Reklama

Reklama

Až tam nezbyl žádný

(seriál)
  • Česko Deset malých černoušků (více)
Trailer

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (266)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Viděna verze 2x90 minut. Herci byli velmi dobře vybraní. Postavy stejně tak dobře zahrané. Ze začátku jsem si myslela, že půjde o nudnou detektivku, dobrou leda tak na uspávání místo večerníčku. Ale to jsem se pěkně spletla. Postavy mají patřičnou hloubku a samozřejmě má každá z nich kostlivce ve skříni, který je činí zranitelnými. Moc dobrý nápad vylákat je všechny na jeden ostrov a tam si s nimi "pohrát". Atmosféra a postupná gradace, kdy figurky jednotlivých černoušků ubývají, byly výborné. Takhle má vypadat s láskou natočená mini série. ()

jerry12 

všechny recenze uživatele

65%. Hutná atmosféra, brilantní flashbacky, ale co do psychologie postav brutálně nerealistické. A ač jde o Agathu Christie, pro kterou je takový styl nanejvýš charakteristický, je And Then There Were None vizuální snobárnou (sic typickou pro předválečné období), kterou mé oči zrovna dvakrát dobře nenesou; snad bych uvítal zasazení do moderní doby a sofistikovanější zpracování charakterů a jejich vzájemných vazeb. Navíc intenzita zvratů se postupně zhutňovala a v poslední části je toho řečeno mnohem víc, než v částech předchozích, takže nevyváženost jednotlivých epizod vytváří dojem, že přinejmenším první část byla nudnou a pouze nutnou výplní před skoro epickým finále, které ku mému podivu přineslo i slušnou katarzi. Určitě nejlepší zpracování Deseti malých černoušků, ale i tak by to šlo (byť třeba v mainstreamovějších kruzích pod vedením např. Davida Finchera) podstatně lépe. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Raději si přečtěte knížku. 1) Klasické detektivky nejsou mým oblíbeným žánrem ani v knižní podobě a tudíž ani ve filmové. Knížku jsem během dospívání četl. Pokud si vzpomínám, tak se mi docela líbila, když vezmu v potaz své výhrady k žánru. Nedalo mi to a do knížky jsem znovu nahlédl. Uviděl jsem přirozené hbitě odsýpající dialogy a pořád se něco zajímavého dělo. A to je přesně to, co ve filmu postrádám. Herci, pravda, snaživě třískají do gongu a vrhají po sobě zavilé pohledy, venku blesky stíhají blesky, mořské vlny narážejí na útesy a charismatuprostý film se klopýtavě vleče dál. Ve snaze vytvořit hrůzyplnou atmosféru stvořili tvůrci jenom kopu nudy._____ 2) 32letý Aidan Turner (hledač diamantů v Africe Filip Lombard) a 23letý Douglas Booth (bezohledný řidič Anthony Marston) tu jsou, aby potěšili mé zvrhlé oko, zatímco herci jako třeba 68letý Sam Neill (generál MacArthur) nebo 69letý Charles Dance (soudce Wargrave) uspokojí i můj herecký apetit._____ 3) Těm, co raději čtou, než se dívají na filmy, nabízím duchaplné zamyšlení Iva Fencla o povaze a historii říkanky o deseti malých černoušcích. A ještě tady na doplnění. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Televizní stanice nám poslední dobou servírují jednu krimi za druhou. Netajím se tím, že to není zrovna můj oblíbený žánr, nicméně ve srovnání se zbytkem programové nabídky jsou kriminálky tím lepším. Předlohu Agathy Christie neznám, ale tento film byl hutným atmosférickým psychologickým mysteriózním thrillerem. Na herce v atraktivním prostředí se dobře dívalo, hudba podtrhovala stísněnost pocitů a několikrát mi naskočila husí kůže. Některé věci byly celkem zřejmé, ale jako obvykle, pachatele jsem neodhalil. Jinak se opět divím nad vývojem korektnosti názvu knihy/filmu. Byla autorka rasistkou? ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Na úvod musím říct, že vedle Vraždy v Orient expresu jde bezpochyby o nejlepší detektivku z pera Agathy Christie, která si mě naplno získala. Divák má na tři hodiny možnost sledovat naprosto dechberoucí podívanou, která těží hlavně z úžasně vybraného hereckého obsazení a z velice dobře napsaného příběhu. Jeden osamělý ostrov, jedno velké sídlo a deset lidí, kteří se v minulosti dopustili zločinů, za které nebyli potrestáni + jedna celkem děsivá říkanka předpovídají jednotlivá úmrtí všech přítomných. Líbilo se mi zakomponování flashbacků do děje, takže měl divák možnost se v průběhu děje dovídat bližší informace o jednotlivých postavách a jejich zločinech, a mohl si na každého vytvořit názor. Vedle toho musím rovněž pochválit práci s kamerou, která nabízela jak symbolické detaily tak děsivě nádherné záběry panství na ostrově, a vedle toho rovněž působivý a nepřeslechnutelný hudební doprovod, který skvěle dotvářel dusnou atmosféru a nemožnost útěku z ostrova. Zkrátka velice zdařilý televizní projekt, ve kterém se snoubí hned několik mých oblíbených prvků a aspektů, které ve filmech či seriálech vyhledávám, a který byl rozhodně mým šálkem kávy. A že to byla sakra dobrá a kvalitní káva! ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)
  • Filmový dům stojí v obci Harefield na okraji Londýna (Harefield House). Ostrovem je Mullion Island na Cornwallu, dům je na něj doplněn pomocí CGI. Přístav je Mullion Cove. Dále se natáčelo v Newquay a Kynance Cove (pláž) a vlakové scény se natáčely v South Devon Railway. (rakovnik)

Reklama

Reklama