Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

Marys

S odstupom možno štvrť roka, po ktorom film hodnotím, si uvedomujem, že nemám páru, o čom bola zápletka, kto bol hlavný záporák a tak všeobecne, o čom to bolo. Je tam zaujímavý kontrast v tom, že si postavy viac-menej vymenia role a kdežto Diana bola vyhúkaná v novom svete v prvej Wonder Woman, jej drahý pilot sa teraz stretáva s retro svetom rokov osemdesiatych. Určite to mohli spraviť sviežejším, pútavejším a hlavne zapamätateľnejším. ()

winetach

WW84 trpí chorobou pokračovaní posledných rokov. Všetko sa snaží byť väčšie, osudovejšie, prekombinovanejšie. Bohužiaľ to nefunguje tak, ako si Patty asi predstavovala. Emócie (aspoň na mňa) vôbec nefungujú, je mi jedno, čo bude s postavami, globálna hrozba, nie je hrozbou, lebo vieme, že o 30 rokov si na to nikto ani nespomenie... a nebola to vec, čo by človeka nepoznačila. Samozrejme na konci tohto roka poriadny blockbuster dobre padne - Gal Gadot je stále očarujúca, akčné scény sú nadpriemerne priehľadne nasnímané, aj keď fyzika dostáva pekne po hube. Pedro "Mando" Pascal vyžmýkal zo svojej postavy maximum, aj keď sa môže niekomu zdať až príliš preafektovaná (nepoznám komixovú predlohu). Myslím, že Warneri urobili dobre, že Wonderku vypustili aj na HBO Max, ako film na oddych cez sviatky padne akurát. /16.12.2020 Cinemax 3D/ ()

Dunadan

Najhorší komiksový blockbuster za veeeľmi dlhú dobu! Od pokračovania priemernej jednotky som rozhodne nečakal zázraky, no ani vo sne by mi nenapadlo, že vo finále dostanem vizuálne odporné, herecky nezáživné, režijne nudné, emočne vyprahnuté, stopážou prepálené a príbehovo totálne nezaujímavé peklo, ktorého sledovanie až fyzicky bolí. Vo Wonder Woman 1984 sa síce nájde aj niekoľko svetlých momentov, tie sa však dajú spočítať na jednej ruke poriadne nešikovného pyrotechnika, čo je na titul tohto formátu žalostne málo. 2/10 ()

sedlo03

Jako superhero film to bylo průměrné až na ten konec, který si myslím musel hodně diváků svou naivností až urážet. ()

TwoFace

— You can only have the truth, and the truth is enough. The truth is beautiful. — Tak já opět půjdu proti proudu a s čistým svědomím budu WW84 vychvalovat. Protože si to zaslouží. Protože tenhle film má srdce i duši a protože udělal příšerný rok 2020 o něco lepší. A to svým poselstvím, které je stejně jako v případě prvního dílu opět důležité a reflektuje svět, ve kterém žijeme. Právě témata, kterých se WW84 dotýká, jsou v tomto roce obzvlášť na místě. Jak kdysi řekl pan prezident Havel: „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“ A to je i hlavní poselství nové Wonder Woman. Poselství, které je obzvlášť v dnešní době, kdy se na nás lež a nenávist valí ze všech stran, důležité vyslyšet. Jako pocta seriálu ze 70. let, komiksům té doby a postavě samotné funguje WW84 naprosto skvěle. Rovněž hlavní zápletka a její rozuzlení je na rozdíl od většiny komiksových filmů originální, film se nesnaží působit přeplácanou digitální akcí, ale klade mnohem větší důraz na samotné postavy a emoce. To vše doprovází skvělá hudba od mistra Zimmera, který superhrdinské soundtracky zkrátka umí nejlépe. Hlavní motiv mi bude v hlavě znít ještě dlouho. Gal Gadot mi připadala ještě krásnější než kdy dřív a upřímně si už v roli Wonder Woman nedokážu představit nikoho jiného. S Chrisem Pinem opět tvoří úžasnou dvojici. Hlavní hvězdou filmu je však Pedro Pascal, který se role hlavního „záporáka“ Maxwella Lorda zhostil naprosto úžasně a lehce si krade všechny scény pro sebe. Právě skrze něj film reflektuje nejenom současnou Ameriku, ale i celý svět, lidskou povahu a vlastnosti jako narcismus, megalomanství, sobeckost, touhu po moci a touhu po té „další nejlepší věci.“ Z Wonder Woman se tak zde konečně stává šampiónka pravdy a lásky, která právě pomocí těchto „super schopností“ zachrání svět. Její závěrečný projev, kdy Diana promlouvá přímo k divákovi, patří k jedněm z nejsilnějších momentů a krásně se v něm odráží i současná situace. Že by důvod ke zdejšímu i obecnému nefér nízkému hodnocení bylo to zrcadlo, které film divákům nastavil a ve kterém se spousta z nich viděla? Sice těch filmů letos moc nebylo, ale i tak je pro mě WW84 filmem roku. ()

Jugamaru

Docela škoda, že takový špatný film mám jako poslední film viděný v roce 2020 kde je víceméně skoro všechno špatně - čtyři špatné akce které jsou nezajímavě natočené s plnýma CGI, kde to občas působí jak od nějakých amatéru, dialogy nezajímavé o ničem ale hlavně, ten film nudí, a je dlouhý jako prase na což ale i rok 2020 byl špatný, takže krásná filmová reprezentace roku 2020 děkuji Patty. ()

jerenymo odpad!

