Krvavá zátoka

• Česko Zátoka krve (více)

Zapomenutý hororový klenot Maria Bavy, který je považován za vůbec první slasher, útočí na diváky špičkovou atmosférou a šokujícícm závěrem. Mysteriózní příběh začíná vraždou starší ženy, kterou zabije manžel hnaný touhou dosáhnout na její dědictví. Netuší však, že i ostatní příbuzní a přátelé mají své důvody k získání tohoto majetku. Rozjíždí se tak vražedné šílenství, trochu komplikované partou čtyř teenagerů, kteří se utáboří v blízkosti pozůstalosti... (Řitka video)

kulyk

Ani snad nebudu fabulovat na téma ,,co to znamenalo ve své době", sobecky se spokojím s konstatováním, co to znamenalo pro mě dnes. Cimrmanovský šrapnel. A solidní porci času, zadeklovanou do hajzlu. Na vychutnávání podobných artefaktů prozatím nejsem dosti citlivá cinemafilní duše. Což je samozřejmě jen a pouze moje škoda, nepopírám. Nenacházím ale ani smysluplný příběh nebo třeskutý humor, nevidím v tom vydařenou akci, nedojímá mne to ani netíží, jen nudí. A jestli si při točbě rozháraný umělec postavil kameru nakřivo, díky čemuž dnes svým jménem plní stránky učebnic, mi je absolutně u párku. ()

kaylin

Konec snímku „Krvavá zátoka“ je skutečně povedený a musí na vaší tváři vykreslit překvapení, a pak možná i úsměv, pokud nejste zavilí puritáni a máte trochu smysl pro nadsázku. O tom je vlastně celý film, který se dle mého názoru velmi povedl a na svou dobu se jedná o unikátní dílo, které by se neztratilo ani v současné produkci. Navíc jsou všechny triky hmotné, nikoli pixelovité. ()

Padme_Anakin

Tento snímek má zcela nepochybně své kvality, bohužel a s politováním já nejsem z těch, kteří je dokáží ocenit.. Kamera točící se kolem dokola u mě vyvolávala žaludeční nevolnost a motala se mi z toho hlava.. Příběh vyšinutých dutohlavů, jejichž jediným cílem jsou prachy, je naservírován bez skrupulí, krvavě, drsně a rychle.. Samotný závěr je dokonalý bizár, pro který moc pochopení v sobě nenacházím, pardon.. ()

Bloody13

Slasher jako takový se oficiálně poprvé objevil v roce 1974 s příchodem Black Christmas, ale už o tři roky dříve vzniknul v Itálii film, který byl silnou inspirací pro slavnější Pátek třináctého. Jezero, okolní lesy, domy i chatky a spousta potenciálních obětí. A že jich bude. Mario Bava je borec a mág. Opět zde vykouzlil úžasnou atmosférou, hraje si s barvami (převládá sytě modrá a rudá) a konečně naplno nechává vyniknout veškerou brutalitu, jež si nic nezadá s pozdějšími Argentovými kousky typu Inferno. Vraždí se tu hodně, brutálně, kamera nikdy neuhýbá, všechno to mňamózní gore si vychutnáte hezky dlouze a zblízka. Giallo je tu v ústraní a místo něj vzniká něco nového, tedy krvavá vybíjená s minimem přeživších a šokujícím koncem. Tohle je další hororový skvost, který jsem objevil až takhle pozdě. Hodnocení jsem možná malinko přestřelil, ale když já mám z filmu takovu radost, že nemůžu jinak... ()

Anderton

Určite treba Bavovi uznať, že jeho Krvavá zátoka skôr predznamenáva slasherové konvencie, než žeby nasledovala tradície gialla. Záslužný je aj jeho komentár k fascinácii hromadeniu majetku ľuďmi, ktorí už dávno stratili chrbtovú kosť. Držať palce niet komu, každý sa ukazuje byť nekompromisným prospechárom. Dnes je podľa mňa sledovanie Krvavej zátoky trochu archaickejším zážitkom, než sledovanie kvalitnejších giallo kúskov z tejto doby, preto aj iba mierne nadpriemerné hodnotenie. A záver ma vážne neposadil na zadok, i keď režijný zámer nekritizujem. ()

• Film údajne má viac alternatívnych názvov ako ktorýkoľvek iný film. (westerns)
  • V marci 1984 bol film umiestnený na zoznam "Video nasties", čím dostal vo Veľkej Británii od BBFC zákaz distribúcie. (Kusko.t2)