Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

NavzdyMlady

Tou multikultisračkou musia dojebať už každý film, blonďák beloch má čiernovlasého šikmookého synčeka, bľjať, suka! :D ()

Beginek87

Jsem prekvapen a skoro az udiven, jak verne se jim podarilo zkopirovat CGI technologii z roku 84 a pouzit ji v novem filmu tak, aby bylo co nejvice poznat. Nedavno jsem videl znovu Andela Pane a i ten by WW84 se svym CGI strcil do kapsy. Do predni. U kalhot. Do te derave. A vy vite kam ta kapsa vede. Nenutte me to psat. Polovina toho filmu byla docela dobra-tam se nic nedelo, nebylo tam nic trapneho, vlastne tam nebylo vubec nic a to bylo fakt fajn. Pak prisla akce a k radosti nas vsech nas uz neopustila az do zaverecneho proslovu, ktery taky hodila asi z patra a to ne uplne nejpovedeneji. Jednu hvezdu to ma za to, ze snad uz nebude pokracovani. Jo ty vogo a ted jsem si zpetne vzpomnel na uvodni scenu s malou princeznickou...to byla bida, panecku, jen si na to pockejte :) ()

MaxBodycount

Nakysnutá zábava pre trinásťročné dievčatká s niekoľkými fajn scénami utopenými v balaste otravne dlhých kecov ktorú nespasí ani výborný Pedro Pascal - juhoamerická kópia Nathana Filliona a tentoraz dokonca ani Gadotkine dlhé nohy. ()

BooThCZ odpad!

Úvodní "závod" varoval, "akce" v "hypersupersámošce" jasně říkala co se to za sračku urodilo. Jelikož jsem to ignoroval, dobře mi tak. ()

JaNoKar

Jak se něco co mělo potenciál být super posralo takhle rychle. První Wonder Woman je za mě pořád nejlepší film v DC UNIVERSE. Dvojka....... X_X Nefunguje tu skoro nic. Vztahy mezi postavami na bodu mrazu. Vztahy mezi záporáky na bodu mrazu. Hodně efektů vypadá uměle, akce už není tak dobrá jako v jedničce. A to co jsem nezažil od dob Brie Larson ze svými názory. Cringe a stupidita. Většinu filmu jsem si připadal trapně. Film má super herecké obsazení kterého my bilo až líto. Pedro se snaží, fakt snaží. Nejlépe zahraná postava z filmu. Bez debat. Ale dobrý herec nedokáže zachránit scénář level Sharknado. Rok 1984 je rokem 1984 aby nás mohli nalákat na rok 1984. Jiný význam to nemá. Kdyby mi někdo řekl že se film odehrává v roce 2015 tak nepoznám rozdíl. (Kromě asi dvou krátkých scén). Fakt škoda :( ()

Pimburger

Podle zdejšího hodnocení bych čekal, že můžu čekat Žabovřesky, ale překvapivě mi to nepřišlo tak špatný. Je pravda, že největší slabinou tohodle příběhu jsou záporáci, kteří jsou hrozně slabí. Cheetah je tam jen okrajová a celá zápletka s divnym Přánímanem je taková nedramatická. Ono taky postavit proti Wonder Woman fotříka od rodiny, kterej jenom stojí a pořád opakuje, že si má každej něco přát, je prostě trošku nuda a záběry na Wonder Women, jak poletuje vzduchem a do toho jí Chris Pine šeptá, že stačí jenom správně natočit ruce a člověk může létat, bo fyzika, mi přišlo naprosto směšný. Na druhou stranu zase až taková nuda to nebyla, akce taky trošku bylo a i když každej píše, jak je to pro ženský, tak já jsem asi ženská, když budu raději dvě hodiny koukat na přenádhernou Gal Gadot než na nějaký opičáky v upnutých neoprenech. A Gal Gadot je fakt krásná ženská, když jí slušela i obludná osmdesátková móda! :-) Dvě hvězdy za film a dvě za Gal. ()

jimmyef23 odpad!

Kam ta komiksová kinematografie spěje... Film který má rozpočet 200M $ by měl podle mého splňovat v nejhorším případě aspoň dva prvky.... Děj a efekty Co se námětu týče, podařené vymyšlený, katastrofálně zpracovaný. Přes dvě hodiny nekončící nudy, která v závěru skončí tím že se vlastně nic nestalo xD A efekty xD na dnešní dobu a na rozpočet se kterým tvůrci pracovali jsou efekty neuměle zpracované.. Každá bojová scéna vypadá jak z pořádného grafického studia... Troufám si říct že jsem viděl reklamu v TV s lepším efektama... Ano jsem marvelak, ale celkově miluju komiksy a i když jsem v kině přetrpěl jedničku zarekl jsem se, že na dvojku nepůjdu... Slovo jsem dodržel, ale lituju času stráveného nad stáhnutím i času nad jeho shlédnutím.... Proti tě žumpě, je Green lantern oscarova špička Edit: to, že je to vykradacka známějších sourozenců z DC a jakéhokoliv jiné studia..... O tom ani nemluvě.... Po té jejich olimpiade jsem dalších 10 minut jenom remcal a poukazoval od kid je to vykradeno.... K ději dodatek: je naprosto čitelný a odhadnutelny úplně od začátku, I bez shlédnutí traileru či čtení popisu ()