Zajímavý, že studia nechají takovýto průser spatřit světlo světa. Přinést mi někdo tento materiál za milióny dolarů, tak si už v Hollywoodu nenatočí ani reklamu. Nevím co tomu vytknout dřív, jestli nesmyslné dialogy, akce, která je naprosto nudná, násilně rasově vyvážený film (asijský dítě ?? jako fakt ?). Hlava mi to prostě nebere, opět další hřebík do DC rakvičky (jako bych jich už neměla dost :( ) ()

Eterninox

Možná je to frančízová únava, ale i jako dlouhodobý fanoušek DC filmů jsem z nové Wonder Woman trochu zklamaný. *** Co se nepodařilo asi nejvíc je scénář. Ten se opět zabývá rozpory v lidské přirozenosti, ale tentokrát už příliš vrství klišé a obsahuje nemálo hluchých míst. Hlavní myšlenku filmu ("člověk by měl přemýšlet nad důsledky svých přání, a nechtít co nejde") navíc artikuluje celkem neohrabaně. Finální "soubojopokec", kde má tématický oblouk dospět k nějaké katarzi, tím pádem vyznívá značně antiklimakticky. Navíc, obdobně jako třeba Maleficent 2 nebo Frozen 2, se ani WW84 moc netají anti-trumpovskou agendou, ale do příběhu to naštěstí jakž takž sedne. Co funguje naopak asi nejlépe je romatická linka s Chrisem Pinem, ale tu zas trochu kazí špatně vysvětlený mechanismus jeho "zmrtvýchvstání". *** Zdařit se mohla víc i technická stránka. Zimmerův soundtrack rozhodně nezklamal, ale přišel mi generičtější než jeho předchozí DCEU počiny, a navíc v kličových momentech vykrádá ikonické motivy z Murphyho Sunshine, nebo z vlastní Dawn of Justice. Zamrzelo také nepříliš přesvědčivé CGI v akčních scénách, leckdy horší než v (levnějším) prvním díle. Vzhledem ke cameu Lindy Carter šlo možná o úlitby osmdesátkové Wonder Woman, ale nevím, jestli to bylo šťastné rozhodnutí. *** Ne všechno funguje ani herecky. Chris Pine šarmu nepozbyl, ale nemá moc prostoru být něčím víc než rekvizitou. Gal Gadot je zase jako Diana pořád stejně impozantní i naivně insipirativní, ale osmdesátkové zasazení jí oproti temnější stylizaci WW1 nebo BvS nedává možnost tak vyniknout. Navíc ve Snyderově filemch její bojové scény mají o poznání větší sílu. Rozpačitý jsem byl i ze záporáků, kteří sice jsou zajímavě narativně podáni, ale zatímco Kristen Wiig předvádí úctyhodný herecký rozsah, Pedro Pascal ukrutně přehrává. *** Celkově je tedy Wonder Woman 1984 rozhdně koukatelným filmem do kterého evidentně šla spousta snahy a prostředků, ale oproti prvnímu dílu bohužel nejde nevidět znatelný pokles v kvalitě. 65% ()

Flopik

Nebudem klamať, to že sa mi ten film nakoniec páčil som si uvedomil až na samotnom konci. Ten Patty Jenkins zvládla na výbornú a pri soundtracku Beatiful Lies a monológu Gal som mal husinu. Celkovo film bol však sklamaním, málo akcie, slabý príbeh a záporáci kde Pedro sa mi v podstate aj páčil nakoľko dostal aj priestor ale Kristen bola žalostne nevyužitá. Začiatok príliš dlhý, našťastie to potom Chris preberie, no jeho odchod som si predstavoval dramatickejšie. Film má svoje muchy a reálne nebol skvelý, avšak 46%(miestny inteligenti) ? WW1984 rozhodne nie je najhoršia komixovka a toto hodnotenie je úplne "debilné", väčšina asi hodnotila skrz skvelú jednotku ale treba sa zamyslieť aj oproti ostatným komixovkám. Hans skvelý, paradoxne som si však užil najviac staršie soundtracky. No a samozrejme Gal ktorej krása film vynesie aj z odpadu. U mňa medzi 3* a 4* ale ten koniec sa mi neskutočne páčil a vzhľadom k hodnoteniu nemám problém prilepšiť. ()

Caine

Až do závěru jsem ještě jakž takž držel hodnocení 2 hvězdy. Když ale z bezprostředního sousedství Rudého náměstí v Moskvě začaly létat rakety s jadernýma hlavicema, tak to šlo už definitivně do kytek. Akční film by měl režírovat někdo s akční duší. A scénáře psát někdo, kdo má aspoň trochu logické myšlení. Pak by pilot z první světové nedokázal létat s moderní (nebo dejme tomu osmdesátkovou stíhačkou), která by také nedokázala doletět z Washingtonu D.C. až do Egypta. A na základě upoutávky jsem se těšil na soundtrack, což jsem samozřejmě neměl dělat. Nakonec z toho zbyl snad jen hrozně hloupý ženský film... :-((( ()

