Profesor, Benjamin a ostatní se pokusí osvobodit Lisabon. Rozzlobená Tokio přestává důvěřovat plánu. Sierra vezme věci do vlastních rukou. (Netflix)

Trevor

Kto ta má trz vydržať do ďalšej série? Úvod v podaní Palerma a Berlina bol úplným vyvrcholením, fanúšikovia seriálu si budú musieť rok počkať na ďalších 8 epizód, na konci predchádzajucej série boli smutný že sa z tejto pasce nedostane a rovnako tak sa dostane aj z tejto. Netreba prirodzene zabudnúť na násilie na ženách (muža ktorý zvýši hlas na ženu či dieťa považujem za chudáka a stačilo by mi s ním stráviť chvíľku osamote) ale keď je to takto umelo vkladané všade je to v konečnom dôsledku kontraproduktivne, podobne ako LGBT. Aj tolerantným ľuďom to už začína prekážat a dokáže to opäť pokaziť dojem z epizódy. Rovnako tak ako z celého seriálu, ktorému podobne ako iným filmom či seriálom v ktorých sa priliš do popredia dostáva gender ideológia dávam nižšie hodnotenia, rovnako ako by som dával nízke hodnotenia filmom obhajujúcim povedzme fašizmus. ()

sKralicek

Seriál si udržel nastolenou laťku z předchozích dílů až k tomu poslednímu. Super akce, plán, záběry, emoce, důvtip. Ano, má to své nelogičnosti a díry a je to nereálné a kdyby byl profesor trochu chytřejší a poučil se, že existují kamery, nestalo by se to, co se stalo. Ale upřímně, u tohoto seriálu to nevadí (pokud to teda není demence a telenovela, jako některé epizody. Těším se na další sérii a této dávám s klidným srdcem 4 hvězdičky. ()

Sany33

Príbeh: Profesor rozbieha plán Paríž a so svojimi Srbskými kumpánmi sa snaží oslobodiť Lisabon. Zatiaľ v banke prežíva morálnu krízu Denver, Rio aj Monica. Prevedenie: Nebudeme si klamať ide o jeden z tých zábavnejších dielov kde sa kladie do popredia prepracovanosť únikového plánu, tá telenovela v banke je vďaka bohu iba na pozadí a tak nemusím zrážať príliš z hodnotenia. Zostáva nám už iba tešiť sa na ďalšiu sériu. 81% ()

Pumpicilin

Ach jo. Proč musí Netflixová pozitivní diskriminace neustále zatloukat obří hřebíky do už tak chatrné rakve tohoto nemožně protahovaného defilé klišé, náročných duševních pochodů a nesmyslných tahů obou stran "konfliktu"... Začátek jako z bukanýrského péčka, kdy Berlin konečně oslintá Palerma, byl pravděpodobně napsán autorem scénáře s pistolí u hlavy a s pohrůžkou ukončení smlouvy. Proč, proč, proč... Já nemám sílu psát dál. Škoda. Udělat z toho všeho dvouhodinovej strhující celoveč narvanej emocema - a oproštěnej od všech hlubokomyslnejch úvah, naprosto nesmyslnejch komiksovejch póz a s třetinovým zastoupením menšin, byl by to trhák jako kchrááááva. Ale takhle je to - sice překvapivě k dalšímu sledování celkem spolehlivě nutící - ale prázdná a nevýslovná nuda. ()

Najt

Tak plán Paříž byl nehoráznej masakr. Konečně komplexní, systematicky promyšlenej a v podstatě i reálnej plán, který vzešel z profesorovi geniální mysli. Tohle vymyslet bylo opravdu něco. A nejlepší na tom je to, že nemusíte spekulovat o tom, zdali to je reálné nebo ne. V realitě by to totiž buď vyšlo, nebo ne, ale bylo to systematický, vysvětlený a hlavně uvěřitelný. Důležité je taky to, že byly vysvetleny souvislosti z dvou dílů dozadu. Napínavé, drsné a velkolepé završení 4 série. ()

• V čase 14:40 mluví Tokio (Úrsula Corberó) do vysílačky Baofeng bez antény, což nemůže v žádném případě fungovat. (Pitlys1999)