V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

Ouwen

"Co je vůbec zač?!" "Nějakej debil z Vesmíru!" Parádní old-school action komedial nářezovina, na oddych asi nejlepší a i když příběh je docela šalený, film se povedl. // Akce není, podle mých představ, je docela jiná, ale bavila mně, není jí zas tak moc, ale nenudí to. Herecké obsazení parádní, hláškující Lundgren, zbytek výrazně slabší, ale dá se to. Tempo slušný a hudba slušná, atmosféra klasicky fajnová, hlášky jsou top a nechybí ani humor. // No, čekal jsem od všeho trošku víc, parťák Dolpha a vlastně zbytek hereckého obsazení nic moc, dá se, ale Dolph všechny jasně převyšuje a několik hluchých míst se najde a to je taky důvod, proč se asi na film už víckrát nepodívám, zase tolik mně neoslnil. // Asi si pustím ještě nějakou akční osmdesátku/devadesátku - začíná mi to nějak chybět a tohle není výjimka, bavil jsem se docela dost a ke spokojenosti mi to stačí. 7/10 ()

majo25

Povedal by som tuctové akčné béčko s nádychom sci-fi, v ktorom hl. hviezda - Lungren v netypickej roli policajta (ktorá mu mimochodom vôbece nereže) - sa snaží nakopať zadok mimozemštanovi fičiacom na endorfíne z heroinu. Námet vyznieva trochu bláznivo, že? Bohužiaľ sa tu nedostáva priestor osobným súbojom, tých pár otočiek od Lungrena je dosť málo. Skôr sa tu vsádza na vybuchovačky, ktoré sú ale efektné, a sčasti humoru. Taký nenáročný filmík. ()

ecceHOMMO

Tak tento film som ako malý dakedy hltal: skvelá akcia, vynikajúce sci-fi nápady parádny mimozemský zloduch... ..a vetu "Já přicházím v míru"...si pamätám dodnes ...a teda z nostalgie a dobrých spomienok na tento film dávam hviez koľko dávam ( ikeď ak by som to videl dnes jedna hviezda by bola asi navyše) ()

Ivoshek

No asi takhle - je to film o chlapíkovi, který má blond trvalou, přiletěl z vesmíru, z rukou mu vyjíždějí hadičky, kterými vysává lidem cosi z mozku a občas zabíjí jiné lidi pomocí házení cédéček. Tohohle chlapíka má zastavit nabušený superdetektiv se silným švédským přízvukem. I dobách, kdy jsem měl akční filmy rád, mi tohle přišlo dost nablblý. Pro představu je možná dobré se podívat na trailer zde. ()

PetrPan

Je vždycky radost se vrátit k oblíbeným flákům, které člověk dlouho neviděl a přesně k takovým patří i Temný anděl. De facto kultovní akční sci-fi a jeden z nejlepších filmů páně Lundgrena, byť ten tu zrovna zůstává ve stínu nezapomenutelného obra Huese aka mimozemšťana s památnou hláškou: "Přicházím v míru", bílýma očima a vystřelovacím kabelem ne nepodobným Škorpiónově zbrani z Mortal Kombat. ()

• V každém záběru kde jsou vidět bílé oči zlého mimozemšťana (Matthias Hues) a dobrého mimozemšťana (Jay Bilas), herci ve skutečnosti vůbec nic neviděli. Každá scéna se tak musela několikrát zkoušet nanečisto, aby nedošlo kvůli množství výbuchů k nehodě. (POciSEM)
  • Matthias Hues (Talec) měl při scénách nasazené brýle, aby nedošlo k nehodě nebo k explozivním výbuchům smíchu. (Fuhman.Dajar)