Tochal

Trochu stupidní, barvotiskové, jízda na volnoběh po nakloněné rovině retra, někdy kýč až hanba, tohle všechno beru, přesto mě to ale celkem bavilo. Sám se divím proč. ()

kamil.i

Neviem prečo sa fanúšikovia pojašili s negatívnou kritikou WW84. Ja tu oproti jednotke nevidím kvalitatívny rozdiel. ()

Fifer

Všechna nejlínější a nejtrapnější klišé jsou tu. Krásná ženská, která má brýle a neupravené vlasy, takže s ní všichni zachází jako s ošklivou zoufalkyní, a pak se kouzlem změní. Tato nerdovská jakože ošklivka vejde poprvé do pracoviště a spadnou jí šanony, aby se jí mohli všichni znovu vysmát - prostě ten nejtrapnější high school movie trick a Gal Gadot je samozřejmě ta, která jí rozházené papíry zvedne a pouto je vytvořeno. Dál už si to všechno nepamatuju, nechybí random úchylák v parku, kterej se objeví, aby Gal Gadot znovu mohla zachránit svoji kamarádku. A ten random úchylák se potom objeví znovu v úplně jiné části města, aby ji zas mohl obtěžovat - ano, je to fakt mizernej a línej scénář. Přijde mi, že dobrých bylo jen těch prvních 10 minut, kdy jsme byli na planetě, odkud pochází Wonderwoman. To byla dobře natočená akce, zbytek byl slabej jak obézní tuberák s cukrovkou bojující s covidem. ()

loki5 odpad!

Věděl jsem s čím mám co do činění od 21 minuty. Kde během asi 8 záběrů jeden kufr změní konfiguraci asi pětkrát :-D Zároveň tento film vysvětluje proč má Mando na hlavě kastrol celou dobu :-D ()

Jenda.SG-1 odpad!

Většina filmu je věnovaná jen řešení emocionálního traumatu Wonder Woman ze ztráty jejího milého, řešením toho, co dokáže holka s nedostatkem sebevědomí napáchat za paseku, když má náhle vše, co si kdy přála a o co se bojí přijít a vše je završeno důležitou hluboce promyšlenou poučkou "Pozor, co si přeješ". Takže v akčním komiksovém snímku se vlastně v první řadě řeší emoce a jak se s nimi holky potýkají, zbytek děje jde úplně stranou. Každý, kdo ještě nemá úplně vymytý mozek, asi chápe, že tyhle dvě věci nemohou jít nikdy dohromady a také nejdou. Filmu nevytýkám ani stopáž, ani efekty, v zásadě vše odpovídá době, do níž je film zasazen, slabinou toho všeho je "jen" příběh a to neustálé řešení citů. 2,5 hodiny soustavného řešení citů hrdinek je žánr červená knihovna od Rosamunde Pilchnerové, kde slečna potká na začátku sympaťáka a pak celý film řeší, co on cítí k ní, co ona k němu a jak překonat nepřízeň osudu, aby na konci zjistila, že ten její sympaťák, co se jí celou dobu představoval jako chudý pasáček vepřů a jehož miluje navzdory všem a všemu je ve skutečnosti největší pracháč v okolí, což ale od začátku věděli naprosto všichni kromě ní... Zkrátka za mě WW84 bída, kterou rozhodně nedoporučuji. ()

Rathalos

Myslim,ze je jasne,ze vacsine ludi sa bude pacit viac jednotka ako toto pokracovanie,lebo bola ovela akcnejsia,no mne sa lubila aj dvojka,Gal Gadot je opat uchvatne krasna,ta jej tvar je dokonalost sama o sebe,pribeh sa mi ratal,zaporaci taktiez,hudba fajn a najviac ma zaujal zaver,ten bol pekny,poucny,dojimavy,minusom bola dlha stopaz,takmer tri hodiny je vela,ale v dnesnej dobe je to uz bezne,no a mozme asi ocakavat aj trojku podla zaverecnej sceny,ktora sa objavi v titulkoch...:-) ()

gumbo

Má to dobré momenty, ale celkově to má strašně slabé tempo, gradaci a neprosto chabé vyvrcholení. Ad absurdum gradovaná myšlenka side efektu splněných přání je zajímavá, ale nakonec se to nejdříve moc přežene, aby to velkou otočkou zase náhle vyšumělo. Neurazí, nenadchne. 60% ()

warrenur

Potesila ma akurat ucast Kristen Wiig, ktora je u mna v top trojke zo Sathurday Night Live. Za nu pol-hviezdy navrch. Inak sa jedna o scenaristicku zlataninu s pridlhou stopazou, co som ako divak ozaj citil. Na moj vkus aj prilis rozpravkove a naivne. A to i na pomery zanrov, v ktorych sa hybeme. Bieda. Neodporucam. Slabe dvojhviezdie. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021