laker4life

Naprosto bezobsažné 2,5 hodiny. Gadot a Pine (kolik mu je?60?) naprosto prkenný, efekty laciný (kdykoliv Diana skáče, beží, letí?! vypadá to strašně trapně), děj jedna velká nuda, nesmyslně natažená stopáž. jedna hvězdička za úvodní scénu... ()

Mazmen

Tak já jsem se zase až tak u toho nenudil, ale ten děj byl fakt hodně debilní. Když opomenu Gal Gadot, tak ten film zachraňuje snad už jen Hans Zimmer a jeho soundtracky. ()

palcanec

Vždyť to ani nedává smysl, ani se do toho nejde ponořit... Jako by si tvůrci filmu vzali k srdci to, co prohlašuje Pedro Pascal několikrát během filmu: "More, more, more!". A tady je to strašně moc. (A jestli si vzpomínám, tak to celkem trefně vystihla Gal Gadot při vybírání outfitu svého milence: "This is too much in a bad way"). Po dlouhé době film, co se mi fakt nelíbil. ()

dolor

Keby hudbu nerobil Maestro Hans tak dám jednu hviezdu. Dúfal som, že nad týmto nikdy nebudem musieť ani len uvažovať, nie to reálne aj písať ale toto je horšie ako Green Lantern. Nuda, digibordel, nezaujímavý scenár nelogický. Sklamanie na plnej čiare. Po krásnej prvej časti nám dajú tento pokus o film. Škoda, DC znova krok vedľa. ()

jabbo123

Filmová divize DC šlape pořád někam vedle a už by to opravdu chtělo svěží vítr v podobě nového režiséra, který se nebude bát sáhnout do neskutečně bohatého světa originálních DC komiksů. Proč je animovaná tvorba od DC daleko zajímavější a často i dospělejší ve filmových i scénáristických postupech? Podle mě je to nějaká zarputilá snaha tvůrců o "polidštění" komiksů - za mě slepá cesta a dokud je někdo tohohle pomýlení nezbaví, tak prostě nebudou vycházet dobré DC celovečerní blockbustery. Wounder Women je sama o sobě nesmírně zajímavá postava, kterou vytvořil psycholog a autor s oblibou v BDMS William Moulton Marston společně se svou ženou. Byla nejenom přiznanou feministickou agitkou, ale její příběhy měly spoustu dalších zajímavostí z kterých se dá čerpat. Docela jsem tomuhle dílu WW fandil - návrat do minulosti mohla režisérka využít ke skvělé komiksové jízdě. Ostatně třeba kreslené novely - jen namátkou z těch nejlepších Wonder Woman - The True Amazon se vrací ještě dál a na ostrov Amazonek a mytologickou a božskou část WW, Legend of Wounder Woman, který na origin této postavy pohlíží z trochu jiného úhlu a nesmírně dospěle buduje vztah s novou postavou Etta Candy, nečekaně epická Modern Wounder Woman, post-apokalyptická Diana ve fantasy Death Earth nebo skvěle vystavěná Wounder Woman vs The Cheetah, nesmírně zábavná alternativní WW Bombshell z vesmíru, ve kterém vedle Wounder Woman další superhrdinové nejsou a mohl bych pokračovat. Tolik originálních podkladů a režisérka se rozhodla využít jen postavu Cheetah, která je na filmu vlastně vůbec to nejzajímavější. Většina filmu je ale neskonalá nuda rozplizlá do nesmyslné stopáže. Pocta síle ženství a zdravého feminismu je smrsknutá na to, že veškeré mužské charaktery trpí lobotomií (kromě hlavního záporáky) a tudíž jsou nesmírně hloupoučcí a má nám jich být líto. Zápletka jako z nějaké nedomyšlené pohádky kde se na nějaké základní fyzikální zákony nehraje. Gal Gadot je sice opravdu nádherná žena a do role WW se hodí, ale nemá absolutně co ukázat. Její herecká část je úplně vymazaná, jakoby odříkávala scénář v šatně před natáčením. Netuším zda je to chyba režie, nebo Gadot nebude nejlepší herečka. To asi ukáže až jí uvidím v něčem jiném. Za mě tedy velké zklamání a až na to, že místy má film hezké scenérie a lokace, rozhodně ztráta času. 20% ()

