit však Sophii Turner, aby si povídala sama se sebou, to byla trošku silná káva. Taktéž pojetí "phoenix force" bylo jak heslo z encyklopedie. Kdyby se tvůrci zaměřili více na psychologii, tajemno, vztahy mezi postavami, namísto digitální práce s počítačem, mohlo to být mnohem lepší. Za akci a zimmergeniální hudební doprovod dávám 4*. ()

FARGO

Úpadek. O filmu už něco vypovídá, když nejlepší scéna je na na konci (SPOILER) kde si pokecají Magneto s Charlesem. ()

Honzeek95

Slabší zápletka je vykompenzována skvěle napsanými postavami a atmosférou. Čekal jsem to horší, a tak i kvůli příjemnému překvapení dávám za 4. ()

filipvrbik

Tento film má dvě roviny - Jean Grey, která je naprosto fantastická, dokonalá, boží, okouzlující, nejmocnější entita od Marvelu (i Superman je hadra), navíc krásná Sofie Turner se do role skvěle hodí a každý záběr s ní (zejména začátek s raketoplánem a konec je vizuální orgasmus..) Ale zbylé postavy už nemají kde brát, viděli jsme je stokrát a nic nového film nepřináší, sice jsou tu jacísi mimozemšťani, kteří film zdárně osvěží a oživí (zejména svojí téměř nesmrtelností) a taky tu máme jako vždy nadprůměrného Michaela Fassbendera (Eric/Magneto) a taky démonická Jessica Chastain (bohužel se ale moc nedovíme, o co jí vlastně jde - nebo jsem něco od Marvelu neviděl). Taky mi vadila smrt Raven, protože nesporný talent Jennifer Lawrence vyšel vniveč....Takže Jean za 100%, zbytek za tři hvězdy, ale já ty X-meny mám prostě rád a i když po x-té, pořád se mi líbili...Viděno v kině ve 3D (cze)...80% P.S. marně jsem čekal na potitulkovou scénu ()

Mikino00

Uspěchaný příběh, který toho chce říci zbytečně moc, nedal prostor v podstatě žádné z postav. Ty jsou po celý film nezajímavé a nevyvíjí se, jejich osudy pak lhostejné. Děj tak nějak rutinérsky plyne a nepřekvapí. Přechod pod Marvel snad bude opravdovým fénixem pro mutantí značku. ()

Alien220

Nejlepší výkon podal Hans Zimmer. McAvoy a Fassbender jsou moc výrazní herci na prakticky vedlejší role, takže naprosto zastiňují ostatní. Feministicko-emancipační kecy v úvodu dneska musí být evidentně všude a evidentně explicitně - hrůza. Z Dark Phoenix mám rozporuplné pocity. Scénář pokulhává a je mnohdy až moc ambiciózní. Nejlepší je závěrečná partie šachu. ()

simply

Jsem ráda, že X-meni si pořád dokážou zachovat hloubku a zajímavé postavy. Dark Phoenix není typická komiksovka, která sedne každému a podle mě je rozhodně lepší než předchozí Apokalypsa. Moc se mi líbilo finále, které nevyústilo v klasický hollywoodský konec a vývoj postav Erica a Charlese. Na druhou stranu bych ocenila míň prostoru pro mladší mutanty, kteří mě moc neoslovili ani v předchozím díle. A naopak bych si přála více prostoru pro úžasného Evana Peterse. ()

WayDott

Sophie Turner - pro mě tu roli absolutně nedala. Je prostě hrozně prkenná. V GoT to alespoň působilo jak je chladná. Ale tady to film srazilo dolu. Nakonec ani James McAvoy nepředvedl, co umí. Děj takový nemastný neslaný. A že museli X-Meni čelit svému nejničivějšímu nepříteli? Jean zase tak hrozný nepřítel nebyla. Pro mě nejslabší z řad x menů… ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu