Reklama

Reklama

Zhan lang 2

  • Čína 战狼2 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bývalý príslušník elitnej čínskej špeciálnej jednotky Wolf Warriors, Leng Feng (Jacky Wu), sa po incidente s chamtivým developerom dostal na tri roky do väzenia. Po prepustení sa rozhodol dať svoje schopnosti a skúsenosti do služieb firmy operujúcej v istej africkej krajine. Jedného dňa v krajine vypukne ozbrojený prevrat a on sa ocitá v epicentre bojov medzi znepriatelenými stranami. Neďaleko neho uviazla v následnom chaose aj skupinka čínskych robotníkov a čínsky lekár Dr Chen. Leng berie na seba neľahkú úlohu evakuovať všetkých do prístavu, kde na nich čakajú lode čínskeho námorníctva... (beso74)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

Trustme 

všechny recenze uživatele

Karty se otáčí a nebude dlouho trvat a američtí herci budou brát role v čínských filmech, protože Čína bude produkovat a tvořit mega blockbustery a opravdové akční filmy, na které USA už nestačí (všechno tam jde do pubertálního komiksu). Wolf Warrior II je monstrózní spektákl, kterým Čína zhmotňuje svojí celosvětovou sílu na poli akčního žánru i mocnosti své země (dost to zavání, ale Číňané rádi ukazují ve filmech svojí vlasteneckou mentalitu a nadřazenost). Pro druhé pokračování bylo využito Afriky jako kontinentu zla, což je divácky atraktivní (než obligátní Blízko východní lokace) a Wu Jing alias Jacky Wu zde rozpoutal akční militaristické peklo jaké "Afrika" nezažila a možná ani tento filmový žánr. Ono to totiž hraničí až s tím komiksovým nereálným hrdinstvím (viz fantastická úvodní scéna likvidace protivníků pod vodou). Ale pořád se to tu drží úmrtnosti, krvácivosti a vytrénovanosti hrdinů. A protože jde o asijskou produkci, tak je zde ta výdrž a síla hrdinů o něco vyšší, než u standardních jedinců. Řekl bych, že právě to hrdinství je tady na maximální možné úrovni, kde už skoro začíná superhrdinství. Ale tady to odpouštím, protože je tu vyvoláno nelidské zlo a málokde je k vidění taková fatální hromadná likvidace civilního obyvatelstva, tudíž síla protiúderu musí být adekvátně dvojnásobkem síly zla, která vyvolá v divákovi patřičnou emoci (revenge mod). Evropský divák si ovšem musí zacpat uši při některých soudružských či naivních dialozích, kterými se to tu jen hemží. Tento film je ale akční a to jedním z nejlepších, co se týče robustní akce, nápaditosti a efektnosti v rámci moderního pojetí a možností tlačit na pilu bez ohledu na směrnice EU a OSN. Je čínský a dělá si to, co chce a důkazem je jeho rekordní komerční úspěch. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Leng Feng (Jacky Wu nebo též Wu Jing) při nepřiměřeném zákroku zabije civilistu, je propuštěn z armády a končí za mřížemi. Feng se ve vězení dozvídá nepříjemnou zprávu o smrti Long XiaoYun (Yu Nan). Po skončení trestu pátrá po jejím vrahovi v Africe, jedinou stopou je střela se zvláštním drážkováním. Mezitím se ještě Feng příhlásí na sebevražednou misi, aby dostal do bezpečí doktora Chena a krajany pracující v továrně... Wu Jing ve filmu pouze nehrál v hlavní roli, ale byl také režisérem a podílel se na scénáři. Frank Grillo (Big Daddy) nebyl špatný, ale tady byl pouze za zlého bělocha, který musí být v závěrečném finále potrestán. Sam Hargrave a Jack Wong Wai Leung mají u svého jména v úvodních titulcích kredit akčního režiséra. Film nabídne dostatek přepálené akce a průměrný příběh. Občas se objeví nějaká scéna, kde je slabší CGI, ale není to tak hrozné, aby to vyloženě rušilo. Nevyřčených narážek na to, že čínská armáda je nejlepší, nemuselo být také tolik. Dopadlo to mnohem lépe jak minule a docela se na třetí pokračování těším. ()

