Reklama

Reklama

Dokud nás svatba nerozdělí

  • Francie Le Sens de la fête (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Profesionální svatební agentura má na nezdary celých 24 hodin a za ty se toho může stát opravdu hodně. Zvlášť když šéf agentury z přátelství zaměstná vlezlého fotografa, kterého spíš než focení zajímá svatební pohoštění, najde záskok za kapelu, pro který je „decentní zábava“ neznámým pojmem, a ženichovo půlnoční překvapení definitivně změní celou svatbu v grotesku. Komedie od režisérů filmu Nedotknutelní (2011), jejíž inspirační zdroj můžeme hledat třeba u argentinských Divokých historek (2014), potěší srdce každého, alespoň trochu škodolibého diváka. (Aerofilms)

(více)

Videa (8)

Trailer 3

Recenze (151)

angel74 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem trochu více zábavy, ale v jádru jde o velmi milý film, který příjemně plyne, a to především díky výborné muzice. Z herců mě hodně zaujal Gilles Lellouche, mimikou v obličeji mi občas připomněl Louise de Funèse, akorát tedy v krapet šarmantnější podobě. Z hereček jsem si užívala hlavně Eye Haidara, kterou bych typově přirovnala k ženské obdobě Omara Sy. A právě interakci mezi náhradním zpěvákem a zástupkyní šéfa svatební agentury mě z celého toho propletence postaviček bavilo sledovat nejvíce. (70%) ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Kdo mě trochu zná, ví, že k francouzské kinematografii příliš kladný vztah nemám. Až na výjimky jsem se převážně dočkal depresivního dramatu nebo komedie, plné zběsilého humoru, který jakoby vycházel z němých grotesek. Od tohoto filmu jsem očekával afektovaný humor a slzopudnou romantiku, ale název mě zmátl jen na chvilku. Prvním příjemným zjištěním bylo pro mě to, že hlavní hrdina už nějakou chvíli neměl dvacet, tím druhým bylo to, že šlo o dlouhou řadu katastrof, při nichž Max ve většině případů dokázal zachovat chladnou hlavu, takže nedocházelo k žádným "funésovinám" a já jsem si mohl film s úsměvem užít. Zjistil jsem, jaké zaměstnání bych určitě nikdy nechtěl vykonávat a musím ocenit skvělou postavu fotografa, ten byl dokonalý. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

V prvé řadě se za uspořádání projekce pro uživatele CSFD (obzvlášť v Hradci Králové) patří naší matičce filmovaté poděkovat. Takže díky. Tím spíše, pokud výsledné hodnocení zní: zadarmo vynikající, za takových 70, možná 80,- Kč ještě OK, za plnou tržní palbu už bych těch peněz litoval. Nutno říct, že řada mých spoludiváků zavítala do sálu už v lehce povznesené náladě (což by se v Cinestaru asi nestalo, ale Bio Centrál má velmi dobře vybavený bar s velmi slušnými cenami, a začátek projekce se tak nějak o 25 minut opozdil;)), a na nejednom místě filmu se řehtali jako kdyby viděli komedii desetiletí. Já jsem viděl film, který sice měl nesporné řemeslné kvality, a i obsahově se mohl pochlubit silnými momenty, ale na druhou stranu jich také nabídl dost v rovině naprostých klišé, z jiných potenciálně třaskavých výchozích pozic vůbec nic nevyvodil, a vše dovedl k povinnému "happy endu", který jaksi díky tomu, že si nevěsta bere vrcholně nesympatického a osobnostně navýsost ubohého snoba (což se v průběhu děje opakovaně zdůrazňuje), happy endem být nemůže. Kromě hlavní postavy (skvělý Jean-Pierre Bacri jako distingovaná a násilí prostá verze Basila Fawltyho) a jeho povinně ebenové temperamentní (čti jak dlaždič sprosté) zástupkyně nikdo nezaznamená žádný vnitřní posun, ač jde o vlastně dost smutné postavy. Nemalou porci humoru obstarávají moderní komunikační technologie (část jste viděli v traileru), ale je to humor téměř v rovině setkání rodiny Škopkových s počítačem ve Slunci, Senu... K tomu si připočtěte archetypy věčně vysmátých připitomělých imigrantů snědé pleti, připojte "povinné" vyklácení upjaté paničky, a máte celkem vzato typickou "letní" či "oddechovou" komedii, která se díky jménům svých tvůrců uplatní jako půlnoční projekce na různých festivalech, aby si diváci odpočali od všemožných drásavých existenciálních dramat a formálních experimentů. Řečeno kvalitativně o oktávu níže posunutými slovy klasika: "Nebylo to špatný, ale že bych to musel vidět dvakrát...". 70%, ale jak jsem říkal na úvod, jen pokud Vás to nebude stát víc jak 70,- Kč:) ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Príjemné prekvapenie z Francúzska! Dobre fungujúca spolupráca hercov/herečiek, celkom vydarené dialógy a scény a zbytočne nekomplikovaný príbeh. K tomu sa ešte niekedy vrátim. PS.: „Myslí, že ste pred malo chvíľkou omdleli.“ (Niekoľko sekundové počkanie) „Áno, vypadá to tak.“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

[ČSFD projekce] Milá francouzská komedie o jedné svatební oslavě z pohledu oněch nenápadných obsluhujících v mnohdy směšných kostýmech, připravených splnit veškerá vaše přání. Ne vždy jde však vše pěkně po másle a nejednou je třeba umně improvizovat. Se vším si musí poradit šéf oslavy, kterého skvěle ztvárnil Jean-Pierre Bacri. Jistě, znám spoustu lepších komedií, kde vás hlavní protagonisté rozveselí lépe, až se vám smíchem páře břicho. Bohužel jsou to povětšinou komedie víc než dvacet let staré. Proto dávám plný počet hvězd, jelikož v dnešní době je v tomto odvětví příliš nízká konkurence a hloupých, až trapných kýčovin, jimiž nás krmí Hollywood, jsem již skutečně přehlcen. Jako bych cítil svěží závan starých časů, kdy se lidé nesmáli na povel a s nápovědou, jako v prostoduchých sitcomech. Rozhodně doporučuji. Smát se bude jistě celá rodina. 90% ()

Galerie (47)

Zajímavosti (4)

  • Natáčanie prebiehalo v regióne Île-de-France deväť týždňov od júla 2016. Časť natáčania prebehla v Paríži a v Château de Courances v Essonne zo 17. storočia. Niektoré scény sa natočili v okolí Fontainebleau. (Arsenal83)
  • Túžba ponúknuť hlavnú rolu Jean-Pierre Bacrimu je jedným z prvkov, ktoré motivovali oboch režisérov pustiť sa do tohto filmu. (Arsenal83)

Související novinky

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (více)

Reklama

Reklama