ArchAngel_

Není to zdaleka nejhorší komiksový film všech dob. Na druhou stranu, v rámci velko-rozpočtových komiksových filmů z posledních 10 až 15 let, je to špatné. A může za to Patty Jenkins, nikdo jiný. Po prvním filmu ji všichni měli za hrdinku, jenže se ukázalo, že řada věcí u povedeného prvního filmu byla přímo proti její vůli. Jenže po úspěchu prvního ji prostě studio dalo zcela volnou ruku pro tenhle. A to byla hrubá chyba. Vyrazila autora scénáře a příběhu prvního dílu i celý team, který dělal triky a akční scény atd. Výsledkem je, že scénář a děj je přímo děsivě špatný, děravý a nesmyslný. Akční scény jsou přímo komicky špatné a nefunkční. Na film s Amazonskou válečnicí s božskou mocí je jich tam navíc extrémně málo. WW v tomhle filmu z nějakého důvodu ztratila meč a šít, našla ale super zlaté brnění (to je asi nejlepší část toho filmu, WW vypadá senzačně ve zlaté a s křídly) ... každopádně z nějakého důvodu WW po 66 letech se pořád nepřenesla přes mrtvého přítele, který v tomhle filmu praticky neměl důvod být, ale prostě ho tam dopsali způsobem, že WW znásilnila chlapa, který ani nevypadá jako její přítel, jen si ho tak představuje ... a finále nedává absolutně žádný smysl. Celý film je výrazně horší ve všech ohledech proti skvělému prvnímu dílu, tohle si WW a první film jako pokračování, prostě nezasloužily. DC musí dostat zpět celý team, který udělal jedničku a výrazně omezit Patty Jenkins v autorském rozhodování, protože možná jako režisérka své řemeslo zvládá, ale na nic jiného prostě nemá ... každý má dělat, co umí a tenhle film to dokázal. Za mě 50% .... Gal Gadot je úžasná, ale mizerný scénář a všechno nezachrání. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Provázaný svět DC Films! Kapitola 9: "Život je prima, ale může být lepší." S Wonder Woman se setkáváme v roce 1984, kde okouzlující Wonder Woman v podaní Gal Gadot žije v podstatě smutný, osamělý život, protože neustále truchlí nad smrtí svého milovaného pilota Steva Trevora. Odreagovává se otloukáním kriminálníků a prací. Pracuje jako kulturní antropoložka a archeoložka v jakémsi vědeckém institutu ve Washingtonu. Na scénu však přichází její nová kolegyně Barbara Minerva v podaní Kristen Wiig, která je specialistka na archaické nálezy. S touto postavou přichází i záhadný kámen s mystickou mocí, který plní přání. Díky tomuto předmětu se znovu vrací Steven Trevor a s nezajímavé Barbary Minervy se stává nejvíc ostrá holka na scéně, kerá se dovede měnit z člověka na něco jako gepradodlaka. Přezdívá si Cheetah a dle komiksů je to hlavní nemesis Wonder Woman! Ženský fight, kde do sebe holky pěkně šijí má skvělou choreografii. Konec však patří herci jménem Pedro Pascal, který bravurně zahrál démonického úspěšného obchodníka a televizní osobnost Maxe Lorda. Ten se doslova promění v záhadný kámen, což vygraduje v obrovské finále, kde bude v sázce samotná budoucnost lidstva. Jinak všechno je tady křiklavé, barevné, divoké, bláznivé, prostě Amerika v době, kdy lidé necivěli celé dny do mobilních telefonů. Natočené to je pochopitelně supermoderní kamerou a všechny scény, kde je Wonder Woman, Cheetah, nebo se v nich bojuje, jsou skvělé, akční a především zábavné. Režisérka Patty Jenkins to celé uchopila trochu Donnerovsky, protože snímek připomíná jeho filmy s Mužem z oceli. Scénář napsala taky kvalitní a velmi originální. Hansi Zimmerovi za soundtrack taky pochvala. Gal Gadotová v roli taky znovu zazářila. Já jsem upřímně zhnusen z některých komentářů. Jako dávat tomu 1 nebo 2 * bez pádného důvodu? Tenhle film zaznamenal nejúspěsnější uvedení filmu během pandemie a je po všech stránkách vynikajícím pokračováním. - 100%. P.S: Wonder Woman tady de facto někoho znásilnila. Abych to upřesnil. Wonder Woman si ve filmu přeje, aby se Steven Trevor vrátil. A to se splní. Jeho duše přeleze do tělo nic netušící muže a s tím má Wonderka potom opakovaně sex. Je to tak. :D Tohle prosím berte jako vtipný bonus, protože si myslím, že to dotyčnému nevadilo. Nechápejte mě špatně, ale dostat nabídku na sex od této izraelské krásky, tak neváhám ani minutku. Vy snad ano? ;) ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021