Reklama

Ouwen odpad!

všechny recenze uživatele

MOŽNÁ SPOILERY: Nedávno jsem to psal. Už jsem naprosto unavenej z těch akčních filmů, které nenabídnou nic víc, než tupou akci o asi dva tisíce enemáků, co nabíhaj na ránu jak idioti a hlavní postavu nikdo netrefí. Jacky Wu hraje postavu, která je na všechno stavěná, všechno zvládne, ničeho a nikoho se nebojí, jde sám proti brutální přesile a týpci zase vybíhaj ze dveří, aby se nechali odprásknout. Fighty maj sice solidní choreografii, ale jsou nechutně prostříhaný a kadence střihů předčí kadenci úderů a kopů. Grillo tam je chvilku a neměl moc co hrát. Na to, abych bral film vážně a brečel nad obětmi, je film až příliš nerealistickej a na to, abych se u akce bavil, se bere až příliš vážně. Je to takovej crossover mezi Zohanem a Rambo 4. Zohan se však nebral vážně a Rambo 4 byl naturalistickej karneval, kde jsem cítil každej průstřel. Už mi taky lezou krkem ty samoúčelnosti, kdy se prostě něco posere v blízkosti hlavní postavy, aby se dostala k akci. Při té honičce v jeepech jsem se strašně smál, jaký ptákoviny se tam odehrávaj. On vlastně i ten Rambo na nic nebyl sám, tady Wu si to všecko dává a je expert na fotbal, potápění, boj z blízka, boj se všim, a je to profi alkoholik a taky profi hasič. Akční scéna mě nezaujala ani jedna, když nepočítám pár segmentů ve fightech. Poslední kvalitní military film co jsem viděl, tak 13 hodin v Benghází. Asi jsem už prostě starej na takovýdle filmy... závidim pěti a čtyř hvězdičkářům. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Velkorozpočtový patriotický blockbuster, čínský hit. Už z prvního skvostného souboje po vodou tušíme, že akce budou zábavné s výtečnou choreografií a občas kruté. Z béčkovýh vod se ale filmu vynořit nepodaří. Ale snímek je lepší než osmdesátkové akčňáky a fanoušky žánru při čekání na megabitvu mezi Wolf Warrior a padouchem, vůdcem námezdních vojáků (Frank Grillo) uspokojí. Na své si přijdou i milovníci hororů když vedlejšího padoucha přejede tank a vystříknou litry krve. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Dvakrát viac národnej hrdosti a dvakrát viac dvojnásobne veľkolepejšej ( a opäť silno digitálne vylepšovanej ) akcie v pokračovaní, ktoré je ale len o čosi málo viac pružnejšie, ako jeho predchodca. A čudujem sa čínskym kompetentným úradom, že v krajine zakazujú drsné zahraničné akčné snímky ( DEADPOOL, MAD MAX : ZBESILÁ CESTA ), pretože WOLF WARRIOR 2, má brutálnych krvavých scén na rozdávanie. ()

Galerie (88)

Zajímavosti (3)

  • Zástupcovia Číny zvolili film do boja o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2018. (MikaelSVK)
  • Převážná většina filmových záběrů byla pořízena na africkém kontinentě. Konkrétně se jednalo o Soweto (zkratka anglického South Western Townships, Jihozápadní městské obvody), předměstí největšího jihoafrického velkoměsta Johannesburgu, a Alexandrii, malou farmářskou oblast ležící ve Východním Kapsku, tedy v provincii Jihoafrické republiky. Tanková scéna z druhé poloviny filmu pochází ale už z rodné Číny. Natáčela se v železářském závodě Zhaochuan Ironworks, náležící městu Süan-chua, které se samo nachází v provincii Che-pej. (Conspi)

Související novinky

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Reklama

Reklama