Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

keoma26

Ve vzpominkach na me na FB ted vyskocila challenge, co se jela pred 4 roky, neco ve stylu: unesou te a tvuj zachrance je postava ze serialu, kterej si videl jako posledni... Jsem celkem v klidu, u me je to totiz Jason Bateman z Ozarku. Nechte se timhle serialem take unest, stoji to za to. Vlastne je to cely o takovy rodinny karantene v cizim prostredi...velice prihodnej serial pro tohle obdobi. ()

Pajky3

1. série Ozark je nový seriál od Netflixu a už samotný trailer mě zaujal svou temnou stránkou a hlavně zajímavou rolí pro Jasona Batemana. Toho mám prostě zafixovaného pouze jako komediálního herce a navíc ho úplně nemusím. Líbil se mi pouze v jedné věci, v klipu Mumford & Sons - Hopeless Wanderer. A byl jsem vážně zvědavej, jak mu sedne role finančního poradce, kterej se dostane do pěkně nebezpečnýho průšvihu. A série doručila přesně to, co trailer sliboval. Pořádně temnou atmosféru, která je naplněná napětím. Nejvíc mě zaujala nekompromisnost, kterou seriál používá. A tím nemyslím jednání drogového kartelu, ale třeba i způsob jakým mluví se svou ženou, když si těsně zachrání život. Jason Bateman mě příjemně překvapil a škatulku, kterou jsem pro něj měl, nechává úspěšně za sebou. Celej ten byznys s praním peněz a stahující se smyčkou je zajímavej a má něco do sebe. A i když se tam najde prostor i pro slabší zápletky (děti). I tak rozhodně chci vidět, co se bude dít dál. 2. série Druhá série přináší to, co se dalo očekávat. Větší plány, ale zároveň větší komplikace, větší problémy a snad ještě více vyhrocené situace, to všechno za pomocí pochmurné až depresivní nálady, která se vám prostě jednoduše dostane pod kůži. Pocit beznaděje, že ať děláte cokoliv, tak to stejně nefunguje podle vašich představ, je prostě všudypřítomný a nedá se mu utéct. Tyhle pocity na vás seriál přenáší, i mě samotného to dostalo do takové pochmurné a depresivní nálady. A pokud se seriálu něco takového daří, tak to nezvratně svědčí o jeho kvalitách. Jsem zvědav, kam se bude příběh vyvíjet dál, ještě totiž zbývá vyprat milióny dolarů. Jediná linka, která mě nebavila (Ruth a její otec) se zdá být vyřešená, tak uvidíme. 3. série I třetí řada je stejně strhující jako předchozí dvě, i když je pravda, že se tentokrát trochu odklání od praní peněz a více se soustředí na rodinné problémy a konflikty a i kartel tentokrát vypadá o něco trpělivější. Potěšil mě příchod Toma Pelphreye, který mě bavil jak v Banshee, tak i v Iron Fist a zde odehrál slušnou roli. Ozark řadím mezi ty skvělé seriály, které vás vtáhnou, ale určitě je kvůli té temné náladě nebudete chtít sledovat znovu a znovu. Na tom však nevidím nic špatného a jsem zvědav na to, jak (a jestli) se příběh dál vyvine. 4. série Čtvrtá řada se ukázala být tou poslední a tak bylo třeba začít se zbavovat všech neuzavřených linek. A že jich bylo dost. I tak mi ale přijde, že tahle řada byla o něco slabší než ty předešlé a hlavně od samotného finále jsem čekal mnohem víc. Nekompromisní zvraty se pořád našly, ale čekal jsem o něco brutálnější a uzavřenější konec. Škoda, protože podle mě mohl Ozark odejít na vrcholu a bez ztráty kytičky, ale takhle to má přeci jen malou kaňku. ()

DwayneJohnson

Mé pocity se při sledování seriálového Ozarku, střídaly jako na horské dráze. Od počáteční letargie, které vystřídalo absolutní nadšení až po zklamání úplně v závěru. Vůbec, zhruba do s02e06 jsem uvažoval i o známce nejvyšší, ale na konci jsem jen litoval promarněné šance. A přitom to mělo skoro všechno, tah na bránu, komické i vážné situace, výborně napsané dialogy, jen ten scénář mohl být lepší. Vůbec by mně nevadilo, že sem tam nějaká postava padne za vlast, nebo za peníze, spíše jsem byl zklamán z nedotažených, vedlejších dějových linek, což platí hlavně v případě blonďaté Ruth, nad jejímž chováním jsem na konci jen nechápavě kroutil hlavou. Je to celkově hodně dobré, perfektní atmosféra, Jason a Laura jsou úplně k sežrání, ale na plný počet to (zatím) rozhodně není. Uvidíme co přinese třetí série. ()

Rousse

Ano, už i naše domácnost si pořídila ten výdobytek moderní doby za 180 Kč měsíčně (říká manžel:-) zvaný Netflix....a toho dne nás prakticky viděli naposled, protože sjíždíme seriály jeden za druhým. A narazili jsme na tuhle šílenost. Jak to stručně vystihnout - řekla bych: "velký špatný" :-D Ať si pustíte jakýkoliv díl, můžete si být na tuty jistí, že se tam něco strašně po...e a vždycky si řeknete, že větší výs.r už to být nemůže a následující díl vás vyvede z omylu. Jako v produkci Netflixu se musí točit peněz jak sraček, pač všechno od lokací, kamery, režije, scénáře, herců, hudby (ty kráso, ten minimalismus má koule!) je fakt na velmi vysoké úrovni. Ale bohužel nemůžu tomu vysolit plný počet, protože můj dojem z celého seriálu totálně zkazila poslední série, kdy už je to tahání kočky za ocas - moc na sílu, moc do extrému, už prostě všeho moc. ()

mo cuishle

Po velkém sebezapření a utrpení jsem dokoukala alespoň první řadu, aby bylo co hodnotit. Nuda, kecy, nuda, kecy, nuda a zase kecy. Jediný díl, který za něco stojí, byl ten první. Nesympatičtí herci co hrají nesympatické postavy. Není ke komu si vytvořit pouto. Kdyby celý Ozark shořel je mi to fuk. Velký špatný. Akce:0. Napětí:0. Humor:0. Drama:0. Nuda:100!.Nic pro mě.Ztráta času. ()

• Jason Bateman sa zhostil úlohy Martina 'Martyho' Byrdeho, pretože nechcel ostať zafixovaný na komediálne typy a zahrať si niečo vážneho. (Arsenal83)
  • Auto, které si koupí terapeutka Byrdových, je McLaren 570s. (Iktus)
  • Beam Solutions, softvérová spoločnosť zaoberajúca sa finančným dodržiavaním pravidiel, označila presnosť série za „pravdepodobnú a zároveň veľmi kreatívnu“. (Arsenal83)

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (více)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)