Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Televizní komedie o jedné „přenádherné" dovolené... Manželství Aleny Koutné (D. Kolářová) a Petra Bucka (P. Zedníček) po letech zevšednělo. Rozhodnou se proto, že si vyjedou na zájezd, daleko od zdí svého domova, od známých. Jaké je ale jejich překvapení, když po příjezdu na rekreační pobyt zjistí, že jsou účastníky seznamovacího zájezdu... (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

Dlubal David 

všechny recenze uživatele

Mám rád tyto staré papundekly. Rozhodně stokrát lepší než Účastníci zájezdu, kde jediné, co mě zaujalo, tak byly Karlovy podšálky. ■ Recept na milování aneb Dovolená s dovolením bez dovolení líbat svou vlastní ženu na půdě. ■ (C) [77/100] ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Manželé jedou na výlet a nevšimnou si, že si to přifařili do seznamovací agentury na seznamovací zájezd? Že by nevěděli, co si kupují, to bych ještě pochopil, ale to permanentní trvání Wimmera na pravidlech bylo humorné pouze na začátku. Mimochodem, Císlerovo vyprávění o ušetřeném času byla jen kopie. Vladimír Menšík přesně tuhle story vyprávěl v jedné ještě černobílé scénce. Partnerku mu dělala myslím Karolina Slunéčková, která shodou okolností zemřela rok před natočením této komedie. ()

Reklama

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československý televizní film vyprávějící o manželském páru procházejícím krizí, kterou se rozhodli řešit odjezdem na dovolenou, omylem se však zapsali do seznamovacího zájezdu k jezeru Tarnave v Rumunsku. Manželskou dvojici představoval pan Bucek (P. Zedníček) a paní Koutná (D. Kolářová), jež si ponechala své dívčí jméno. Tato dvojice se mi nezdála příliš sehraná, zřejmě jsem si jako divák zvykl na obvyklého partnera paní Kolářové J. Hanzlíka. Do role vedoucího seznamovacího kurzu byl obsazen J. Wimmer a jeho postava slizkého pana Javůrka byla to nejzajímavější na celém filmu a zdrojem zábavy, neboť známý bavič svou výraznou postavu pojal jako vystoupení ve svých komických scénkách. Každý člen kurzu musel vyplnit dotazník a pan Javůrek podle odpovědí dotyčných určoval vhodné partnery. Sám přitom velmi usiloval o sblížení s paní Koutnou a na přítomnost jejího manžela a její odmítavý postoj nebral zřetel. Další zábavnou postavu, pana Juchajdu, muže urputně usilujícího o seznámení a rovnou v intimním smyslu, představoval J. Císler. Seznamovací výlet byl pod velením pana Javůrka veden velmi konzervativně a současně direktivně, nicméně přesto účel splnil a manželé Bucek s Koutnou svou krizi zažehnali. V dalších rolích účastníků zájezdu se ukázali B. Holišová či B. Poloczek. V závěru si vedoucí kurzu po svém nepochopitelném kaskadérském kousku přivodí vážný úraz, je odvezen do nemocnice a účastnící zájezdu se konečně mohou seznamovat přirozeně dle svých sympatií. Recept na milování od M. Soboty si budu pamatovat jako mírně nadprůměrně zábavnou televizní komedii, v níž ztvárnil J. Wimmer jednu ze svých největších televizních rolí a postaral se o naprostou většinu úsměvných momentů v tomto snímku. ()

javlapippi 

všechny recenze uživatele

"Máte ráda Mozarta, Bacha nebo Strausse?" "Ale třeba Matušku." Zedníček s Kolářovou prekonávajú manželskú krízu romantickou dovolenkou v Rumunsku, bohužiaľ až príliš neskoro zistia, že sa jedná o zoznamovací zájazd pod vedením neorganizovanej romantike neprajúceho zoznamovača Wimmera. Nie príliš náročná inscenácia obsahuje zopár vtipných momentov, tie najlepšie má na svedomí nadržaný snaživec Císler. Žiadny extra zázrak, ale pobaví. "Tyhlety náhodné známosti ve vlaku, ty nemají dlouhého trvání, dva-tři tunely a všechno je pryč." ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Televizní nuda, připomínající mi trošku o tok starší a mnohem ve všech ohledech lepší Svatební cestu do Jiljí. Snažil se pouze Jiří Wimmer, ale když není vtipný scénář, ani jeho obličej nepomůže. Nesmyslnost v dávání dohromady (dokonce v Rumunsku) lidi podle dotazníku, ačkoli se k sobě nehodí, vyplulo o to více na povrch v závěrečné scéně. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama